1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kart grafike nvidia

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga lodvaldm, 25 Korrik 2013.

 1. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ju lutem me tregoni si mund te shkarkoj nje driver kam nja kard grafike nvidia e di po nu k i di te dhenat e tjera nuk ka asnje leter te ngjitur ne te kam windows xp e provova tek nvidia.com me e gjet me auto dedectet ( me e gjet vete) po nuk ban a munt te me tregoni si tja bej kam nevoj per ndihmen tuaj shum ju lutem.....
   
 2. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Shko Start pastaj Run dhe tek hapsira shkruje "dxdiag" (por pa thojza) dhe kliko Ok (ose Enter)
  Me pas te shfaqet nje tabele, shko tek opcioni Display dhe paraqite ate foto ketu duke e shtypur pullen PrintScreen.
   
 3. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  e kam ba vlla nuk nxjerr asnje te dhen aty tek karta grafike de display por un monitorin e kam te lidhur ne karten grafike dhe jam i sigurte se funksionon so kart grafike po driveri spo muj me ja gjet pa i gjet tipin....
   
 4. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Atehere shkarko programin Sysspec dhe paraqiti te dhenat ketu.
   
 5. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Sysspec ku tek run apo ku??
   
 6. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
 7. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  ja vlla dhe e shikon si ma nxjerr pamjen ne cep te ekranit zi ndersa nje pjes nga ana tjeter nuk dallohet fare
   

  Attached Files:

 8. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pasi qe nuk shfaqet asgje atehere shkarko kete program dhe instaloj driverat:
   
 9. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  me torrent qenka po nuk vazhdoka me mu hskarku 0.0% ngelka

  nisi vlla shum faleminderit
   
 10. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
 11. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  shkarkoje dhe instaloje dhe shpresoj se do te bëj !!!:)
   

  Attached Files:

 12. mikrotik

  mikrotik Anëtar Aktiv

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shum thjesht shko tek device manager kliko mbi kartelen grafike me te djathten e mausit shko properties pastaj details bene copy id-n qe te shfaqet dhe shko devid.info paste id-n edhe e gjen pa problem downaldo instalo
   
 13. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Ma leht ska veq lodhesh :p
  Hin te linku
  HTML:
  nvidia.com/drivers
  dhe kliko graphic drivers
  [​IMG]
  dhe ti gjen automatik driverat e grafikes.
  PS: duhet te kesh te instaluar java-n per te funksionuar.
   
 14. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  po nuk e ban pra ke nvidia automatikisht me e gjet e sharkove dhe at programin o blerim dhe nuk po ban .... drini i kam shakrku te gjith ato mo rrushi po ti nuk po kupton se ato jan driver per grafiken e bordit jo per karta te shtume ne pc ... :p
   
 15. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  a ma ban ni foto ku munt ta shof se un shkoj ke detail dhe me njxerr kta te shkrume cila asht id(PCI\VEN_10DE&DEV_01D3&SUBSYS_08321ACC&REV_A1\4&10B3674B&0&0008
  )
   
 16. drini-17#

  drini-17# Anëtari i muajit III

  Postimet:
  732
  Pëlqimet:
  121
  Pikë nga trofetë:
  88
  ok rrushit mem fal pra :p
   
 17. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Shkarko keta drivera nga faqja zyrtare e nvidia-s
  HTML:
  http://us.download.nvidia.com/Windows/307.83/307.83-desktop-win7-winvista-32bit-english-whql.exe
  PS: Kartela grafike qe e ke ti eshte "geforce 7300 se 7200 gs" shkarkoj keta drivera me lart dhe do te bejn.
   
 18. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16

  :) hhahahhaha mos u merzit :p :p :p :p :p flm nish gjithsesi
   
 19. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  shpresoj e beje po e shkarkoj ka munsi 7200 te jet me sa me kujtohet kur kam pasur witndow 7 7200 ka qen
   
 20. lodvaldm

  lodvaldm Anëtar

  Postimet:
  12
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  te betohem se e kam bere po nuk ban nese sme ban edhe kjo se me ka than sovodina do ti fus wind 7 e tja marr emrin e te dhenat e kartes grafike e ti fus xp pastaj e tja shkarkoj ja qr se gjithmon ma ka ba kyt pun me driverin e grafikes po kam pas driverpack solution 11 para dhe ja instalosha dhe ksaj rradhe harrova dhe e fshiva kur e formatova.... :D
   

Shpërndaje faqen

Loading...