1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kemi dal ne Top Channel Albania ne YouTube (Forumi IT Shqip)

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga notime4u, 3 Mars 2020.

 1. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shikoni videon ku Forumi IT Shqip eshte shperndar:
  Poashtu un dhe do antar tjer jan ne video ahhahahaha
   
  miraxh dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,322
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Spo e pash edhe une. Do e hapja nje teme por ma kalove. :p
   
 3. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Per te gjithe juve qe su hapet beni refresh dhe klikoni tek titulli
   
 4. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  E pash ne tv. Po si mund te gezoheni per kte gje? Ato cituan qe beni dicka te paligjshme.
  E Imagjinoni tju futet shteti e te bini nburg per 50 euro? Sa fort do qeshnit se keni dal ne televizor pastaj? lol

  @Poshnjari nvend qe te mbeshtesesh keto tema te sygjeroj te hapesh problematike ne staf qe kategoria per te till gjera te behet n'vete dhe e fshehur nga publiku i pa antarsuar. :)
   
  olsi26431, Universal dhe Poshnjari pëlqejnë postimin.
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Po sikur te kerkoj nji logo per 20 euro dhe psh ti ta besh dhe tja japesh cfar ka te jashtligjshme po ne fiverr pse nuk esht e jashtligjshme atehere apo ngaqe ata mbajne fee, nese do fuksiononte kshu nuk do mund te bleje as gje te perdorur qe eksiston
   
  miraxh pëlqen postimin.
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,322
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ajo qe referon tupac.al është mëse e vertet. Mos e ngaterro me logo
   
 7. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Edhe me logo edhe me artikuj po tu futen ta mshtjellin. E ke lexuar rregulloren e fiver? Sepse me kte pergjigje qe shkruajte me duket se jo.

  Ja nje pjese e vogel.
  Gigs and/or users may be removed by Fiverr from the Site for violations of these Terms of Service and/or our Community Standards, which may include (but are not limited to) the following violations and/or materials:
  • Illegal or Fraudulent services
  • Copyright Infringement, Trademark Infringement, and violation of a third party's terms of service reported through our Intellectual Property Claims Policy found here
  • Adult oriented services, Pornographic, Inappropriate/Obscene
  • Intentional copies of Gigs
  • Spam, nonsense, or violent or deceptive Gigs
  • Gigs misleading to Buyers or others
  • Reselling of regulated goods
  • Offering to prepare academic works on behalf of Buyers
  • Services that extend beyond 30 days of service duration
  • Exceedingly low quality Gigs
  • Promoting Fiverr and/or Fiverr Gigs through activities that are prohibited by any laws, regulations, and/or third parties' terms of service, as well as through any marketing activity that negatively affects our relationships with our users or partners.

  As facebook apo instagram nuk e lejon shitjen/blerjen.
  Gjithsesi gazetarja citoi qe paligjshmeria ishte privatesia e te tjerve qe perdorin per te hap account e per ti rrit.

  Pastaj ti mos u nxito me pergjigje or nish ;)
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 8. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Ok :oops:
   
 9. DardanDaci

  DardanDaci Anëtar i Njohur

  Postimet:
  988
  Pëlqimet:
  690
  Pikë nga trofetë:
  173
  Së pari ne trojet Shqiptare nuk egziston ligji ai shkelet nga vet ligjvënsit , dhe ska asgje te keqe ktu nqs un nis nje llogari nga 0 e bej ate me 1M followers dhe vendos ta shes , apo do pjesen e tyre shteti ? Më mir te themi Mafia sepse kshtu funksjonon vetm Mafia dhe Haraqi , kushte ska pune ska paga te larta ska mire qe e gjejn veten rinia shqiptare me kto gjana e jetojn por prap si lene te qete ligji thone po qfar ligji mor vlla e genjeni veten me keq se ne afrike eshte.
   
  miraxh dhe Alkeo pëlqejnë postimin.
 10. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  shum e vertete kjo
   
 11. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  252
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  Gazetarja ngre problemin e perdorimit te figurave publike dhe jo shit-blerjen e fanpage apo ig. Problemi eshte i drejt sepse shikojm shume faqe te hapura ne emer te nje personazhi publik, me foto dhe video personale deri aty sa perdoren dhe fotot intime ( te prodhuara nga vete personazhet qe sote ankohen)
  Jetojme ne nje kohe ku denoncuesi ( ne kete raste Tv dhe Gazetarja sapo shkeli me te dya kembet ne menyre flagrante te drejten e privacis) duke shfaqur Nr e Cel dhe duke telefonuar nje nga "Keq Bersit" pa i ndryshuar zerin dhe duke e ekspozuar se tepermi.
  Pra, e thene me pak fjale Denoncuesi sapo u be "Keq Beres", per deri sa ndaj ketij personi qe kjo zonjusha telefonon nuk ka nje urdher ndalimi apo arresti eshte nje person i lire qe gezon te drejten e PRIVACIS.
  Nuk e inkurajoj kete lloj biznesi, por disa parime duhen te ruhen si nga Denoncuesi apo dhe nga "Keq Beresi"
   
  miraxh pëlqen postimin.
 12. profesori

  profesori Anëtar Aktiv

  Postimet:
  367
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Une n fakt ja kisha bo report top channalit se nuk e ka cek qe i ka marr screnat te forumi dmth e ka shkel drejten autoriale , e kjo puna shitjes sosht as gje ilegale , normale osht ky o biznis , sikurse ne treg qe i keni krejt gucci , lv fallce vetem ktu perdoren emra publik .

  shteti duhet ta kap veten ministrat deputeta mafiat qe kapin 1 milion euro ne dite jo kta qe per nje faqe 30-500 euro lodhen me vjet ,
   
 13. tupac.al

  tupac.al Anëtar Aktiv

  Postimet:
  289
  Pëlqimet:
  285
  Pikë nga trofetë:
  73
  Lajmi kishte te bente me shit-blerjet e faqeve sepse ajo kryu 2 telefonata per kte. Por ne fund citoi pjesen e privatesise qe "Keta" individ shkelin ligjin per te rrit faqe e per ti shit pra per ta kthyer ne biznes.

  Sa per ju te tjeret qe thoni pse skapin ket skapin ate, ato kurre nuk do kapen sepse po ato i vendosin ne detyre dhe prokuror dhe gjykates.
  Nuk ndodh qe ta ushqesh nje qen dhe te te kafshoje. (dmth ndodh por vetem pasi i ka ik truni ose cmend ose eshte ne prag te ngordhjes).

  Gjithsesi ju vazhdojeni si dicka te drejte dhe te ligjshme. Ajo cka une thash me siper eshte se ktu forumi eshte bo treg fanpagesh dhe postime pagesash a ju kalun paret a ju kalun llovet a ju bllokun.

  INTERESI PER PROGRAMIM 0
  BISEDIME RRETH NETWORK 0
  BISEDIME RRETH SIGURISE 0
  E shum te tjera qe jan 0.

  Nisur nga kjo, dal ne konkluzion qe ky forum po shkon drejt vdekjes.

  Pace (e pilaf lol.)
   
  olsi26431, Alkeo, Universal dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.
 14. notime4u

  notime4u Anëtar Fillestar

  Postimet:
  79
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tja fillojm prej ne fillim, se qka flitet ne video eshte komplet ndryshe se qka shfaqet ne video, un psh aty isha duke shitur nje faqe qe ka te bej me quote, qe i kam krijuar un, me background te mi, un mund ta shes ate dhe ska te bej asgje me ligjin, gazetarja po fliste per personat qe perordin imazhe publike per te cenuar privacin e te tjerve, por nesje, nuk mendoj se eshte problem, por e kunderta i eshte dhen pak publicitet forumit, por jo ne ane te mir, sepse njerzit tani e shohin si te keqe faqen, ketu nuk ndodhin aso gjerash qe u ceken ne video.

  Bile Forumi IT mund te bej Takedown videon e TopChannelAlbania per shkak te informatave te gabuar, si duke perdorur antaret e grupit per diqka qe nuk e kan ber, sipsh sikurse ne kemi qen duke ber diqka ilegale, por ne fakt ne kemi ber vetem bizniz legal, pa mar parasysh se a lejon instagrami shitjen e akountave, nuk ka te bej asgje me ligje shteti perderisa nuk i cenohet privatsia askujt.
   
  tonkeri dhe @science pëlqejnë postimin.
 15. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  Kjo pjesa me te kuqe esht fatkeqesisht e vertete
   
 16. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Dikur e kam propozuar qe asnje teme ne kete forum sduhet te jete publike dmth asnje antar i pa rregjistruar te mos shikoje permbajtjen, por gjithsesi serish njerz te tille do hapnin account e cila zgjat 1minute ne forum itshqip, gjithsesi per fenomenin persa i perket asaj qe thote zonja gazetare me larte, nuk ka asnje shkelje ligji besoj. pervecse shkelje e rregullave te instagramit besoj.
   
  olsi26431 pëlqen postimin.
 17. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
 18. @science

  @science Anëtar Aktiv

  Postimet:
  147
  Pëlqimet:
  50
  Pikë nga trofetë:
  38
  Forumet e fshehta jane ato ilegale qe nuk ka te bej me forumin itshqip aspak, si ndikoheni aq shume nga nje channel qe nuk edi as qfare thote, kur nuk kane materiale per lajme jane out of idea gjejne disa gjera te dyshimta keshtu edh epastaj e bejne ``namin`` duke thirre njerzt neper telefona dhe te bejne pytje sikur te ishin gjykates LOL.
   
 19. immortal.boy

  immortal.boy Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,732
  Pëlqimet:
  305
  Pikë nga trofetë:
  213
  Ska të beje fare me ate e kan thene para disa kohesh per shkak se jo cdo user ne internet duhet te lexoje bisedimet tona ketu se paku duhet t rregjistrohet, ndoshta zgjedhja e administratoreve qe te mos rendojn datebasen me usera joaktiv
   
  @science pëlqen postimin.
 20. olsi26431

  olsi26431 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  151
  Pëlqimet:
  61
  Pikë nga trofetë:
  28
  Duhet të ndash "i fshehtë" nga "i mbyllur" janë një botë larg dhe skanë aspak lidhje me njëri tjetrin. Kur mendoj se nuk duhet të jetë forumi i hapur nuk e them vetëm sepse u përmend tek një media, por për shumë arsye. Ka shumë forume të huaja të njëllojshme si IT SHQIP, por nuk mundesh ta shfletosh pa qenë i regjistruar. Pse domosdoshmërisht kush është forum i mbyllur qenka ILEGAL?
   

Shpërndaje faqen

Loading...