1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kam nje problem me instalimin e windows xp ne usb

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga MaksIm1233, 11 Qershor 2018.

 1. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Para disa kohesh kam instaluar ubuntun ne kompjuterin tim dhe kam fshire sistemin e windowsit
  Kam pasur nje iso te windows xp dhe kam provuar te formatoj usb si ntfs dhe ta hedh duke e bere nje pajisje bootable.KUr bej boot nga usbja me del nje error :
  BOOTMNGR Is missing
  Press ctrl+alt+del To Restart
  mbasi shtyp ctrl+alt+del ben automatikisht boot nga pajisja e dyte qe eshte hardisku
  Cfare mund te bej per ta zgjidhur kete problem
   
 2. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,048
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  133
  ISO file ka mundesi tu ka demtu kur e ki bart ne USB provo perseri me bo USB bootable
   
 3. Bushido King

  Bushido King Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  119
  Pikë nga trofetë:
  43
  Ose ose ske dite me kriju bootable disk usb
   
 4. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,016
  Pëlqimet:
  488
  Pikë nga trofetë:
  178
  ISO mundet me kan e demtume por mundet edhe programi qe e bon bootable usb mos me funksionu bash mir, provo me WinToUsb.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 5. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  ISO nuk esht e demtume sepse e kam e kam provu me e hap ne virtual machine.nuk mundem te perdor programe si rufus ose wintousb sepse jam ne ubuntu dhe nuk kam akses te nje kompjuter windows iso e kam hedh ne usb me unetbootin qe e krijon usb si bootalbe device
   

Shpërndaje faqen

Loading...