1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kartela Grafike, cfar mendoni!

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga boom3rang, 29 Maj 2010.

1. rilinds

rilinds Anëtar i Njohur

Postimet:
    733
    Pëlqimet:
    11
    Pikë nga trofetë:
    48
    Te gjithe e dime sepse kartela grafike me e fuqishme ne bote eshte ATI-RADEON HD 5850 Dual-GPU kjo kartej ka cmim rreth 300E dhe eshte konstatuar nga analiste ti IT se kjo kartel grafike eshte e paaritshme nga kartelat grafike tjera pasi ka nje memori prej 1GB DDR5.
    Te PC kam NVidia kurse te laptopi kam ATI Mobility Radeon HD 5650/1GB
    Dhe mendoj se ATI eshte defitinivisht shume me i perparuar se NVidia..

2. ValentinM

ValentinM Anëtar

Postimet:
    4
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    0
    Nvidia zakonisht perdoret me procesoret e intelit ndersa me amd nuk tregon performanca te mira por nese perdoret ATI me AMD ateher nuk ka fjal sepse ATI edhe pjes e AMD. Kartela me e mir deri tani eshte Readon hd5970 me 2gb dhe ka nje GPU shum te shpejta edhe nese perdore ne Crosfire ateher lirisht e ki nje super-pc

3. En1S

En1S Anëtar Fillestar

Postimet:
    56
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    6
    cfar mendimi keni a ben kjo kart grafike?? AMD Radeon HD 6490M with 1 GB dedicated GDDR5 ??

4. Besjon

Besjon Anëtar

Postimet:
    43
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    6
    Enis Un e kam lalptopin me kit kartel grafike , osht super , plot lojra te reja mundesh me i lujt me reezolucione te larta , plus edhe plot te tjera te reja qe po dalin e do dalin mundesh ti luash me medium rezolucion

5. Facckmir

Facckmir Anëtar

Postimet:
    18
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    0
    ATI dhe NVIDIA
    ATI Ne max resulution o ma e fortt se nvidia ndersa nvidia ne ne full HD qdoogje e shkkatrron qka i del perpara sidmoms

GTX580 x2 e asusrampagee dmth e republic of gamer.obume grafik veq me i pas nja 1000 euro dueht per me blee ;)
    Qdoo gje rreth HARDWARE,dhe Software, mir po ma shum hardware kam dijeni.

6. f0rk1z[1G]

f0rk1z[1G] Anëtar

Postimet:
    11
    Pëlqimet:
    1
    Pikë nga trofetë:
    3
    Nvidia Geforce GTX 480 DDR5 mas shumti um pelqen :)

7. dona123

dona123 Anëtar

Postimet:
    1
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    0
    A MUNDI MEM NDIHMU ME GJET NI KARTEL GRAFIKE PER LAP TOP DELL E6400 .jU FALEMINDERIT

8. arditkrasniqi

arditkrasniqi Anëtar Aktiv

Postimet:
    207
    Pëlqimet:
    6
    Pikë nga trofetë:
    18
    hhahah, kot grafika ATI svlen fare :)

nVidia GEFORCE, 2.00GB DDR3, 3D per lojra, weq e boj full PERFORMANCE edhe tshkon grafika mae fort se kejt

9. Lirido_ON

Lirido_ON Anëtar

Postimet:
    37
    Pëlqimet:
    2
    Pikë nga trofetë:
    8
    CPU: Intel® Core™ i7-960
    GPU: nVidia 9800GT, DDR3, 512mgb, 256bit.
    RAM: 4gb Kingston HyperX 1600mhz ( Lir dhe mir :p )

Ska loj qe sekam lujt me kto performanca.

btw: GPU testohet edhe me Need for Speed the Run, sepse shum pak rol luan RAMI dhe Procesori krejt me Grafik luhet -.-

10. mendurberisha

mendurberisha Anëtar i Njohur

Postimet:
    691
    Pëlqimet:
    28
    Pikë nga trofetë:
    73
    ky tha 300 euro ma e shtrejta plus edhe ma e mira ne bot, un ma te miren e kam pa nese do dikush ja tregoj, 1,300 dollar ma e shtrejta osht me 6GB Video ram, ato tjerat sja di per momentin

11. albo88

albo88 Anëtar

Postimet:
    20
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    0
    une kam nje gtx 560 edhe te can piten hahahah
    per mu nVidia eshte me e mir sepse ka nje suport te shkelqyer flas per driverat

Shpërndaje faqen

Loading...