1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kerkoj kete script...

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga DailyTeCh, 27 Nëntor 2015.

 1. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  po sesht e rendesishme me e ngarku ne bloger

  qe po te jap nje zgjidhje te thjesht ty

  Public file google drive ..

  un njoh njerez qe e kan hostu krejt webin ne google drive eshte shum i shpejt edhe pa limit vizitor e trafik :) :) :)
   
  Helloworld pëlqen postimin.
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  nese ke mundesi me bo edhe nje tuto me blogspot ish kon perfekt ,
  sigurisht edhe views kishe marr ne youtube aahha .
   
  Liridoni pëlqen postimin.
 3. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  haha 10 viwersa :p hajt se tesh e bej sonte

  ku do me e ba me e hostu filet e redirect tesh perdor nje webhost free 100mb ose kto tjerat ose kto tjerat free te voglat

  1 mb munesh me na 1024 poste pasi 1 redirect eshte afersisht 947byte :)
   
  Helloworld pëlqen postimin.
 4. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  okej po e presim , tutorialin , po titullin mos ja le shqip leja english edhe sigurt qe ki me marr teper views , n fillim jo po masnejj po .. .
   
 5. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  @bmwplako, munesh me bo tnjejtin sen edhe ne blogspot, provova me scriptin e Annonymus po pasi t'hysh nsite psh bmw.blogspot.com meniher t'redirekton te qaj site ku e len ti, e jo pasi te klikojsh ne link, kjo besoj qe eshte e mete e bloggerit.
  p.s per me bo shko te New Post, edhe te html e qet scriptin http://prntscr.com/9ap3ax
  Edhe nfb me postu nuk del foto e thumbnails qe e fusim link, mirpo logo e webit blogger.
   
  Last edited: 5 Dhjetor 2015
 6. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  une veq po du me dal ashtuu ne facebook kur ta bojj share ..
  tjeter spo du ..
   
 7. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,819
  Pëlqimet:
  232
  Pikë nga trofetë:
  83
  Un provova me free hostinger po spo ben beni per disa file dhe sot nuk ben kur klikon mbi foto te qon te serveri hostinger dhe thot limited, me blogerr kesh ka provoj , po ne facebook img se lexon
   
 8. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Merrni host free tek iliridaonline pa limit free nje domain .tk .ml .ga qa jan ato free edge maron puna ja tesh ju bej i tutorial pas pak pasi jam ne nje feste itash ;)
   
  Helloworld dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 9. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  682
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
 10. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  une shume weba mra mi pa .. me blogspot ashtuu po i bojn share ne facebook ..
  :S
   
 11. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  Cfar te nxjerr linku me e shkarku?

  Po bmw ban se vllai em punon fort me bloger edhe po e ban krejt kollaj njelloj ska lidhje wordpress ose bloger thjeaht duhet nje vend ku me hostu filet ja mas pak e baj gati
   
 12. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  Postoje tek sektori i Mesimeve, shumica qe merren me blogs kan nevoj ta din, dhe do marresh views me shume.
   
 13. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258


  script ne description ne youtube
  edhe kete e bera me kualitet te dobet pasi kam netin cop cop 40 min ka ba me upload kete 30 mb tkishte qen 200mb e siper sihte uploadu fare :(
   
  Last edited: 6 Dhjetor 2015
  Liridoni, Helloworld dhe DailyTeCh pëlqejnë postimin.
 14. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,576
  Pëlqimet:
  156
  Pikë nga trofetë:
  93
  [​IMG]
  Ndoshta hosti te google drive nuk bon mu postu, sosht tu funksionu me asni link poashtu foto nuk shfaqet:S
   
 15. DailyTeCh

  DailyTeCh Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,819
  Pëlqimet:
  232
  Pikë nga trofetë:
  83
  Fotot shfaqen, po url thot eshte e bllokuar nga sistemet tona facebook pra ket e thot, e per me hostu diku tjetr ben sigurte, nuk di aplikohet te iliridaonline a din kush si cfar duhet te ju kerkoj me sakt , hosting domain cfar un apo si shkon kjo...
   
 16. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  google drive nuk po te lejoka me shpernda seriozisht

  ndersa fotoja del

  sa te kerkoj do ju jap nje cloud tjeter qe ben me falni se e bera me google drive :/
  [​IMG]
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 17. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  asnje host free nuk te lejoka me shpernda ne facebook linkun
  1 menyre se beka eshte
  000webhost me e lidh me domain.tk .ml ose dicka tj me dns edhe ben me e shpernda ose host premium ....
   
 18. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  skriptin spo muj me e bo download bro , ka 40 reklama adf.ly mi qikta edhe prap download sun pe boj haha.
  postoje ketu ,
  e per qe nuk e lejon ka mundesi qe qat web blog ta kann blloku fcb me bo share , provone me nej blog tjeter
   
 19. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  nuk ben google drive veq nqs gjen ndonje host free qe te lejon me shpernda ne fb :/


  Code:
    <head>
      <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
      <title>Dog attacked the kid.</title>
      <meta http-equiv="refresh" content="0; URL='(Linkukumedergutrafik)'" />
      <meta content="Dog attacked the kid." name="description">
      <meta property="og:site_name" content="Demic">
      <meta property="og:image" content="http://i.imgur.com/eQTyPwn.jpg" />
      <meta property="og:image:width" content="640" />
      <meta property="og:image:height" content="640" />
      <meta property="og:type" content="article" />
      <meta property="og:title" content="" />
      <meta property="og:description" content="">
      <meta property="og:url" content="" />
      <meta name="medium" content="image" />
    </head>
   
    <body>
    </body>
  </html>
   
  DailyTeCh pëlqen postimin.
 20. NorMan

  NorMan Anëtar Aktiv

  Postimet:
  359
  Pëlqimet:
  38
  Pikë nga trofetë:
  38
  e ne blogger a bohet kjo vlla ??
   

Shpërndaje faqen

Loading...