1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

kerkoj,ndihme,ide ose mbeshtetje rreth adsense ?!

Tema tek 'Google AdSense' e hapur nga valon27, 13 Janar 2016.

 1. valon27

  valon27 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  61
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje per tgjithe anetaret ne IT shqip,veqanarisht ni pershendetje per adminat dhe gjithe ata qe perkrahin,japin keshilla dhe na mesojn cdo dit e me shum me postimet e tyre ketu ne forum.
  Desha te kerkoj nga gjithe ju qe punoni me adsense dhe qe keni pas veshtersi ne fillim te me ndihmoni me ide ose keshilla t'cilat i keni praktiku edhe vet apo edhe i praktikoni qe te punoni sa ma mir me google adsense.

  Jom shum i ri ne kete drejtim dhe kam paguar nje shume te mire dikujt qe te mi hap te gjitha pisjet qe mduhet per te fillur kete pune pasi qe kisha nevoje si krejt dhe pa dijeni kam paguar pastaj kam hase ne persona te cilet edhe pa pages me kan than ti kishim kry.
  Kam nje website me lajme sportive ne gjuhen angleze dhe gjithashtu kam nje fanpage ne fb +5k jo ma teper,si fillestar kam mendu qe +5k sa do pak do te bohen disa vizita ditore dhe me postime ma te shpeshta arrihen disa vizita dhe fanpage shkon gradualisht tu u rrit,rreth dy jav kom fillu me kete pun por nuk ka as edhe nje levizje,gjendja eshte 0.09.Jom shum aktiv edhe fanpage dhe ne web duke postuar por vizita teper pak po me bohen ne website,e kuptoj qe nje fanpage me +5k osht e vogel por kjo eshte tash per tash.Kom edhe clickjack i cili por asnjhere nuk kom mujt me perdor per shkak se vizita nuk kam pas ne web.Krejt qka kerkoj nga ju eshte se kush mundet me me ndihmu diqka me naj kshill ide apo ndonje tjeter mbeshtjetje qe te filloj te qarkullohet diqka deri sa ti mar kamt [qe thojn].Nese mundeni me nda pak kohe dhe me me ndihmu nga eksperienca e juve ja u di per nder.

  P.S Shpresoj qe temen e kom vendos ne vendin e duhur dhe nese jo ju lutem adminat le ta bartin aty ku duhet,

  Faleminderit,
  valon27
   
 2. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tung @valon27 tani e gjeta temen tende pasi me dergove edhe Pm per kete gje, me vjen kec qe nuk ke marr pergjigje por nga numri i madh i temave une zakonisht hapi direktoriumin Postimet e reja dhe nuk kam hasur ne kete Post por me butonin Search gjeta temen tende!

  Po ashtu nga te gjithe antaret qe hapin tema dhe nuk marrin pergjigje me shume se 24 ore i lus qe te bejn nje Reply ne Temen e tyre me fjalin: Ende jam ne pritje te nje pergjigjeje!

  Dalim tek pergjigjeja ime per ty (ky eshte nje mendim i imi)
  Fillimisht askujt nuk i them te paguaj ndokend qe tia hap te gjitha google ads acc, website dhe ta merr gati!
  Te gjitha keto ndihma i keni ne kete forum dhe falas nga te gjithe antaret, andaj nuk keni nevoj me shpenzu sepse shumica qe shesin Online mund te genjejn e po ashtu mund te kerkojn cmime marramendese per hic gje!

  Asnjeher mos bleni produkte si:
  Shes Trafik per google adsense
  Shes Facebok groups
  Shes google ads full apo me pin apo hosted
  Pse?
  Sepse te gjitha keto mund ti beni vet me ndihmen e ketij forumi, dhe mundimin e juaj, andaj pse te paguani ?
  Pastaj nese paguani ta merrni gati nje gje, ateher ju nuk mesoni asgje, dhe gjithmon jeni te nvarur ne blerje!
  Une shes google ads accounta mirpo nuk i them askujt bleje por i them mundohu qe ta hapesh vet, sepse nuk ka ku me dit cfare problemi!

  Une mendoi qe antaret qe i ki ne ate fanpage nuk kane te bejn aspak me ato cka ti poston ne website andaj nuk merr vizita!
  Ti duhet te interesohesh te gjesh facebook grupe me antar aktiv qe kane te bejn me te njejtat gjera qe ti poston ne website!
  P.sh une ne fb tim ndoshta futem vec per te shikuar dicka funny video apo foto dhe nese keto nga te dya me shfaqen ne ndonje post edhe i klikoi dhe ne kete menyre i ngreh vizitoret!
  Pastaj ki rrjeta te stjera sociale qe mundesh me i perdor, instagram, reddit (kjo menyre eshe ne forum qe te krijojm accounta te bejm like dhe karma tek njeri tjetri qe te arrijm kuoten 100 like qe te mund te bejm direkt Link poste ne reddit dhe nga aty mund te marresh trafik te mire!
  Eshte po ashtu twitter, yahoo etj etj qe mund te sjellesh trafik legal ne websitin tend por duke mos e tepruar me spam sepse kjo gje reflekton jo mire ne google adsense!
  ne fillim te duhet pune mjaft shume qe te arrish te fitosh vizitor mirpo pas ca muajve te nevoitet vetem te besh postime ne website dhe jo te kerkosh trafik sepse vizitoret qe e pelqejn ate website do e bejn si favorite tek brosweri i tyre!

  Mund te perdoresh clickjack mirpo mund te humbesh gjith mundin, andaj me mire te fitosh ngapak se sa shume e me ??? gjithmon se a do i marr parat apo do marr BAN!

  Nese prap ke ndonje pyetje lirisht pyet per cdo gje qe dijm te pergjigjemi!
   
  abdullah92 pëlqen postimin.
 3. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  e lexova postimin e sg1 edhe mu dok qe paska harru diqka
  per adsense nese don me pas sukses mundesh me msu edhe per SEO
  ne forum ki plot tutoriala ku t`tregon prej 0 se qka osht SEO si tja fillosh etj.
  edhe ne youtube ki mijera video ndoshta per SEO dhe funksionimin e saj
   
 4. Jãşhť'Sşeriĕ

  Jãşhť'Sşeriĕ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,691
  Pëlqimet:
  530
  Pikë nga trofetë:
  208
  pervec atyre qe t`tha sg1, mund t`modifikosh edhe naj video per ndonji lojtar prsh The Best Of cr7
  edhe e bon upload ne youtube, gjat videos vendos 1 teks siper ose posht simas deshires
  Edhe shkruj "For More Videos Visit www.It.com.al"
  i bon disa share videos sa tshkoj diku ke 200-300 vizita pastaj nese esht video e mir futen vet e shikojn nket rast mer disa fitime edhe nga youtube edhe vizitor n`website.

  ndersa per faqen nfb, hap 1 fb, edhe futu neper faqet e futbollit qe jan tmdhaja shiko vizitoret aktiv qe komentojn pra e pelqejn futbollin , boj ftesa (ki kujdes se ndisa raste nese ben shum ftesa fb tbllokohet) pastaj e kthen fb ne fan page, edhe e ben merge me faqen qe ke tvjetren , edhe kshu mer disa like nga persona qe mund tvizitojn webin tend!
  (edhe dicka tjeter maksimumi qe mund tbesh 1 faqe merge esht 8 her.)
   
 5. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,636
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk e kam harruar por per nje fillestar te punohet me seo eshte paksa problem andaj pasi tia nis pak me fitime mundet me u inkuraju e me vazhdu duke e rritur kapacitetin edhe ne perdorim te seo-s!

  Sepse per cdo fillestar ne trafik me e leht eshte perdorimi i rrjetave sociale se sa me u marr menjeher me seo!
   
  LanAliu pëlqen postimin.
 6. valon27

  valon27 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  61
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Ju faleminderit te gjitheve,jom i lumtur qe jom pjese e ketij forumi me ksi anetar aktiv dhe shume inkurajues.
   
 7. Claydee

  Claydee Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Pershendetje si jeni,,e kam nje problem me google adsense a mundet dikush te me ndihmoj ju lutem kam nje muaj qe pres dhe me duket pres kot?
   
 8. Rrezart123

  Rrezart123 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  687
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  63
  Po hape emailin qe ke apliku me Adsense dhe besoj qe ta kan kthy 1 pergjigjje.
   
 9. Claydee

  Claydee Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  me ka nxjer kete mund te me ndihmoni se cfare mun te bej

  Welcome to AdSense
  Your account is getting reviewed. Help us finish the review by setting up ads on your site.
  Click the button below and you'll be guided through these last required steps:
  • You've successfully created an ad unit
  • Place the ad code on www.worldofriders.com
  • Or resubmit application using a different website
  While your account is under review, we'll only serve blank ads on your site. After the review is complete, you'll receive an email from us. If your application is successful, we'll start serving real ads on your site.
   
 10. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  Shkon e mer kodin e reklamave, dhe e fut ne faqe(reklamat), pastaj prit deri sa te verifikojne, nese i plotson kushtet apo jo.
   
 11. Claydee

  Claydee Anëtar

  Postimet:
  28
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  po verifikimi si me vjen me email sa reklama duhet te hap
  ?....mund te lidhemi nepermjet facebook n.q.s mundesh te me ndihmosh ta lidh me adsense se e kam heren e pare qe merrem me keto website dhe sja kam shume iden
   
 12. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,483
  Pëlqimet:
  2,074
  Pikë nga trofetë:
  448
  I fut reklamat ne web, dhe pret pergjigjen e Googles, ata vet te lajmrojn nese je pranuar apo jo.
   
 13. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38

  I nderuar , si fillim kur ke nje fanpage me 5K nuk eshte e madhe prandaj duhet rrit kjo por duhet marr kto hapa:

  a) kur nuk ke fansa te mfaftueshem apo ke pak 1-20K ateher mos fillome reklamim menjeher po posto foto, video me mir pa linke vetem ashtu qe te marresh fansa me shume kur arrin fansa mbi 50K sa me shume me mir fillon nga pak linke 1-2 max ne dit mundesisht 5-7 ne jave kur arrin ne 100K mund te postosh 3+ linke ne dit kjo qe te mos i ndikoj per te keq fansave qe ata te arrin bindjen qe ti nuk e ke hobi por ben kete per qellime tuaja fitomesh. Me fansa duhet te jesh pran (ne pyetje, pergjigje etj...) jo te jesh larg e te paraqitesh se je afer kjo ndikon negativisht tek ta.
  b) pastaj clicjack nuk prferohet por prap mudn ta provosh vetem nese ke me shume se nje adsense account/llogari ndryshe vie tek suspendimi vetem nese ti je i shkathet dhe ben kontroll to CTR/CPC ose shiqon ne adsense dashboard mos ti tejkalosh numrat e caktar!
  c) po ashtu te preferoj qe perdor bing ads nese perdor clickjack qe te perziej trafikun/vizitoret qe te mos diktohesh nga sistemi google BOT

  te uroj suksese

  Flm per info ce keni dhene, ndihmone shume t'gjithe ata qe fillojn te fitojn para nga interneti.
  Edhe vet kam krijuar nje YouTube channel ne Shqip keto https://www.youtube.com/channel/UCdT2dYITicJ-cngEa0ttt0w ku jam munduar te spjegoj ne tersi po kete qeshtje dhe shume tjera video te llojit te njejt qe sa me shume te ndihmojm njeri tjetrin dhe te hapim njohuri sa i perket infromatikes ne pergjithesi.
  Nese ndokush ka pyetje tjera per ineternet dhe nuk ka te sigurt si perdoren programe te ndryshme mund te me kontaktoj ne kanalin YouTube apo edhe te pyes ketu ne kete forum shume me vler, Faleminderit.

  N.P
   
 14. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  515
  Pëlqimet:
  163
  Pikë nga trofetë:
  63
  Lexo daten , po ngjalle tema qe ndoshta tashme antari i ka perfeksionu
   
  BlackEagle pëlqen postimin.
 15. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  432
  Pëlqimet:
  107
  Pikë nga trofetë:
  53
  Ty suksese ne punen qe ke filluar por nuk me duket ide e mire qe te komentosh ne CDO post vtm qe te lesh linkun e videos ne yt
   
 16. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  sps, do e marr parasysh, gjithsesi flm...
   

Shpërndaje faqen

Loading...