1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

[Kerkoj] Cover dizajn per Facebook !

Tema tek 'Resurse për Dizajn' e hapur nga networkcoder, 9 Shtator 2016.

 1. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje te nderuar,

  Kerkoj nje cover dizajn per Facebook.
  Ajo qe po kerkoj eshte kjo: prapavija e fotos te jete me ngjyre te zeze,te vendoset ky tekst "The quiter you become,the more you are able to hear" (pa thonjeza).Teksti te jete me ngjyre te gjelbert dhe i vendosur horizontalisht,teksti mundesisht te jete i kualitetit te larte dhe do te ishte mire te vendoset ndonje efekt si p.sh blur si shadow i tekstit.Gjithashtu kisha pas deshire qe ne nje qosh te vendoset nje logo e Kali Linux (mos te jete madhesia shume e madhe) dhe e cila pershtatet me prapavine dhe tekstin e fotos.

  Kush ka mundesi do te ju isha shume mirenjohes.

  Ja nje shembull perafersisht se si do te duhej te ishte:
  Code:
  http://2.bp.blogspot.com/-DjDy6_C6-j4/ULGZuZDQisI/AAAAAAAABLc/oTbHinGsr9g/s1600/quit.png
  Kaloni mire.
   
 2. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
 3. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Faleminderit i nderuar qe je interesu me ba kete dizajn,por e kom nje sygjerim: a mundesh tekstin me ba ne kete forme:
  'The quiter you become,
  (space)(space)the more you are able to hear' (pa thonjeza) dhe me vendos vetem edhe pak me larte si dhe stili i shkronjave te jete tjeter font.

  p.s edhe kjo po me pelqen por nese ke mundesi me ba tjeter version siq kerkova tani.
  Ky shadow tek teksti po me pelqen kete mos e ndrysho.

  Faleminderit per kohen.
   
 4. AVM Digital

  AVM Digital Anëtar Aktiv

  Postimet:
  456
  Pëlqimet:
  207
  Pikë nga trofetë:
  53
  [​IMG]

  Problemi qendron se skom fonte tmira dhe skam ca me bo mshum vlla ,
   

Shpërndaje faqen

Loading...