1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kam nje problem me kompjuter

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Liridon Gashi, 2 Mars 2018.

 1. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Tung

  E kam nje problem me ne desktop kompjuter hp qe nje jav ka fillu restartohet duke punu restartohet vet ndodh ndalet dhezet prap

  E kam provu kam ndrru ram e largu bateri e cd read writer e krejt i kam largu kam bo shum testime nto edhe u ndezke qe nja dy dite ma mir punoje po mbreme dhe sot nuk dhezet hiq edhe e lshon nje zhurm edhe i ndizer nje drit e kuqe.
  Fillon mu dhez edhe veq ndegjohet fuza pak edhe prap nalet

  A din naj kush qa munet me pas se kam shum gjona nto
   
 2. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  786
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  73
  Thjesht krijo nje virus a lil bit powerful .bat edhe klikoje kur te restartohet kompjuteri leje vet qka te bahet le tbahet
   
 3. MEkaNIku

  MEkaNIku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  tung,nga vjen drita e kuqe edhe a shfaqet ndonje mesazh para restartimit?
   
 4. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Jo nuk shfaqet kurgjo thjesht restartohet po tash nuk po ndizet hiq
  Shtepiza i ka dy drita kur dhezet normal i rrin gjelberta e tash si e fus ne rryme i ndezet ne ngjyr tkuqe edhe nifar zhurme si alarm edhe kur e largojnprej rryme hala nja 2-3 sec bon qajo zhurm dhe drita e kuqe
  Sdi qka ka hiq
   
 5. MEkaNIku

  MEkaNIku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  mund te jete deshtimi i ram memories por provo merre nje gome(qe sherben per fshirjen e lapsit)dhe fshij dhembet e ramit ne dy anet.
   
 6. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28
  Nuk kryjti pun e provova po nuk plpo bon prap.
   
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  ndize dhe numroje sa her ben beep beep edhe me thuaj , me trego edhe a ban beeeeep beeeeep apo shkurt beep beep .
   
 8. MEkaNIku

  MEkaNIku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  eshte alarm beep ka shanc edhe procesori te jet tejnxehur
   
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  presim pergjigjien e atij se ka problemin pastaj flasim :)
   
 10. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  Shikoje mos e ke lan me tu restartu kompjuteri mas nji kohe...te Display Setting >> Power and Sleep.
  edhe kontrolloje temperaturen e Procesorit , ka aplikacione qe e tregojn temperaturen. mos eshte mbush me pluhur edhe kur nxehet behet restart...
  gjithsesi Pastroje me Mashin qe fshin shpin :p (best tip ever)
   
 11. Liridon Gashi

  Liridon Gashi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  225
  Pëlqimet:
  25
  Pikë nga trofetë:
  28


  E uploada me telefon besoj qe e kupton sakt qka ka se neper mes shkrimit sun po e sqaroj.

  Falemnderit ggjithve per ndihmen qe po mundoheni te ma jepni
   
 12. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,209
  Pëlqimet:
  621
  Pikë nga trofetë:
  258
  pastro karten grafike edhe procesor , nqs prap zban vetem me e qu ne servis :/
   
 13. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  243
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  zakonisht ky gjat punese nese ndodh osht fjala per tejnxehje te procesorit ose te karteles grafika
  ndodh kur ngjitsi i ftohsit prishet edhe duhet me ja ndrru ngjitsin po ti masi ke punu kogja shume e ke munu nashta edhe tka djeg nej sen.
   
 14. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  231
  Pikë nga trofetë:
  73
  ca thoni kto tejnxehje ska lidhje ai sesht ndezur akoma ju thoni tejnxehje...te sugjeroj njeher te heqesh fare ate cd dvd rom dhe ta nderrosh njeher hdd
   
  coycol pëlqen postimin.
 15. coycol

  coycol Anëtar Aktiv

  Postimet:
  384
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  28
  KA SHUM MUNDSI CD,DVD ROM BEJN PROBLEM. MUA NUK MA LEXONTE HDD KOMPJUTERI, KUR E HOQA CDROM PUNONIN TE GJITHA.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 16. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  451
  Pëlqimet:
  162
  Pikë nga trofetë:
  53
  Djem e nese pc dhezet (flladitesja) e tjerat punojne , ama mausin nuk e njeh (nuk i dhez as driten poshte qe me dite qe osht ne kontakt ) , as tastieren e as monitorin ? Dmth blackscreen !
  Momentalisht e kam qe problem me njanin prej pc -ve
  Monitori mausi e tastiera punojne ne pc tjeter .
   
 17. RexhepS

  RexhepS Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,377
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  shiko mos tka lujt rami sepse kam pas ket problem sma njihke monitorin ramin kqyrja
   
 18. networkcoder

  networkcoder Anëtar i Njohur

  Postimet:
  561
  Pëlqimet:
  132
  Pikë nga trofetë:
  63
  Pershendetje,

  Problemi mundet me qene tek procesori,provo hape llaptopin dhe shiko a ka pluhur rreth procesorit nese ka largo/fshije pluhurin po ashtu shiko nese nuk ka ngjits/paste ne procesor bleja nje dhe vendosja.

  Gjithe te mirat.
   
 19. MEkaNIku

  MEkaNIku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  121
  Pëlqimet:
  39
  Pikë nga trofetë:
  38
  ti akoma nuk e ke kuptuar se q'eshte elektriciteti.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 20. NANO

  NANO Anëtar Aktiv

  Postimet:
  451
  Pëlqimet:
  162
  Pikë nga trofetë:
  53
  Po , aty ishte problemi tek pc im , faleminderit shume !
   
  RexhepS pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...