1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje kerkoj sugjerim per samsung

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ervisivv, 13 Dhjetor 2019.

 1. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  pershendetje, dua te blej nje tel samsung te perdorur me cmim rreth 70-100 euro, cilin lloje me sugjeroni, une po mendoja per per ndonje J3, J5, A5, cilet jane me te miret nga eksperienca qe keni ju? mua me duhet nje tel me keto kritere:
  - te beje foto te pastra
  -te mbaje bateri
  -mos te kete ngecje gjate perdorimit, (se kam bere qejf me ca tela wiko, huawi.. qe bllokohen)
  -mire do ishte te jete me madhesi mesatare, se me duken me praktik(mbase edhe me i vogel se A5 apo J5)
  - nuk ka prob per memorje te madhe dhe RAM se nuk do e ngarkoj me Aplikacione
  - gjithashtu dua qe te jete i mire ne lidhjen me PC me USB tethering, se nuk kam internet ne PC dhe e lidh me internetin e telefonit

  me kete rast dua te pyes dhe dicka, kam nje samsung J1 2016, punon sh mire, por kur e lidh me fisho me pc per te kaluar foto apo dicka, ka probleme, mezi hapen filet, nganjehere ngel bardh, loading...
  e kam formatu dhe i njejti problem
   
 2. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  gjithashtu si mund te dallohet nese nje tel eshte i mire ose fallco??
  kur e heq baterine, si duhet te shkruaje tek "Made in.... " ?
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  E vërteta eshte se edhe imitimetet ose fals sa vijnë dhe ngjajnë më shumë me orgjinalet për sa i përket pamjes. Por nëse e ke në dorë do vëresh goxha ndryshime sidomos tek menuja e sigurisë. Tashme nuk ka ndonjë hile te vecant per cdo telefon për ta kuptuar. Por nëse kqyr menun si e referova do shikosh ndyshime.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 4. aRdiiaN

  aRdiiaN Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  18
  Permenim tem merre ni A20 sillet rreth 140$ ka 3 gb ram 4000 mAh bateri qe e man shum mir per qat qmim smun me gjet ma tmir !
  Une e kom marr njo qe 6 muj jam i knaqen me to!
   
 5. Yllka

  Yllka Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  J5 2016 kam une dhe kam 2 vite e gjysem dhe sme ka shfaq asnje problem deri tani. Per me teper qe pothuajse i rri memoria full perseri nuk ngadalesohet.
  Ne lidhje me PC sdi ca te them se nuk e kam perdorur ndonjehere
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 6. miraxh

  miraxh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  28
  Per mendimin tim merr Samsung Galaxy S7 te perdorur sepse besoj se tek 100E mund te kushtoj,
  i ploteson te gjitha keto kritere qe ti deshiron :)
   
 7. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  RAM i rrin pothuajse full? apo memorja(16gb eshte)?
   
 8. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  Poshnjari, tek menuja e sigurise, cfare duhet me verejt kur don me e ble nje telefon??
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nese i ofron te gjitha ato qe ofron nje telefon orgjinal. te jep mundesine te shtosh llogari te google, llogari te smasmungut ose te kompanise qe e ble. me rastisi njehere qe me ra nje Note 9 fallso ndonse ngjante shume ne orgjinalin nga larg nga afer u kuptua menjehere, kishte lapsin pa opsione, nuk i shtoja dot llogari gmail, nuk lidhej me serverin e samsung edhe pse vete google plaz store e njihte si note 9. edhe S4 qe me ka rene ne dore kuptohet fallso nga orgjinali. edhe ajo perseri te njejtat gjera kishte. Nuk i beje dot format me butona. keto jane te prgjithshme, por si e kam referuar edhe me larte ka edhe detaje te tjera qe varen nga modeli.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 10. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  faleminderit Poshnjari,
  a ndikon gjithashtu se me sa karta sim eshte telefoni,?
  kam degju se nese eshte me 2 karta ka sistem me te dobet te valeve..

  dhe prodhim i cilit vend duhet te jete origjinali?
  made in samsung, vietnam, china.. apo ska lidhje?
   
 11. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  keto nuk e kuptova, cili laps ishte pa opsione?
   
 12. Yllka

  Yllka Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Memorja i rrin full. Po 16 giga e kam. Kurse Ram e ka 2 por nuk me shfaq probleme fare.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 13. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58

  kur i heq baterine, si e ka te shkruajtur tek 'made in ..'
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  [​IMG]
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  736
  Pikë nga trofetë:
  343
  Shiko e mira eshte te jete kore, por edhe nese eshte kina nuk eshte keq. vetem shmang Dubai, Pakistan apo vende te tilla.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 16. Universal

  Universal Anëtar Aktiv

  Postimet:
  324
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  53
  *#0000*# dhe kontrollo sensoret e telefonit nese eshte origjinal ose jo.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 17. LEO33

  LEO33 Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  33
  Ka mundësi ta ketë dhe fisha, më ka ndodhur dhe mua me telefonin tim Galaxy S5, nëse nuk disponon kabëll origjinal, porosit një kabëll të mirë të hajrit, siç e kam unë, si p.sh nga markat Tronsmart dhe Ugreen në dyqanet zyrtare në AliExpress. Kam ngalur i kënaqur deri tani.
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 18. Yllka

  Yllka Anëtar Fillestar

  Postimet:
  91
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Made in Korea
   
  ervisivv pëlqen postimin.
 19. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  Ju falenderoj te gjitheve per komentet
   
 20. ervisivv

  ervisivv Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  85
  Pikë nga trofetë:
  58
  Provova me nje J1 dhe del connection problem or invalid MMI code
   

Shpërndaje faqen

Loading...