1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kartela Grafike, cfar mendoni!

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga boom3rang, 29 Maj 2010.

 1. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Te gjithe e dime sepse kartela grafike me e fuqishme ne bote eshte ATI-RADEON HD 5850 Dual-GPU kjo kartej ka cmim rreth 300E dhe eshte konstatuar nga analiste ti IT se kjo kartel grafike eshte e paaritshme nga kartelat grafike tjera pasi ka nje memori prej 1GB DDR5.
  Te PC kam NVidia kurse te laptopi kam ATI Mobility Radeon HD 5650/1GB
  Dhe mendoj se ATI eshte defitinivisht shume me i perparuar se NVidia..

  [​IMG]
   
 2. ValentinM

  ValentinM Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Nvidia zakonisht perdoret me procesoret e intelit ndersa me amd nuk tregon performanca te mira por nese perdoret ATI me AMD ateher nuk ka fjal sepse ATI edhe pjes e AMD. Kartela me e mir deri tani eshte Readon hd5970 me 2gb dhe ka nje GPU shum te shpejta edhe nese perdore ne Crosfire ateher lirisht e ki nje super-pc
   
 3. En1S

  En1S Anëtar Fillestar

  Postimet:
  56
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  cfar mendimi keni a ben kjo kart grafike?? AMD Radeon HD 6490M with 1 GB dedicated GDDR5 ??
   
 4. Besjon

  Besjon Anëtar

  Postimet:
  43
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Enis Un e kam lalptopin me kit kartel grafike , osht super , plot lojra te reja mundesh me i lujt me reezolucione te larta , plus edhe plot te tjera te reja qe po dalin e do dalin mundesh ti luash me medium rezolucion
   
 5. Facckmir

  Facckmir Anëtar

  Postimet:
  18
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ATI dhe NVIDIA
  ATI Ne max resulution o ma e fortt se nvidia ndersa nvidia ne ne full HD qdoogje e shkkatrron qka i del perpara sidmoms

  GTX580 x2 e asusrampagee dmth e republic of gamer.obume grafik veq me i pas nja 1000 euro dueht per me blee ;)
  Qdoo gje rreth HARDWARE,dhe Software, mir po ma shum hardware kam dijeni.
   
 6. f0rk1z[1G]

  f0rk1z[1G] Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Nvidia Geforce GTX 480 DDR5 mas shumti um pelqen :)
   
 7. dona123

  dona123 Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  A MUNDI MEM NDIHMU ME GJET NI KARTEL GRAFIKE PER LAP TOP DELL E6400 .jU FALEMINDERIT
   
 8. arditkrasniqi

  arditkrasniqi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  207
  Pëlqimet:
  6
  Pikë nga trofetë:
  18
  hhahah, kot grafika ATI svlen fare :)
  nVidia GEFORCE, 2.00GB DDR3, 3D per lojra, weq e boj full PERFORMANCE edhe tshkon grafika mae fort se kejt
   
 9. Lirido_ON

  Lirido_ON Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  8
  CPU: Intel® Core™ i7-960
  GPU: nVidia 9800GT, DDR3, 512mgb, 256bit.
  RAM: 4gb Kingston HyperX 1600mhz ( Lir dhe mir :p )

  Ska loj qe sekam lujt me kto performanca.

  btw: GPU testohet edhe me Need for Speed the Run, sepse shum pak rol luan RAMI dhe Procesori krejt me Grafik luhet -.-
   
 10. mendurberisha

  mendurberisha Anëtar i Njohur

  Postimet:
  691
  Pëlqimet:
  28
  Pikë nga trofetë:
  73
  ky tha 300 euro ma e shtrejta plus edhe ma e mira ne bot, un ma te miren e kam pa nese do dikush ja tregoj, 1,300 dollar ma e shtrejta osht me 6GB Video ram, ato tjerat sja di per momentin
   
 11. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  une kam nje gtx 560 edhe te can piten hahahah
  per mu nVidia eshte me e mir sepse ka nje suport te shkelqyer flas per driverat
   

Shpërndaje faqen

Loading...