1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Kerkoj] Form te FAKTURES per exel

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga xo1hack, 18 Dhjetor 2012.

 1. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  pershendetje antar te nderuar , kerkoj nga ju nese keni ndokush naj form te faktures dmth qe ka te perfshine tvshn e krejt ato qysh shkojn se po me vyn se po du me nis diqka e qe mnevoitet me lshu edhe faktura pasi qe program adekuat pe fatura skam desha te kerkoj ketu nga ju nese ka ndokush naj form :D ju Faliminderit
   
 2. dorianshala

  dorianshala Anëtar Aktiv

  Postimet:
  207
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ketu shkarko ate qe po kerkon.

  Code:
  http://www.sendspace.com/file/lfsvfp
   
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  Excel:
  [​IMG]
  Ose bene download ato tjerat varesisht se cila te kryen pune.
  Pastaj mundesh me i ndryshu emrin e kompanise, rrugen, nr;tel, ... .
   
  krena pëlqen postimin.
 4. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Faliminderit shum, po e kam edhe nje pytje se mu me duhet me shtu edhe nje kolon dmh Zbritje nese shkruj psh 3 % ose sa du zbritje me ma kalkulu dmth me e hek qat zbritjen prej qmimit me qit qmimin me zbritje se ktu provova po sun po shtoj asi kolone tjeter
   
 5. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po mundesh vetem shume sa eshte Totali e shumezon me 0.97 (pasi that 3% zbritje) edhe del totali me zbritje ose e bene me kete formule

  [​IMG]
  Qe sa here te ndryshon % psh 3, 5, 10 ... totali me zbritje kalkulohet automatikisht
  Tek % zbritje e bene ate fush si perqindje jo number ose general dhe pastaj e shkruan vetem 5 edhe kalkulohet.
   
 6. dorianshala

  dorianshala Anëtar Aktiv

  Postimet:
  207
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Teorikisht kjo qe thot fG eshe e sakt. Praktikisht rabati ( zbritja ) behet per secilin artikuj veq e veq.

  Shembull:

  Marmulat fiku 1 X 3.00 - RABATI 3% =2.91 EURO ( 1x3-3/100)

  TORTA 1X 5.00 - RABATI 10%=4.50 EURO (1x5-10/100)

  Pra totali ndryshon ! nese ki problem me fut ne exce kto formula ateher trego ti bejm ne.

  -Edhe pes per kete pune exceli nuk te krijone hapsir, pytja tjete nga ti ka me qen si bo raporte tatali shitjes, faturat duhet ruhen veq e veq. Per kete pune te preferoj nese ki mundesi financjarisht me ble nje softuer per shitje/bilance/raporte qe te kushton diku prej 150-500 euro
   
 7. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  po qatu o puna qe jom nfillim edhe skom mundsi me marr softuer adekuat qe e bon qat pun e qata po mundohem me bo zgjidhje permes Exelit po nuk di si behen kto formula kto qe mi sugjeroj fG edhe ata qe ma jepe ti e mir ish po spo di me shtu kolon qe ose mes sasis psh ose Cmimi me shtu Zbritja psh ja jepi qmimin 20 tani te kolona zbritja nese du me i jep zbritje ndokujt me qit nese jo me qit 00 edhe tani me dal qmimi me TVSH edhe ntfund totali me tvsh po se di si nese kini koh mir boni me ma bo nese jo shnosh
   
 8. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  qe qishtu si ne foto jom tu menu pak a shum sdi a jom kan i kjart ose a asht e mundshme a

  [​IMG]
   
 9. dorianshala

  dorianshala Anëtar Aktiv

  Postimet:
  207
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ne kete hapsiren jep zbritjen ( rabati, pershembull 3%, aty ku nuk ki rabat e len zbrazet )

  RABATI LLOGARITET ne Cmimin pa Tvsh - TVSH-ja vetem i shtohet qmimit perfundimtare
  [​IMG]

  Ketu shkarko fajllin
  Code:
  http://www.sendspace.com/file/8hc2tw
   
 10. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,250
  Pëlqimet:
  1,417
  Pikë nga trofetë:
  343
  Garant ki qef shume ne Xhem Fiku ose Torte :p qe pi merr shembuj hahaha :p hjg.
   
 11. dorianshala

  dorianshala Anëtar Aktiv

  Postimet:
  207
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ti fanol qe 3 dite mas bajrami nuk je dok kah forumi, po get ke met rat pi torteve me xhem fiku : hahaha :p hajgare.
   
 12. RINOR LAHI

  RINOR LAHI Anëtar Fillestar

  Postimet:
  59
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  8
  [​IMG]

  Shpresoj qe kjo te ndihmoj
   
 13. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Faliminderit shum t'gjithve veq edhe nje pytje kam a esht e mundshme te Nr i Faktures me ma qit nr vet edhe kur te boj tjeter faktur me ma rrit gjith ka ni numer mos me ma qit nr e njojt se une i boj kshtu kopje atje posht te exeli edhe tani veq i ndryshoj produktet e i ruj nese osht e mundshme
   
 14. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  edhe qit problem ekom kur po du me bo save qe pe boj naj ndryshim a najsen po ma qet qishtu si ne foto edhe po me bllokohet pak
  [​IMG]
   
 15. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  Tregoma versionin e pakos office qe e perdor mos e ke 2003
   
 16. xo1hack

  xo1hack Anëtar Aktiv

  Postimet:
  194
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  jo 2007 e perdori
   
 17. MIRLIND.J

  MIRLIND.J Anëtar i Njohur

  Postimet:
  684
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  63
  mendoj se fajet i ka qe fatura esht perpunuar dhe ruajtur me version 2003 te excel dmth .xls ashtu e kuptova ne mezazhin qe tu ka paraqitur
  ja e ruajta ne versionin 2007 .xlsx faturen e dorianshales provoje dhe tregom se a ka qen problemi se sjam edhe aq i sigurt aty problemi
  shkarko
  Code:
  http://www.mediafire.com/view/?wmv6thfpfn6iftu
   

Shpërndaje faqen

Loading...