1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kam publiku ni loje te re

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga Pironjan, 6 Maj 2017.

Tags:
 1. Pironjan

  Pironjan Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Kjo asht loja ime e re. Quhet Boe Voe. Nuk asht 100% e perfundume por mendoj se a gati per me publiku.
  https://www.scirra.com/arcade/adventure-games/boe-voe-17530
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Qellimi i lojes asht me ba sa ma shum pik tu ba ve ne fole, tu e cel ven, dhe duke i dhan buk zogut. Duhet te shmangni zogjt e zi, dhe te kapni ato me krahe te ngjyrosura. Kudes nga zogu i kuq se asht plum qorr!
  Perdorni shigjetat per me leviz nalt dhe posh. Dhe shtypni Z per me ba ve, gur, ose buk.

  Nuk e di a asht lloj i lojrave qe ju pelqen, por shpresoj qe te argetoheni. Gjithashtu mirepres mendimet tuja rreth lojes.
   
  Last edited: 7 Maj 2017
  urankajtazi, rilind_n dhe Blerim R. pëlqejnë postimin.
 2. rilind_n

  rilind_n Anëtar Fillestar

  Postimet:
  72
  Pëlqimet:
  42
  Pikë nga trofetë:
  28
  Interesant loja, punim i bukur. Si gjithmone mendimet nuk dmth qe jan gjithmone negative edhe shpresoj qe mes mi marr qaq negativisht.
  Te kisha supozu mi shtu muzik edhe naj efekt te zerit kur leviz zogu(nalt e posht). efekte te zerit kur bie VOE kur thehet VOE edhe kur iken zogu i vogel. Suksese
   
 3. Pironjan

  Pironjan Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  11
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faleminderit!
  Po du me shtu edhe efekte kur merr pike, qysh the ti. Kam shkarku shum efekte zanore, ama nuk po muj me gjet dicka qe i pershtatet lojes. Fatkeqisht asht shum veshtir me gjet efekte zanore qe pershtaten me grafiken, dhe me muziken ne prapavi. Kam me kqyr edhe pak nese gjaj open source, nese jo kam me u detyru me porosit me pare.

  Du me shtu edhe do pengesa dhe shperblime per me ba lojen ma interesant. Gjithashtu jam tu punu edhe ne versionin per telefona

  (Muzik ne prapavi ka, edhe efekte per levizjet e papagallit dhe per perplasjet me zogjt ka. Te keshilloj me e lujt prej Chromit, se nga shfletusit e tjer nuk performon mir.)
   
 4. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,734
  Pëlqimet:
  694
  Pikë nga trofetë:
  243
  Te sugjeroj ta besh per iso dhe android , sepse edhe do kesh fitime .
   

Shpërndaje faqen

Loading...