1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Kerkoi ndihmen tuaj

Tema tek 'Ndihmë rreth rrjetave' e hapur nga nintendo_host, 7 Nëntor 2018.

 1. nintendo_host

  nintendo_host Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  cfare eshte line vty 0 15
   
 2. Best Answer:
  Post #2 by bi0, 22 Nëntor 2018
 3. bi0

  bi0 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  429
  Pëlqimet:
  312
  Pikë nga trofetë:
  73
  Best Answer
  Virtual Teletype , eshte si nje der , hyrja ne router perdoret te cisco routers me caktu user edhe password per qasje me telnet ose ssh

  R3(config)#line vty 0 4
  R3(config-line)#login local
  R3(config-line)#exit
  R3(config)#username Steve password cisco

  lexo me shum :
  Code:
  https://learningnetwork.cisco.com/thread/13484
   
  Elion1 dhe nintendo_host pëlqejnë postimin.
 4. nintendo_host

  nintendo_host Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Faleminderit shume !
   

Shpërndaje faqen

Loading...