1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kerkoj DIZAJN per firmen

Tema tek 'Kërko Dizajne' e hapur nga .#Pr!nCe, 9 Maj 2014.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Mirmbrama ITSTAFF
  kerkoj nje dizajn per firmen provova ne disa web faqe online por kerkoj pages
  kam harxhue pare bajagi e tash sum kan met per logo e ksi sene kshtu qe a muni denja qi mirret me ksi
  pun si ma profesionalisht me ma kry ket nder.

  EMRI FIRMES:SELMANI Group
  SLOGAN:Beyond the limits...

  psh:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  [​IMG]

  Mos kerko per ndonje rregullim apo ndonje gje tjeter sepse sdi aq mire , se je i pari ne gjithe keto vite qe kam ndenjt ne internet qe i bej dikujt logo , jo se skam pas deshire po se skam dit.

  See ya
   
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  @BaDBoY-ALbania ti kete logo nuk e ke bere vet, por e ke marr te gatshme ne internet, dhe vetem e ke edituar ne photoshop. Nuk eshte mire te genjesh ne kete forum, sepse nuk jemi persona qe merremi me PC nga dje.

  Por megjithate, nese i kryn pune anetarit me larte, duhet tet faleminderoj.
   
 4. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Shihet se tan naten paska punu :p :p

  [​IMG]
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 5. .#Pr!nCe

  .#Pr!nCe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  250
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  anetarit me lart qe e ka postu logon faleminderit por mue me duhet diqka ma profesionale edhe te jet me kualitet hd
  gjithsesi faleminderit
   
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Paguaje nje dizajner profesional nese te duhet logo profesionale.
   
 7. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  lol , nuk eshte c'eshtje mashtrimi ketu une nuk e di qe duhet ta percaktoj e kam punuar vete apo jo , perderisa une e futa ne photoshop dhe ndryshova dicka punim besoj se mund te quhet , gjithsesi as nuk me intereson te mashtroj njeri se nuk eshte se merrem me design shume , une aftesi ne photoshop i kam shume shume te vogla , e vetmja gje qe di te bej qe kam mesuar keto jave eshte te ndryshoj tekstet nga PSD se nuk jam marr kurr me PSD por ngaqe kam disa dite qe jam duke mesuar ndopak photoshop e pashe qe dikush ketu po kerkonte logo dhe e provova njehere te gjeja nje ne internet dhe t'ja tregoja .

  Me thuaj c'fare doje te tregoje me ate qe the ma shpjego me qarte ? Do te besh si ironik qe te me nxjerresh mua si mashtrus apo budalla ? Fol nipce qe ta di dhe un ca pergjigje te te jap.
  Ska problem ishte kenaqesi :)
   
 8. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Po nuk quhet punim kur tja vendosesh vetem textin me photoshop , po ato ta boj edhe me paint veq textin me ja qit. Kur tja bojsh bonja prej zeros e jo me marr logo t'gatshme ne google qe nuk i pershtatet me kurgjo asaj qe ka kerku ky per firmen e vet.

  "se je i pari ne gjithe keto vite qe kam ndenjt ne internet qe i bej dikujt logo"

  Ne baze te ketij rreshti antarit i bohet me dije qe ti e ki bo kete logo , a ne fakt me nje kerkim te thjesht ne internet del qe osht e vjedhne, m'fal po nese don me ja bo logon bonja e jo me marr hazer ne google e me ja editu veq textin se ajo nuk osht kurgjo bash kurgjo.

  Me t'mira.
   
 9. Valbbon

  Valbbon Anëtar Aktiv

  Postimet:
  125
  Pëlqimet:
  13
  Pikë nga trofetë:
  33
  se di pse po shtyhni per sene te tjeter kujna, #prince tjeter sen osht me thon pom dhimen paret per logo me bo, tjeter sen osht jom hargju, se ti te paq qat firm 99.99% qe e ke kry krejt pagesat edhe diqka ka met t'dal qe ski qare pa bo hargjime apet, kshtu qe nese ti don ashtu professional logo ateher paguje se kerkush badihava spunon, po flasim per professionale jo si ky tipi ma nalt.
   
 10. amitt

  amitt Anëtar Aktiv

  Postimet:
  113
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tung, Ja Nje Logo Ndoshta Do Te Pelqejn  [​IMG]
   
 11. BaDBoY-ALbania

  BaDBoY-ALbania Anëtar Aktiv

  Postimet:
  280
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per
  Pershendetje edhe njehere , kur te flasesh perseri me mua mundohu te flasesh shqip se e kam shume te veshtire te te kuptoj. Ndryshe e percepton ti ndryshe e perceptoj une , ndoshta une qe jam amator ne ate fushe ashtu me duket . Mua mu duk sikur bera dicka te bukura sepse u mundova per ta gjetur ate , dhe per ta edituar qe shum pak dite kam mesuar per ta bere . Me shume me sakt u lodha duke te te kthyer pergjigje ty sesa qe u mora me te , ende nuk po e kuptoj se ku do te dalesh per c'fare qellimi ishte ai komenti qe bere qe me thua mua rri naten , ti as une te hyn gje ne xhep as te mendosh se c'fare bej une naten e diten , neqoftese te ka ikur truri dhe do te besh si karagjoz ne forum si i shkathet eshte gje tjeter. Po c'rendesi ka c'fare po i paraqitet antarit , une nga antari as nuk po kerkoj ndonje gje , as ndonje leke qe antari ta ket bere pershembull temen "Kush mundohet me shume fiton" une thjesht thash nje realitet se as nuk njifem ne forum si ndonje designer apo si ndonje gje tjeter. Tani ti po analizon nje gje qe eshte qellim pa fitim , qellimi im ishte te beja nje pune te bukur dhe ja nisa atij personit ndersa qellimi jot ende se kuptoj ? A te paguan njeri per kete qe po ben ? Me thuaj kush te tregon c'fare bej une naten dhe kush te ben te mendosh qe une bej ate gje naten?

  Thuaj jam karagjoz , dua te behem i shkathet ne forum . Dua te tregoj qe ky badboy-albania eshte injorant do te mashtroj njerez ne forum , po ben mashtrim gjigand.
   
 12. -f0rGivE.

  -f0rGivE. Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,206
  Pëlqimet:
  130
  Pikë nga trofetë:
  93
  Mas pari nese se din gjuhen shqipe nuk t'kom faj une, sepse ne at koment bash shqip kom fol e nese ke problem me shqip ateher o mangesi e jotja personale.
  Sjom karagjoz as nuk shitna i till , sepse tan e din qe ktu jam me i ndihmu kush ka nevoj per naj problem qe une kom njohuri edhe ket pun e boj e as nuk rri ktu me fitu najsen thjesht jo veq une po krejt antart qe ndihmojn ktu jon si une njerz vullnetar. Shoku une t'kallxova qysh jon senet mos e mashtro veten e me qujt ni dizajn nese veq textin ja editon, ajo osht Editim e jo Dizajnim . Kto dy terme kan dallim ne mes vete e nese nuk i din ki material sa dush per dyat.

  Une as nuk e kom plan mu shit karagjoz qysh po thu ti , as nuk po du mu shit i shkathet , as nuk po du me thon qe je injorant e i mashtron njerizt n'forum , as ske bo mashtrim gjigand po thjesht une te tregova qka jon senet. Besoj se krejt antart kan njohuri pak me dit a shitna karagjoz a ja maj vetit i dijshem.

  Me t'mira !
   
 13. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,481
  Pëlqimet:
  2,073
  Pikë nga trofetë:
  448
  Tema Mbyllet!
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...