1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kerkoi 1 ose 2 persona per kete muaj per te fituar ca para

Tema tek 'Shpenzime dhe Përfitime' e hapur nga sg1, 6 Janar 2016.

Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.
 1. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kerkoi 1 ose 2 persona per nje pune online :

  Puna eshte kjo: Antari duhet te futet cdo 24 ore ne kompjuter dhe te klikoi minimumi 20 reklama, sa ore zgjat kete nuk e di sakt secila reklam ka 20 seconda (20x20=8 minuta) mirpo ndonjeher webfaqja i fsheh reklamat, keshtu qe duhet te hupe kohe me shume deri ne 20 minuta ndoshta, fjala eshte per 1 account

  Ndersa une kerkoi 2 antar qe te pranojn njeri 12 accounta tjetri 13 accounta, gjithsejt jane 25 accounta, ku ne secilin account duhet me u fut me i kliku reklamat
  1 account me i kliku 20 reklama maximumi 20 minuta (dikun 9 ore per 25 accounte)

  Ndonjeher accounti i fsheh reklamat, duhet me ia ba refresh ose log out -log in qe me u shfaq reklamat e me i kliku 20-tat!

  Cka nevoitet me dite:
  Ndihmen do e merrni ne PM eshte fare e thjesht, por duhet ti permbaheni 100% asaj cka iu keshilloi!

  Sa do fitoni:
  Nese merrni 13 accounta,
  13 accounta x .20 minimumi ne dite fitoni 2.60 ndersa ky muaj ka edhe 25 dite qe do te thot do fitoni 65 USD.

  Nese merrni 12 accounta x .20 ne dite fitoni 60 ne fund te ketij muaji!

  P.S Nese rrini me gjate ne kompjuter mund te fitoni .30 ne dite.

  Pagesen nese doni e merrni ne paypal, nese doni iu dergoi me MoneyGram ose Westernunion.

  Pse po e bej kete gje ?
  Sepse kam si shume accounta dhe nuk i menagjoi dot vet, dhe nese me keta 2 antaret ec puna mire deri ne fund te muajit, ne muajin tjeter do rriten fitimet e po ashtu mund te rrisim kapacitetin e accountave dhe numrin e grupit.

  Kete e bej qe te fitojm se bashku, dhe nese ndokush mendon dicka lirisht ta shpreh ketu!

  P.S Para se me dergu PM, lexojeni mire posotimin, sepse cdo account do shifet sa here ka klikuar ne dite reklamat pra cdo gje do jete transparente, dhe kerkoi antar qe me te vertet kane kohen e lire per kete gje, dhe jo me gjet arsye sot nuk mundem neser mundem.

  Pasi qe e keni lexuar kete postim dhe jeni te interesuar per kete bashkpunim dhe pajtohemi me kete qe thash siper, mund te me dergoni PM dhe te filloni qysh sot punen!

  A eshte faqja e sigurt, a nuk do marr pagesen?
  Ju duhet te beni punen, per pagesen pergjigjem une dhe jo faqja!

  Pasi te zgjedhen dy antar pas dy dite nese nuk munden me i kliku reklamat per ata accounta do marrim dhe nje antar te tret dhe do i ndajm accountat, por dihet sa me shume antar ne grup fitimet ndahen ne aq pjese!

  Mire u ndegjofshim dhe nese keni pyetje po ashtu mund te pyetni lirisht!
   
  4n0n!m dhe Black Windows pëlqejnë postimin.
 2. Black Windows

  Black Windows Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  te rrish 4-5 ore ne dite... dhe te paguhesh 60-65$ mendoj qe eshte pak :)
   
 3. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Pershendetje i nderuar, kam disa pyetje se pari a mund ta shikoj une personalisht a i kam kliku a mos kam harru ndonje reklam, se dyti nese nje dit nuk mund te hysh mi kliku reklamat a mund te kompenzohet nje dit tjeter dhe se treti nese nuk mund ta kryej punen 100% a te nxjerri probleme ty , te faleminderit !

  ps. une jam i interesuar por nje her dua ta di se si shkon puna, se ndoshta nuk mund ta kryej punen ashtu 100% edhe ateher te nxjerr edhe ty probleme
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.
 4. xhuke33

  xhuke33 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  219
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  33
  @Black Windows eshte 1 pages shum e qart ...nese don te fitosh milionat ne muj provo me punu i vetem @sg1 tkam kontaktu ne pm
   
 5. Black Windows

  Black Windows Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Asgje personale thjesht mendimi ime bro :)

  - e Kupton kete : 4-5 ore duhet te rrish Online... :) "shpesh" here reklamat nuk shfaqen dhe ti duhet te besh refresh (ndodh) prap nuk ben duhet te besh log out - log in e ke parasysh sa kohe te merr me 1 account duhet te klikosh 20 reklama (pune e merzitshme) dhe ne fund te muajit te paguhesh vetem 60$ kjo po qe eshte pak :) Gjithesesi ja vlene per ata qe nuk kan te ardhura askend dhe qendrojn shume ne internet ! #Peace (Y)
   
 6. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  @sg1
  a funksionon metoda mi hap 4 acc. meniher me ni pc
  p.sh 2 me mozilla edhe 2 me chrome edhe me I.E tek e fundit njo pi bjen 5 perniher?
   
 7. Omerr

  Omerr Anëtar i Njohur

  Postimet:
  694
  Pëlqimet:
  286
  Pikë nga trofetë:
  108
  @sg1 nese ka vend tash jam i lir nese ka vend te kontaktojm npm !
  nPC jam gatti 16 ore vazhdimisht !
   
 8. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,122
  Pëlqimet:
  1,480
  Pikë nga trofetë:
  243
  @LanAliu

  pse jo me virtual machine & VPN
   
 9. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  qajo ide mshkoj n mend bro
  edhe kjo mnyra qysh po thu ti shum ma efektive
  amo sa osht e pranushme spo di
  po pres dej t`na informon ma shum sg1
   
 10. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Une e bera llogaritjen e fitimeve nga ata accounta, nese 1 antar merr persiper 10 accounta ata llogariten 10 x .20 = 2usd ne dite.
  Acc-jat jane qe i kam te krijuar me ip-ja qe une paguaj per to per gjithe muajin, normal ne fund te muajit del fitimi i sakt mirpo une shkoj ne minimum kur e kam fjalen tek pagesa, se skam qef me than ti paguj 100 e ne fund muajit me ti pagu 50, ma mire te them i fiton 60-65usd e ka mundesi qe do fitosh me shume.


  Ti secilin account do e shikoshvet sa ke klikuar dhe ne secilin account do tubohen parat nga klikimet, nese nje dite smundesh me hy ajo dite humb sepse nuk kompenzohet te nesermen, pra kemi 31 dite 1 dite mungon e humb ate dite mbesin 30 dite.
  Mua problem nuk me nxerr por qe nevoitet te jene antaret aktiv per te fituar dicka, nese nuk mundesh 100% mundesh me kerku me pak accounta p.sh 3 acc x .20 = .60.


  Tung, ne secilin browser duheni me perdor te njejtin acc me te njejtin ip dhe me bo gjithmon clear cookies clear cache, gabimi me i vogel kushton me BAN ne ate acc.

  Nese ke njohuri per te hapur 10 browsera ne te njejten kohe, secii browser me perdor ip-ne qe ia jepni ju ateher 10 acc i perdor ne te njejten kohe!
  Mirpo pa bere gabimin me te vogel sepse faqja ka rregulla strikte!


  Ende askujt nuk i kam rikthey pm sot do iu rikthej, mirpo nese 2 antar nuk munden me e ba punen do inkuadrohen ndoshta edhe 2 te tjere.


  Nese do kisha mundesi do paguaja cdo antar te ketij forumi me me shume se sa 5 mije ne muaj, por gjithcka behet brenda mundesive!

  Mire u ndegjofshim!
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 11. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  554
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  58
  nese nuk esht plocuar numri me shkruaj ne PM
   
 12. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  @sg1 jam duke te pritur te me kontaktosh !
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.
 13. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  tung te gjitheve deri tani kam pranuar me shume se 15 PM per kerkesa iu lutem pak durim, sepse me duhet te krijoi listen per secilin antar, nese puna do ec mire me antaret e pare ne fund te muajit do rritim grupin duke futur edhe spaku 4 antar tjere pasi qe e di qe te gjithe kemi nevoj te fitojm dicka!
   
  abdullah92 pëlqen postimin.
 14. abdullah92

  abdullah92 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  109
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  28
  edhe une jam gati @sg1
   
 15. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Per momentin kam perzgjedhur antaret, mirpo nese rritet grupi apo ka ndonje ndryshim iu njoftoi !
   
  abdullah92 pëlqen postimin.
 16. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  n fund t mujt jom i lir edhe un 100%
  ishalla hec mar e mir pra vlla edhe nashta mvjen edhe mu reni me punu bashk
   
 17. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  hahah humbje kohe :D
  mos harroni koha esht flori me mir te lexoni diqka interesant dhe te mesoni diqka se sa per 2.60$ ta humbesh gjysen e dites :S
   
 18. Leutrimi1

  Leutrimi1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  284
  Pëlqimet:
  66
  Pikë nga trofetë:
  38
  @leotrim77 Ky me zor nuk osht kat shtin veq me qef.Edhe tek e fundit ma mir mi mar 2.60$ ndit se asnjo.
  @sg1 Edhe un jom gati kur tka ven a naj sen.
   
 19. leotrim77

  leotrim77 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  932
  Pëlqimet:
  111
  Pikë nga trofetë:
  63
  pe di qe nuk o ka mshtin po thjesht thash diqka me vler ... mos e shpenzoni kohen kot per diqka afatshkurt ma konkretisht per centa ma mir me msu diqka qka ju vyn ma von ... e thom nga provoja ... sidoqoft kaloni bukur
   
 20. sg1

  sg1 Haveibeenpwned ?! Staff Member IT Staff

  Postimet:
  4,635
  Pëlqimet:
  953
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tema Mbyllet dhe nese ka ndonje lajmerim tjeter do rihapet kjo ose do krijojm Teme te re!
   
Statusi i temës:
Temë e mbyllur. Nuk mund të postoni.

Shpërndaje faqen

Loading...