1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kerkoj ndihme per nje logo...

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga Lajme, 16 Shkurt 2017.

 1. Lajme

  Lajme Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje te gjitheve,

  Do t'ju kerkoja nje ndihme dhe shpresoj ne mbeshtetjen tuaj pa kushte.

  Me duhet nje logo e re per portalin tim www.lajme.al

  Dua t'ju saktesoj se nuk kam mundesi pagese. Nese dikush ka deshire apo kohe te me ndihmoje, do t'i isha mirenjohes.

  Nuk kam asnje preference mbi dizajnin e logos, ngjyrat etj. Mjafton qe ne logo te shkruhet lajme.al

  Pres propozimet tuaja.
   
 2. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Provoj un diqka kqyri qysh po del ;)
   
 3. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Jasht Teme :

  2015 - 2016 © Lajme.al - Të drejtat, të ruajtura sipas normave dhe etikës.

  Beje 2017 kete.
   
  Lajme pëlqen postimin.
 4. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ja nje logo e punova shpejte.Eshte mjaft moderne dhe e thjeshte shpresoj qe do hyje ne pune.
  [​IMG]
   
  clusterphys dhe Lajme pëlqejnë postimin.
 5. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Ja edhe nje e shpejt, dhe e thjesht.

  [​IMG]
   
  mrbajraktari1234, clusterphys dhe Lajme pëlqejnë postimin.
 6. Lajme

  Lajme Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  A mund ta provosh edhe germen E te zeze dhe ta spostosh pak ate AL me djathtas?
   
 7. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Lajme, FlexMan dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 8. Johnny

  Johnny Anëtar Aktiv

  Postimet:
  203
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  [​IMG]
   
  Lajme pëlqen postimin.
 9. Lajme

  Lajme Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ndonje sugjerim tjeter? ;)
   
 10. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]

  ?
   
  Lajme pëlqen postimin.
 11. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Verzioni i fundit mua personalisht po me pelqen, vetem se kisha preferu me perdore herave tjera tjeter font, a kshtu ideja super, bravo.

  Ja nje verzion timin per 2 minuta, me tjeter font, besoj pak ma mir duket.

  [​IMG]
   
  Lajme, DarKr0x dhe urankajtazi pëlqejnë postimin.
 12. Lajme

  Lajme Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  26
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit te gjitheve. Pres ende propozime :)
   
 13. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  681
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
 14. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Logoja ne faqe duket jo e "zvogeluar" mir, provo ndrysho vetem gjeresin, ndersa lartesia do te pershtatet vet.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 15. The.Dictator.VR

  The.Dictator.VR Anëtar Aktiv

  Postimet:
  115
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Mendimi jem osht qe ma shum tpershtatet ne ket menyr :

  [​IMG]
   
  Lajme pëlqen postimin.
 16. Zikuziku1989

  Zikuziku1989 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje meqe eshte kjo tem per logon ... me cfare programesh i beni logot?
   
 17. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  501
  Pikë nga trofetë:
  208
  Varet, nese je profesionist i krijon me Adobe Ilustrator, pasi qe mund ti ruash ne formatin svg dhe mund te perdoret ne qfardo madhesie dhe nuk i humb kualiteti.
  Ndersa un (dhe shumica ketu) e kam perdor Photoshop.
   
  Zikuziku1989 pëlqen postimin.
 18. Zikuziku1989

  Zikuziku1989 Anëtar

  Postimet:
  33
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit
   
 19. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  167
  Pikë nga trofetë:
  53
  Mund te perdoresh edhe Sothink Logo Maker, versioni Pro te jepe shume mundesi editimi .. Ka shume icona, logo, te gatshme, gjithashtu te jep mundesi ta ruash logon edhe ne formatin svg, qe mund ta perdoresh ne app te tjera si photoshop, illustrator etj . ..

  Sent from my VOYAGER2_DG310 using Tapatalk
   
  Zikuziku1989 pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...