1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kam problem me nje laptop po nxehet shum

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Liridon Gashi, 27 Korrik 2018.

 1. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Kam problem me nje laptop po nxehet shum, edhe po bon shum zhurm fuza apo qka eshte... me afru doren te djeg doren sikur zjarr. Ndersa kshtu cpu e kto I ka te ulta shum. dhe tash pas nje formatizimi ska asgje perveq update qe I kam bo windowsit ska gje te instaluar asnje program aktiv apo diqka tjeter... edhe prap njojt .

  Cka mundet me pas ?
   
 2. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  141
  Pikë nga trofetë:
  43
  Kto jane problem hardwerike mund te jete fuza(fan) apo furnizuesi me rryme(psupply) dhe nuk zgjidhen me nje cd apo usb,dergoje tek nje pc repair nqf se ia vlen dmth eshte laptop i shtrenjt dhe ia vlen me shpezu para ne te,perndryshe perdore gjate dimrit si nxemse :D pak hjg se nuk do ta perdorja nje llaptop ne ate gjendje sepse mund te jete i rrezikshem,Klm.
   
 3. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  me te than drejten nuk e kam formatziu per me rregullu kete problem, eshte i7 460 gb, 4gb ram.. e kam format sepse ka pas nevoj me u bo format, ama pra masi qenak problem hardwer, atehere po e perdori edhe pak e po gjuj burelog.
   
 4. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  811
  Pëlqimet:
  203
  Pikë nga trofetë:
  78
  mos tu ka bo pluhen shum qaty te fuza
   
 5. enneaa

  enneaa Anëtar Aktiv

  Postimet:
  423
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  53
  nderroji pasten termike :/ .. pastro fanet duke i fryre me kompresor
   
 6. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk ka pluhun hiq per ata me shtyu me hap tem forum
   
 7. ElionM

  ElionM Anëtar Aktiv

  Postimet:
  257
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ki probleme Me GPU , aj llaptop te bon edhe naj dite dhe te nalet vet nuk starton mo. duhet me qu te nje serviser edhe e nxejn pllaken ata dhe ka gjasa njo 6 muj me shty qashtu, i njejti sen mka ndodh edhe mu :S
   
 8. Blerton

  Blerton Anëtar Fillestar

  Postimet:
  85
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  43
  Provo ndrroja pasten termale.Perndryshe,instaloje kete programe edhe te jep detaje se cila pjese hardwerike ka temperature ma te larte.

  SPECCY
   
  Liridon Gashi pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...