1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kam nje problem me instalimin e windows xp ne usb

Tema tek 'Sistemet Operative' e hapur nga MaksIm1233, 11 Qershor 2018.

1. MaksIm1233

MaksIm1233 Anëtar Fillestar

Postimet:
    50
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    Para disa kohesh kam instaluar ubuntun ne kompjuterin tim dhe kam fshire sistemin e windowsit
    Kam pasur nje iso te windows xp dhe kam provuar te formatoj usb si ntfs dhe ta hedh duke e bere nje pajisje bootable.KUr bej boot nga usbja me del nje error :
    BOOTMNGR Is missing
    Press ctrl+alt+del To Restart
    mbasi shtyp ctrl+alt+del ben automatikisht boot nga pajisja e dyte qe eshte hardisku
    Cfare mund te bej per ta zgjidhur kete problem

2. Albi Bytyqi

Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

Postimet:
    2,048
    Pëlqimet:
    108
    Pikë nga trofetë:
    133
    ISO file ka mundesi tu ka demtu kur e ki bart ne USB provo perseri me bo USB bootable

3. Bushido King

Bushido King Anëtar Aktiv

Postimet:
    436
    Pëlqimet:
    119
    Pikë nga trofetë:
    43
    Ose ose ske dite me kriju bootable disk usb

4. urankajtazi

urankajtazi Anëtar me Përvoj

Postimet:
    1,016
    Pëlqimet:
    488
    Pikë nga trofetë:
    178
    ISO mundet me kan e demtume por mundet edhe programi qe e bon bootable usb mos me funksionu bash mir, provo me WinToUsb.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

5. MaksIm1233

MaksIm1233 Anëtar Fillestar

Postimet:
    50
    Pëlqimet:
    4
    Pikë nga trofetë:
    8
    ISO nuk esht e demtume sepse e kam e kam provu me e hap ne virtual machine.nuk mundem te perdor programe si rufus ose wintousb sepse jam ne ubuntu dhe nuk kam akses te nje kompjuter windows iso e kam hedh ne usb me unetbootin qe e krijon usb si bootalbe device

Shpërndaje faqen

Loading...