1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kartela Grafike, cfar mendoni!

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga boom3rang, 29 Maj 2010.

 1. AtdheeBuzz

  AtdheeBuzz Anëtar i Njohur

  Postimet:
  809
  Pëlqimet:
  20
  Pikë nga trofetë:
  38
  Nvidia VS ATi
  hmmmm......
  kurr sun ja qellon cila sepse qe te dyjat Jan Kualitet per ate arsye i kan Kartelat Grafike me te mira per mua definitivisht kartelat me te mira ne bote. por Ne ditet e sotit ATi radeon ka produkte me kualitative dhe une jam per ATi radeon ! Love Mvidia and ATi
   
 2. GodOfWar

  GodOfWar Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  Per Mua ATI eshte me e mir
   
 3. b4cKd00r ~

  b4cKd00r ~ Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Ati sot per sot eshte #1 ka produkte me te mira ne treg se nvidia, por gjithsesi te 2ja mbeten nder me te fortat.
   
 4. WhiteLine

  WhiteLine Anëtar i Njohur

  Postimet:
  730
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Nuk mund ta dijm se cila eshte me e mire, nese dikush pyet per grafik emri i pare eshte NVIDIA e cila eshte fitues, por ne 2010 lojrat jane ndrruar! Per lojra tash per tash eshte fitues ATI.

  Per mua Nvidia dhe ATI jane te njejta mvarret dhe percka i perdorrim ato.
   
 5. b1a3

  b1a3 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  223
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Gjithmon Fans i Ndivea ~
   
 6. Nori

  Nori Anëtar Fillestar

  Postimet:
  65
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  djem thojne njerzit pervoja e bene te veten
  dhe nga pervoja dominon nvidia
  nga cmimi prap dominon nvidia gje qe sna pelqen
  vemendja qe nvidia i kushton jan seria
  GTX
  por ATI ka arrite shume brenda nje periudhe te shkurte
  por nvidia e ka 1 + nga une dhe me duket me e mire
  duke i shikuar modelet me te reja ati po ofron me te mira
   
 7. rinor-kastrati

  rinor-kastrati Anëtar

  Postimet:
  10
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Gjenchee edhe nvidia e kan te nalt do pc 60 ma shum si hyp amoo mun veq Vertical Sync oshtt e bon off edhe rrin FPS 99 edhe ati shokit tond thuj bonee Vertical Sync OFF e gjen te control center edhe i rrin FPS 99-100 Pa problem
   
 8. zer0c00l

  zer0c00l Anëtar

  Postimet:
  49
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0

  GjeNcHe.-.D Mbas Koke Per Kartele Grafike se ATI Osht ma e mir per Gaming per gjeshka se ka 1 Konfigurim mat mir se GeForce edhe osht shum ma e mir kshtut per FPS per kto te garantoj me jet ATI po njerzt jon msu Nvidia edhe Nvidida to mbetet sipas Jush po per Mu osht ATI po osht e vertet
   
 9. dns

  dns Anëtar i Njohur

  Postimet:
  753
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  58
  Shikone Se Cila Video Card osht ma e shpejt Ati spo Nvidia


  [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qa_QAgMetG0[/youtube]
   
 10. GjeNcHe.-.D

  GjeNcHe.-.D Anëtar i Njohur

  Postimet:
  781
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  48
  Ai e Ka Grafiken ATI 1 GB dhe une e kam nVidia 512 MB dhe kemi testuar lojrat si Call of Duty dhe CS dhe Grafika ime shume shume ma mire dhe pa pengesa Lujshim kurse me Grafiken e tina ATI beso jo si nvidia
  Nejse deshira juaj eshte une e preferoj me shume nVidia dhe shume kohe e perdori kete timen se sa ATI 1 GB qe perdor ai ;)
   
 11. rilinds

  rilinds Anëtar i Njohur

  Postimet:
  733
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  48
  Une kam Nvidia 9300GS 1024GB dhe nuk kam problem te asje loje
   
 12. GodOfWar

  GodOfWar Anëtar Fillestar

  Postimet:
  71
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  0
  Mua me Pelqejn Grafikat Nvidia jan shum te mira e kom Nvida Gtx 460 met vertet ka performanca tbukura
   
 13. !MPACT!

  !MPACT! Anëtar

  Postimet:
  9
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  un e kam Nvidia Geforce GT 430 1 GB GDDR3 HD super ehste krejt lojat i luan pa asnje problem
   
 14. erandiee

  erandiee Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  ATI 580 1 GB GDDR5, ???

  ti si fans.. nuk egziston ATI 580 :D

  Nvidia GTX 580 ;)
   
 15. erandiee

  erandiee Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  haver je tu bo krahasim nata me diten :D

  Nvidia 8400GS vs 5570 1gb

  nuk bohet ksi lloj krahasime :D

  se normal qe 5570 osht ma e re edhe osht ma e mir :D
   
 16. erandiee

  erandiee Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  Crysis po.. se ka efekte te mira ekstrem...
  a Call Of Duty Warfare 2 ska efekte... :S

  Batel Field BadCompany 2 po ka efekte te mira edhe ktu mundet mu testu :)
   
 17. erandiee

  erandiee Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  spaskna ni kurr per ket kartel hahaha ;p
   
 18. erandiee

  erandiee Anëtar

  Postimet:
  8
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  fps po i rrin ATI ma shum...
  kurse Nvidia ma pakk

  po qka pot vyn FPS kur kartela e ATI spo i qitka gjysen e efektev
  nvidia i qitka krjet efektet

  une mendoj qe Nvidia is King !
   
 19. cyber-leo

  cyber-leo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  438
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  nvidia mendoj qe osht ma e mira
   
 20. ALDO ISAJ

  ALDO ISAJ Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  nvidia esht me e mir si karte grafike mundesh me lujt te gjitha lojrat :D
   

Shpërndaje faqen

Loading...