1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Keni probleme me MSN errors - Zgjidhja e tyre eshte ketu !

Tema tek 'Microsoft Windows' e hapur nga jahir, 31 Dhjetor 2010.

 1. bukibuki

  bukibuki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  336
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  prap njejt jahir ama ky so msn jem i ni shokit msn jem qelet mir e ati nuk qelet kat shkojm i njejti problem del qaj error?
   
 2. jahir

  jahir Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,127
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  58
  Mua me vjen mir per bashkpunim, poashtu per kete raport sepse ndoshta antaret do hasin ndonje problem te till, dhe zgjidhjen do ta ken tek posti yt.

  Po a mund te kyqeni ne inbox, apo jo !
   
 3. gjendar

  gjendar Anëtar

  Postimet:
  48
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Faliminderit shume.
  Une e kam zgjedhur problemin me ndrrimin e Karteles se Zerit por nuk pasna hup kurgja se me duhet nje kartel rezerv.
   
 4. digit

  digit Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Me kerkohet qe te dal ne nje verzion me te ri.
  Nga kopiuteri qe kam me windows xp, nuk e shkarkon fare, e shkarkova nga laptopi qe e kam me win 7, tani nuk e instalon fare, me nxjerr dicak qe un nuk e kuptoj.
  Qfare do te thot ky Errori qe me paraqitet

  [​IMG]
   
 5. best~boy

  best~boy Anëtar Aktiv

  Postimet:
  496
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  brv + nje pike R nga une se e meriton :d
   
 6. digit

  digit Anëtar Fillestar

  Postimet:
  53
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6

  Mund te me ndihmoj njeri per ket problem
   
 7. windowsKS

  windowsKS Anëtar Fillestar

  Postimet:
  83
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  vlla kur po du me jav bo add dikujna po thot full contact list a une as 100 si kom tani pe fshij 1 pom bon a din naj zgjidhje?
   
 8. bukibuki

  bukibuki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  336
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Po a mund te kyqeni ne inbox, apo jo ![/quote]

  POPO muj my kyq ne inbox e ndroj pasin po n msn smuj a n inbox po
   
 9. FitiMM.

  FitiMM. Anëtar

  Postimet:
  7
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  shum mir.
   
 10. mmilott

  mmilott Anëtar Aktiv

  Postimet:
  179
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  We are unable to run audio and video setup
  si ta rregulloj kete?
   
 11. genci007

  genci007 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  61
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  mundesia eshte ne internet explorer shkon internet option tani shkon advanced edhe shiko teposht e ke aty use TLL 3.0 edhe 1.0 duhet me kane te klikume kurse 2.0 duhet me ija hjeken ate niken edhe te kryne pune kete problem e ka ok
   
 12. syla

  syla Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  qfar sistem os keni windows 7 apo xp me duket se ka fajet driveri i kameres eshte i vjeter .
   
 13. Feti

  Feti Anëtar Fillestar

  Postimet:
  58
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Jahir a ma Gjen Errorin me ket Prefix

  81000605
   
 14. bukibuki

  bukibuki Anëtar Aktiv

  Postimet:
  336
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  POPO muj my kyq ne inbox e ndroj pasin po n msn smuj a n inbox po[/quote]

  E kam kry ket problem mo :)
   
 15. Gentiani

  Gentiani Anëtar i Njohur

  Postimet:
  520
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  38
  e kam msn 14 amo une kur po e leshoj kameren , te une po e qet qe osht mire krejt amo atje te ai personi tjeter po ja qet x kameren time , dmth atje nuk po e qet kameren time , s'di qfar ka , me drivera me ka krejt i ka mire , a din naikush qfar mund ti beje qe ta rregulloj :S
  P.S. Une ate shokun po e shoh mire , edhe ai e ka msn 14 , amo s'di pse mue s'po me bon :S?
   
 16. kinngfitta

  kinngfitta Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  - hej a din dikush mem ndihmu n`lidhje me Windows Live Messenger 14.00 kuna po du me ja lshu kameren nuk ju shkon :S qfar problemi munet me pas ? as 2jat kur du mi lshu nuk i shkon ma qet kit problem Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8ac70013) spo di qfar problemi ka a ka naj kush mem ndihmu ?
   
 17. DanGerOus

  DanGerOus Anëtar

  Postimet:
  5
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  tuto rial te mira por un e kam 1 problem me ni Errorr amo at se pash ktu at error qysh muj me zgjidhh :S kur du me ja qu thirrjen per kamer me qet kett 0x8ac70013 (Messenger is not available right now. Please try again later. (0x8ac70013)
  ) spo di as qka me i boo
   
 18. syla

  syla Anëtar Aktiv

  Postimet:
  402
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16


  shikoni ju te dy mos eshte duke u perdorur kamera nga nje program tjeter
  beja update driverat e kameres permes keti tutoriali https://forum.itshqip.com/viewtopic.php?f=82&t=2741

  ose nese keni te instaluar virtual machines ne pc dmth a kini wmvare te instaluar apo virtualbox


  1) beja disabled VWware network cnnections VMnet1 dhe VWnet8
  2) beja disabled the VirtualBox Host-Only Network (may not require)
  3) exit and restart Windows Live Messenger.
   
 19. m-eti

  m-eti Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  NUK PO MUNDEM ME DUGJE NE MSN

  UNE PO HY NE MSN PO NUK PO MUNDEM ME DEGJU SHOKETE KUR ATA PO FLASIN?
  ATA ME DEGJIJN MIR PO UNE JO,
  SHIKOVA NE MSN SETINGS QE ASHTE TE AUDI EDHE VIDEO ESHTE NE RREGUL ZANI PO PUNON MIR EDHE KAMERA,
  SE DI QE KA HIQ JU LUTEM QE ME NDIMONI
  UNE KAME WINDOWS VISTEN
   
 20. dr_mili

  dr_mili Anëtar Fillestar

  Postimet:
  66
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ky progragrami po kerkon serial?
   

Shpërndaje faqen

Loading...