1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kam probleme me gaming pc

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga DarKZonE, 3 Maj 2019.

 1. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje!
  E kam nje kompjuter gaming e po kam probleme me lojra kur jon full screen po bllokohen toni po del ni faqe e kalter: Your pc ran into a problem and need to restart. Error code: dpc watchdog violation.
  Kur loja osht full screen e windowed nuk ngrihen.
  Kush munet me mkallxu ku osht problemi?
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,035
  Pëlqimet:
  1,416
  Pikë nga trofetë:
  243
 3. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  ﴾.﴿ pëlqen postimin.
 4. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendejte lojrat qe i lun a jon cracked apo orgjinale?
   
 5. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Gjysa jon origjinale e gjysa cracked psh fortnite osht org prej epic games, cs go dhe cs 1.6 poashtu, kurse gta5, call of duty mw2 dhe pubg jon cracked. Po krejt e kan tnjejtin problem me fullscreen e grafikat jon shum tmira.
   
 6. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  234
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo uninstall and install driverat e grafikes dhe sigurohu qe i ka latest updates sa i perket GPU
   
 7. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Popo krejt i ka update se i kom instalu me ni program driver easy cracked.
  Po nese ka naj problem me ssd a e kish pas hala problemin nese un e instaloj windowsin ne hdd?
   
 8. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,902
  Pëlqimet:
  1,039
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pse perdor program te trete kur mund t'i shkarkosh nga siti zyrtar driver e gpu?
   
 9. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Per me i pa krejt driverat qe jon outdate se ndrysh smuj e di cilat duhet mi bo update. Po sosht ky problemi pse ngrihet loja.
   
 10. dr_iton

  dr_iton MSc. Inxhinier i Softuerit Staff Member IT Staff

  Postimet:
  1,361
  Pëlqimet:
  394
  Pikë nga trofetë:
  228
  Nuk di se cilin Sistem Operativ e ke të instaluar, por nëse është Windows 10, provo si në vijim:
  1. Hape Control panel, dhe kliko në “power options”.
  2. Në anën e majtë kliko në“Choose what the power button does
  3. Pastaj zgjedhe “Change settings that are currently unavailable”.
  4. Kalo poshtë tek pjesa Turn on Fast Startup option. De selektoje këtë opsion për të ndaluar azhurnimin.
  5. Ruaji ndryshimet. Kliko exit.
  [​IMG]
  Përshëndetje.
   
 11. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  E kom provu edhe qet menyre po nuk ka funksionu.
   
 12. espainter

  espainter Anëtar

  Postimet:
  26
  Pëlqimet:
  10
  Pikë nga trofetë:
  13
  Mendoj qe problem mundet me i pas cracki i lojes ose do lojna qe perveq crackit kryesor(ikones) jan edhe do fajlla tjer si te cracki i gta-s. E ato munden mu kan te korruptume ose te demtume sadopak. Kqyr gjaj naj crack tjeter bonja replace. edhe resulutionin leja sa e ki ekranin e madhe ose provo me ma tvogel 800x600
   
 13. DarKZonE

  DarKZonE Anëtar

  Postimet:
  34
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po edhe fortnite qe osht i instalum prej epic games e ka tnjejtin problem.
   
 14. JustE

  JustE Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  Ca specifikash ke?
  Bej Display Driver Uninstall dhe instaloji nga e para nga website zyrtar.
  Po sberi pune as kjo, bej nje fresh install te win10.
   
  bofy pëlqen postimin.
 15. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,499
  Pëlqimet:
  2,089
  Pikë nga trofetë:
  448
  A ke provu format, edhe sa kartela grafike i ke?!
   
 16. scott sen

  scott sen Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Playing games on a PC provides you with a lot more freedom than on a console. But because PCs are more complex and lack standardized components like consoles, graphical glitches in games (or performance problems) are common.
   
 17. Mariglen Mara

  Mariglen Mara Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  kush mundet te me tregoj si te hap nje gefoce now account
   
 18. bekim98

  bekim98 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  68
  Pëlqimet:
  21
  Pikë nga trofetë:
  8
  Tregona specifikat e pc, driverat duhesh mi mar prej faqev zyrtare
   
  Adi-GL pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...