1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kerkoj driverat e cameres.

Tema tek 'Drivera' e hapur nga Doarti, 20 Janar 2010.

 1. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Kerkoj Driverat per Kamer kamera osht USB 2.0 WEbcam kush i ka mundsisht le ti poston.
   
 2. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pershendetje !
  Te lutem trego dhe firmen e kameres, se nevojitet !

  Faleminderit.
  /cB.
   
 3. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Po qajo qe nuk ka Firm te veten hiq osht prej England e di qe ma kan pru firm ska hiq se tkish pas firm e kisha gjet edhe vet po spo ka e thash najkush qe i ka le ti upload e le tmi post...:S
   
 4. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ok, a ben pra nje foto te saj, se nuk di as si duket apo cfare eshte, te lutem me shume informacione, se s'kemi si te te ndihmojme :?
  EDIT:oops, shiko se gjeta dicka, edhe pse nuk di nese eshte compatible me verzionin tend, mirepo sipas emrit pershtaten:

  Code:
  http://pro-ks.com/?dir=./Kamera%20te%20ndryshme/Webcam%20Eton
   
 5. v!ss4r

  v!ss4r Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Pasi qe ti nuk e din se si quhet kamera menyra ma e mir edhe ma e let per me i gjet driverat e saj esht ne driveragent.com ama duhesh me pas account un e kom pas po tash ka skadu.
  Mnyra tjeter esht nese e ki systemin operativ Windows 7 veq e bon windowsin uppdate edhe bohen driverat e kameres uppdete automatikisht, nuk um kujtohet se a munesh me bo te njejten mnyr edhe me vista.
   
 6. v!ss4r

  v!ss4r Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Qe ta blejn nuk do ti sygjeroja sepse Win 7 Ultimate kushton dikun rreth 300 euro mirpo ka menyra tjera qe ta marrim qe mendoj se shumica e antareve e din se si... :cool:
   
 7. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per drivera kohet e fundit jane gjetur edhe shume web faqe sikur driveragent por gratis si psh http://www.ma-config.com/ pastaj programe falas si drivermax, por sipas mendimit tim se pari verifikohet se a mund te gjindet driveri ne baze te modelit origjinal te hardware pra ne faqet zyrtare te tyre
   
 8. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  1: Pc-n e kam Dell Optiplex 520 E kam instaluar Windows 7 por nuk mujsha me i gjet driverat edhe e heka d.m.th sun e instaloj Windows 7 pershkak te nje driveri te cameres sepse Sun i gjaj driverat :S.
  2: kam provuar kamisntaluar driver scanner 2009 po nuk ma ka njoft si Driver i pa instaluar.

  Nuk di tjeter qka me bah po thash mos i ka ndokush te instalun WEbcam 2.0 e thash ja ban BackUp edhe le te ma poston ktu:S./
   
 9. v!ss4r

  v!ss4r Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ka mundsi qe kamera jote esht ndoshta e vjeter dhe nuk esht kompatibile me win 7
   
 10. valdetshala

  valdetshala Anëtar i Njohur

  Postimet:
  583
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  38
 11. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
 12. cRu3l.b0y

  cRu3l.b0y Anëtar i Njohur

  Postimet:
  900
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  0
  Me fal por provove keto?

  Code:
  http://pro-ks.com/Kamera%20te%20ndryshme/Webcam%20Eton/USB%20PC%20CAMERA%20DRIVER.exe
   
 13. Kujta

  Kujta Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
 14. b4cKd00r ~

  b4cKd00r ~ Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Perdor driver genius qe e ka postu kujta me lart, nese nuk eshte me licens ta qoj n'pm linkun se ne forum nuk lejohen warez.
  po ashtu mund te perdoresh WinDriver Ghost 3.00 Enterprise qe mund ta shkarkosh ktu: http://www.zhangduo.com/
  dhe serialin ta qoj n'pm. Kto 2 programe i kam testu dhe jan 100% te sakta. Kalomir ne ITShqip.com
   
 15. Doarti

  Doarti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  177
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a mund te ma gjesh full keto 2 program b4ckd00r ?
   
 16. uck_aksh

  uck_aksh Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0

Shpërndaje faqen

Loading...