1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

kerkoj serisht ndihme nga ju

Tema tek 'Siguria në Ueb' e hapur nga florian kadriu, 9 Nëntor 2018.

 1. florian kadriu

  florian kadriu Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  psh pasi jy pyeta juve dhe ju per ne instagram qe ne qoftese tenton te hy ndokush ne instagram te vjen nje mesazh tTani nga ju kerkoj qe te me ndihmoni edhe ne facebook nqoftese tenton ndokush te hy ne llogarin tende te vjen mesazhi mos mendoni qe kjo ka te bej me ndonje hakim por eshte vetem per sigurin e facebook tim ju falemideroj ne qoftese kjo qe ju do ma dergoni ne pergjigje do te me ndihmoj
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,213
  Pëlqimet:
  737
  Pikë nga trofetë:
  343
  Është po e njëjta metode two-factor authentication https://m.facebook.com/help/148233965247823?helpref=faq_content
  Por kujdes pasi ka raste kur nuk mund të vijnë sms dhe nuk logihesh dot më.
   
 3. florian kadriu

  florian kadriu Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  e kur mund te ndodh kjo qe nganjer nuk te vin mesazhet por a mund ta humbim pastaj kontroolimin e facebookut nese nuk te vie mesazhi
   
 4. HeRBaR

  HeRBaR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  160
  Pëlqimet:
  53
  Pikë nga trofetë:
  38
  Facebook te jep disa kode rezerve per siguri, ruaji ato kodet dhe i perdor ne ato raste kur mesazhi nuk te vjen. Shume rrall ndodh qe mesazhi nuk vjen. Ose edhe kur ndodh, mjafton te besh retry dhe te vjen me heren e dyte...
   
 5. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73

Shpërndaje faqen

Loading...