1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ndihmë kerkoj ndihmen e juaj

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga TastaturA, 4 Shkurt 2019.

 1. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  780
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  73
  vlla kur tkesh domain edhe do me hostu me ni web hosting tjeter a duhet me uploadu patjeter index.html apo mundet te behet edhe nga wordpress me kete domain pa index.html
   
 2. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Iidhe nepermjet nameserverave dhe ska nevoje per index.html beji install direkt wordpress!
   
 3. exploit.al

  exploit.al Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  28
  Faqja e cila merret ne default nga webserveri mund te ndryshohet ne htaccess (nqs te eshte lejuar qasja nga kompania e hostingut). Nese deshiron te instalosh platformen wordpress tashme mbi 99% e kompanive te hostingut e ofrojne si one click installer. Po nqs deshiron te transferosh blogun e ndertuar me wordpress atehere ne webserverin e ri e instalon wordpress dhe pastaj transferon databazen si dhe resurset e tjera (images etj), po ka edhe shume plugins per wordpress qe ofrojne nje migrim me te lehte.
   
 4. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  780
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  73
  un e kam hostu ne 5gbfree.com dhe nuk po ma qet kerkun nameservers me i shtu nodshta nuk po di veq mdoket qe spo ka kerkun
  flm
   
 5. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,373
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Nameservers i qet tek domaini veq gjej qysh i ka nameservers hosti yt dhe je nrregull
   
 6. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Name serverat i vendosen domainit, kurse ne host e shton si domain.
   
 7. TastaturA

  TastaturA Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  a muj me dit pse me del si ne foto ne cpanel ma qet Status: aktive kur po du me qel hosting ne freehostia me thot Invalid domain name a mundet mem ndihmu ndokush a po si eshte problemi
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hin PM
   
 9. TastaturA

  TastaturA Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  a ka ndonje ndihme..
   
 10. -K-M-

  -K-M- Anëtar Aktiv

  Postimet:
  211
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  Tjap une domaina hosting sadush veq kallxom qfar domaini po don eshe ti qoj t'dhanat e ftp ose wp loginit edhe puno..
  awardspace kqyr apo mun e hap free kqyr

  Hin awardspace kqyr e paskan offert 0.14 cent per diten e budallme shen valentinen edhe ni tips: regjistrohu si free user e kur regjistrohesh si free user mbrenda panel tondin duhet me ta dhan nje offert 1.99€ per 1 vit domain host!
   

Shpërndaje faqen

Loading...