1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Kam nje problem me driverat e directx dhe kartes grafike te Nvidia

Tema tek 'Drivera' e hapur nga MaksIm1233, 6 Dhjetor 2017.

 1. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  Karta osht icik e vjeter dhe nuk me hapen shume programe as lojra dhe me dalin errore si
  "DirectX failed to initialize.Install the correct drivers"
  Kam pc pak te vjeter windows xp
  Kam provu metoden me e fshi te sys reg po nuk ka funsionu e kam provu dhe me safe mode
  Di dikush ndonje menyre te lehte te me ndihmoj?
   
 2. Irfan Beluli

  Irfan Beluli Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  33
  per me dit ma saktesisht beje ni foto karteles grafike tek modeli ,sr.nr edhe poston ketu pastaj ta shohim.flm
   
 3. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8
  karta esht NvdiaGeforce 8100/Nforce 720a
   
 4. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,082
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
 5. Irfan Beluli

  Irfan Beluli Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  33
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,438
  Pëlqimet:
  1,782
  Pikë nga trofetë:
  243
 7. MaksIm1233

  MaksIm1233 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  50
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  8

Shpërndaje faqen

Loading...