1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Problem i Zgjidhur Kam nje pyetje rreth Google ADS

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga ifundit, 30 Janar 2019.

 1. ifundit

  ifundit Anëtar

  Postimet:
  47
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Pershendetje te gjithve, doja te pyesja dike qe merr vesh nga google adsense, pershembull nese ne nje website lajmesh ne anglisht qe ka 1 mij vizita ne dit prsh, a pranon google adsene nese aplikon me kte faqe?
   
 2. Best Answer:
  Post #3 by oxkos Webmaster, 31 Janar 2019
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,337
  Pëlqimet:
  1,213
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nëse postimet janee unike po. Nëse janë copy/paste shumë vështirë.
   
  ifundit pëlqen postimin.
 4. oxkos Webmaster

  oxkos Webmaster Anëtar Aktiv

  Postimet:
  157
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  Best Answer
  prsh, per te pasur sukses ne aplikacion duhet qe:

  a) websiti te ket nje dezajn te mir dhe te jet i ledht per nevigacion nga vizitoret, me nje fjal te shto infot e duhura ne main page/faqen kryesore qe vizitort te gjejn ate qe kerkojn
  b) duhet te ket websiti menu, edhe pse mund te ju duket qudi ka shume qe websiti i tyre ka vetem HOME si meny dhe kaq por duhen fut edhe pages tjera si about us, privacy pilicy,sitemap,contact us page , te pakten ti ket kto duke edhe shtu kategorit bashke me kto qe te duket nje menu ku vizitori gjen ate qe kerkon shume her nga menuja.
  c) duhen postime te publikuara sa me shume me mir kur them sa me shume jo si do me 1-2 postime mendojn te aplikojn!, postoni me shume se kto te pakten 10+ eshte me mir dhe te jen postimet me artikull unik.
  d) submit websiting ne motoret kerkues qe te indeksohet si dhe mundesisht perdor metod per backlinks qe te marresh backlinks ne websitin tuaj kete mund te besh ne disa mnyra. Ke ne fiverr qe te japin backlinks duke perdor sofuera per ''link submission'' ose nese di ti perdor kto mudn ti besh edhe vet po ashtu mund ti besh backlinks edhe ne mnyr manuale duke u regjistru ne high page rank websites si rrjetet sociale pra krijo profile ne rrjetet sociale dhe shto linket tuaja ne profil.
  e) duhen vizitor ne website, pra duhet dergu vizitor ne websit kete e ben si nga video sites nga facebook , instagaram apo edhe forume dhe bloge ne websit.
  f) kjo eshte e rendesishme qe disa e anashkalojn! duhet vizituar google webmaster tool ku shton websitin ne google webmaster tool, kur ben kete google te jap nje kod ku duhet instalu ne websit kjo mundeson verifikimin e websitit tuaj dhe merr nje ''+'' te madh ne google po ashtu ndihmone ne aplikim.
  g) mos fut reklama tjera ne websit deri sa te pranohesh nga google sepse si gjithe kompanit tjera edhe google ka rregulla dhe disa nga kompanit tjera apo edhe website te ndryshme google nuk pranon qe reklamat e tyre te shfaqen ne websit te njejt me kto kompani prandaj kjo mund te ndikoj ne aplikacionin tuaj.

  nese kto pika ke perfundu besoj mund te aplikosh per adsense edhe pse disa google ngaher po heziton ti pranoj ne adsense nga disa shtete, mund te jet per shkak problemeve me pages etj...

  Suksese :)

  N.P
   
  ifundit dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...