1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kartela Grafike NVIDIA

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga bahrudin, 8 Mars 2017.

 1. bahrudin

  bahrudin Anëtar Aktiv

  Postimet:
  165
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje
  deshta tpyes anetar te forumit se posedoj 1 laptop, te tipit lenovo ideapad 100 dhe laptopin e kam perdore perafersisht 1 vjet, po ajo qe po hasi problem eshte se tani ndodh rasti qe me ndalet ekrani ndoshta disa here gjate dites dhe nuk e di se cfar problem ka por e di qe sa her instaloj drajverin e nvidias pas disa dite drajveri hiqet dhe ben serish njejt a ka mundesi me qen kartela grafike problem apo problem me drajver .
   
 2. Ghoulun1T

  Ghoulun1T Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Problem me driver me shume se lenovo nuk eshte se shquhet edhe aq shum per probleme ne hardware. Nganjeher rrenja e problemit eshte tek sistemi i operimit. Thjesht nuk ka dalur akoma drivera per ate sistem operimi dhe rregjistrohet nje driver i pa pershtatshem. Une kam nje HP dhe pasi rregjistrova windows 10 enterprise ne laptop po me shkeputej wifi. Shkoj shkarkoj driverat nga faqja official e HP dhe prap me jep te njejten problem e provoj nje version te vjeter te driverit dhe tani spo me jep me problem. Cfare dua te them shiko driverin edhe pse mund te mos kesh te njejtin problem si une, i gjithe problemi eshte tek driveri. Po ashtu mund te perdoresh google dhe te specifikosh problemin me shume ne google edhe jam i sigurt qe nuk je i vetmi qe e ke ate problem.
   

Shpërndaje faqen

Loading...