1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Kam problem me laptopin

Tema tek 'Problemet e zgjidhura' e hapur nga kristian marashi, 17 Shtator 2019.

 1. kristian marashi

  kristian marashi Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Pershendetje si jeni kam problem me laptopin edhe kerkoj ndimen tuaj ,,,me shfaqet vetem shenja e mausit asgje sme hapet kam gjith ato dekumenta aty .[​IMG]

  Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
   
 2. Best Answer:
  Post #6 by Alkeo, 16 Tetor 2019
 3. BurimBushi

  BurimBushi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  344
  Pëlqimet:
  71
  Pikë nga trofetë:
  53
  Windowsi i ka fajet. Provo me naj usb me bo repair ose mundesh me hy me ndonje hdd tjeter me sistem operativ p.sh win 8 ose 10 edhe mundesh me i marr tdhanat e tua.
   
 4. wolf_mc12

  wolf_mc12 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  206
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Provo me keybord
  ctrl+shift+delete , mos po te shfaqt taskmanger.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Sic te ka referuar anëtari i me parshem mundohu t'i besh repair ose te futesh ne safe mode.
   
 6. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,276
  Pëlqimet:
  1,193
  Pikë nga trofetë:
  343
  Provo njëherë këtë metode per tu futur ne safe mode
   
 7. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,104
  Pëlqimet:
  485
  Pikë nga trofetë:
  163
  Best Answer
  E para dokumentet jan 100% e sigurt qe mund ti marresh pastaj per sistemin thesht beji format me ndonje usb shif ne yt per kte ndersa per dokumentat ka dy menyra,
  1-ndize ne safe mode ose repair mode pastaj importoji dokumentet ne ndonje usb, hdd te jashtem etj.
  2- beji format laptopit por pa fshire skedaret dmth qe kur te mbarosh pune do te dali tek my computers nji folder me emrin windows.old dhe do i kesh te gjtha dokumentat aty, kaq mund te ndihmoj nga larg :p.
  Gjith te mirat
   
 8. kristian marashi

  kristian marashi Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  Faliminderit vlla je i nderuar ,,ashtu kam vepru edhe un

  Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 9. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pergjigjia e antarit Alkeo selektohet si "Best Answer" dhe tema zhvendoset te Problemet e Zgjidhura, nese ende nuk eshte zgjidh problemi te lutem te me kontaktoj hapesi i temes dhe rikthehet tek Pyetje dhe Pergjigje.
   

Shpërndaje faqen

Loading...