1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kerkoj Kod per html kunder vjedhjes

Tema tek 'Diskutime tjera' e hapur nga G4SHI, 8 Nëntor 2018.

 1. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Pershendetje kerkoj nje kod per html

  kunder vjedhjes
  per mos me ta marr me httrack
  Mund te me ndihmoni sepse kam nje or qe lypi ne google dhe nuk mund ta gjej :s
   
 2. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Httrack kopjon vetem dukjen e website dhe kete nuk e mbron dot sepse Httrack vepron ne te njejten menyre si te besh nje faqe view source.

  Do te thote qe nuk ke se si e mbron sepse edhe pa httrack eshte shume e thjeshte te "vjedhesh" design e nje faqe te thjeshte me html/css.

  Megjithate, httrack nuk mund te kopjoje kodet e tjera pervec html/css/javascript.
   
  BurimBushi dhe zyberallulli pëlqejnë postimin.
 3. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Nuk e mbron dot sepse frontend(Javascript, CSS, HTML) behen run ne browser(qe do te thote ne pc e klientit).
  Dicka qe mund te te hyje ne pune, eshte te perdoresh Javascript Uglify, gje qe do ta bente komplet te palexueshem kodin e javascript nga personi qe do te kopjonte web.
   
 4. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  631
  Pikë nga trofetë:
  173
  Pse thua ske si e mbron ? a mund te hysh ne kete faqe dhe provo kopjo ose shiko view source albakings.com
   
 5. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  [​IMG]

  sapo ta kopjova per 2 minuta vllai... mos fol kot kur nuk di gje. Shikoje dhe url qe e ke lokalisht
   
 6. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  631
  Pikë nga trofetë:
  173
  Qa ke kopju vlla spo shoh sen vetem faqja duket ?
   
 7. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  Po pikerisht pra, per kte po fliste dhe antari me siper dhe per kete fola edhe une. Nuk jemi budallenje qe te mos dime qe nuk e vjedh dot funksionin e faqes, ktu po flitet per design e saj ne html/css/javascript, kur ti thua qe kto nuk mund te vidhen atere duket qe s'ke piken e njohurise per kto tema.
   
 8. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  923
  Pëlqimet:
  631
  Pikë nga trofetë:
  173
  o tipi antari ka kerku mbrojtje per html dhe ajo eshte e thjesht sikur qe ja dhash shembullin e albakings.com qe nuk funksjonon me e shiku source kodin as nuk mundesh me e rujt dizanin me ctrl+s , tash a ti a un sun po kuptomi ?
   
 9. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Vllai cfare do ti qe te kopjohen, avionet qe kalojne ne qiell.
  Ja ku e ke dhe source kodin e frontend: [​IMG]
   
  Grenzoo dhe Gevio pëlqejnë postimin.
 10. Gevio

  Gevio Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,086
  Pëlqimet:
  259
  Pikë nga trofetë:
  113
  O zot i madh, po shkruaj mor ne url view-source:https://albakings.com dhe ja ku e ke. Ca nuk ruhet dizajni me ctrl+s ngaterron.
   
  zyberallulli pëlqen postimin.
 11. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Hajt vlla se "sa te rrosh do te mesosh" thote populli :blush:
   
 12. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  Persh Ky eshte kodi javascript qe bllokon vetem tastin e djathe gje qe zakonisht permes tastit te djathe shikohet burimi i faqes por siq thane edhe antaret me larte nuk mund te ndalesh mos te shfaqen codi tek klienti,ndoshta kjo ehte qfare ke kerkuar.
  Code:
  <script language="JavaScript">
   window.onload = function() {
    document.addEventListener("contextmenu", function(e){
     e.preventDefault();
    }, false);
    document.addEventListener("keydown", function(e) {
    //document.onkeydown = function(e) {
     // "I" key
     if (e.ctrlKey && e.shiftKey && e.keyCode == 73) {
      disabledEvent(e);
     }
     // "J" key
     if (e.ctrlKey && e.shiftKey && e.keyCode == 74) {
      disabledEvent(e);
     }
     // "S" key + macOS
     if (e.keyCode == 83 && (navigator.platform.match("Mac") ? e.metaKey : e.ctrlKey)) {
      disabledEvent(e);
     }
     // "U" key
     if (e.ctrlKey && e.keyCode == 85) {
      disabledEvent(e);
     }
     // "F12" key
     if (event.keyCode == 123) {
      disabledEvent(e);
     }
    }, false);
    function disabledEvent(e){
     if (e.stopPropagation){
      e.stopPropagation();
     } else if (window.event){
      window.event.cancelBubble = true;
     }
     e.preventDefault();
     return false;
    }
   };
  </script>
   
  zyberallulli pëlqen postimin.
 13. Mr darki

  Mr darki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  162
  Pëlqimet:
  65
  Pikë nga trofetë:
  28
  Besoj se duhet te kesh permbajte sigurie me PHP qe mos te te kapet nga httracker.
   
 14. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  nese e ki websiten me php nuk mujn me tmarr kurgjo prej inspect element a prej htttrack edhe nese e ki me php mujn me ti vjedh kodet
   
 15. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  ja ke fut kot bosi, ose se ke kuptu ca ka pyetur anetari qe ka krijuar postin.
   
 16. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  boosi nuk ja kum fut kot po veq i kallzova qe me htttrack qysh dush mujn me ti vjedh kodet html
   
 17. zyberallulli

  zyberallulli Anëtar

  Postimet:
  40
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  8
  Sorry mu duk sikur i kishe thene qe nqse e ke php server side smund ta marrin dot html. Gjths edhe me inspect element ja merr nqse e ka php
   
  KMN pëlqen postimin.
 18. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Kerkova ne google me nje kerkim te thjesht "Anti Httrack" dhe mu shfaq nje script qe thot qe e ben mbrojten e webit nga plagjiatura (sikur kur provon ta shkarkosh webin me Httrack).
  https://github.com/NuggaN85/Protection-Anti-Plagiat

  Verejte: Nuk e di se si vendoset pasi qe nuk e kam testu, thjesht e postova linkun qe ndoshta do te hynte ne pune sado pak, pergjegjesit merri ti vet.
  Cdo te mire.[/code]
   
 19. G4SHI

  G4SHI Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  57
  Pikë nga trofetë:
  53
  Faleminderit , por e provova nqdo sen po sbon prap kjo qysh e pash osht me php e kur po e shti aty spo funksionon hiq pom nalet komplet web .
   
 20. KMN

  KMN Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  87
  Pikë nga trofetë:
  28
  htttrack mun me ta vjedh faqen qyshdush edhe nese e ki me php qka dush perdor apet se apet e ka qat qasje me vjedh
   

Shpërndaje faqen

Loading...