1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kam nje pc eshte pak i vjeter, por kam 1vit Qe nuk e kam ndez :p por tani e provova por me nxjerr:

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga emimer, 11 Maj 2017.

 1. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Kam nje pc eshte pak i vjeter, por kam 1vit Qe nuk e kam ndez :p por tani e provova ta ndez por me nxjerr "no signal"
  Cfar mund te ket?
   
 2. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me gjas ke problem me kartelen grafike ose eshte prish kabllo qe lidh monitorin me kartelen grafike.
   
 3. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Cfar zgjidhje mund ti jap?
  Kablli qe lidh monitorin me cpu eshte ne rregull besoj sepse e ndrro 3 kabllo
   
 4. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  584
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ateher mund te jet problemi tek kartela grafike.
  Nuk mund te udhezoje me teper
   
 5. eby

  eby Anëtar Aktiv

  Postimet:
  265
  Pëlqimet:
  125
  Pikë nga trofetë:
  53
  Levizi pak Ramm. Hiqi dhe vendosi perseri.
   
 6. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  E bera dhe kte por asgje,,
   
 7. Edon123

  Edon123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  223
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  53
  duhesh me ndrru kartelen grafike se 99% problemi eshte aty.
  Vete najkon qe mer vesh mire ne pc tkallxon ma sakt
   
 8. Leka niti

  Leka niti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  132
  Pëlqimet:
  8
  Pikë nga trofetë:
  18
  ska lidhje fare rami
  psu-ja ose gpu
  prvj ti heqesh dhe tja veshe ate baterine e vogel qe ka motherboardi
   
 9. emimer

  emimer Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  67
  Pikë nga trofetë:
  53
  Edhe kte e kam provu por nuk funksionon
   
 10. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  218
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  38
  Provo te nderrosh kabullen
   
 11. Irfan Beluli

  Irfan Beluli Anëtar

  Postimet:
  46
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje se pari te kisha keshillu me hek krejt prej rryme edhe baterin ne Pllake qe eshte mbase ti heqesh kto e hek edhe kabllinqe eshte kryesori i POWE RSUPLY edhe fryji sa te kesh mundsin. nese as kjo nuk funksionin mi tregon te dhanat e PC .
   
 12. Doresa

  Doresa Anëtar Fillestar

  Postimet:
  52
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  8
  Problem eshte me te udhezue ne kete menyre, ka mundsi shume shkaqe me ardh deri te ai problem, se pari hiqja procesorin, ramat, kabllon e power suply prej pllake pastroje mire pllaken e vendosi mire nje nga nje dhe provoje , nese nuk funskionon prap ka mundesi se pari pllaka me qene defekt ndonje kondenzator tu ka frye, pastaj ka mundsi Ram, Procesori ....

  Kur pe dhez pc a po qet ndonje ze... nese qet ze pipipi me memorje
  Nese nuk qet sen Pllaka mos u ha ma shume me ta
   
 13. Albi Bytyqi

  Albi Bytyqi Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,082
  Pëlqimet:
  127
  Pikë nga trofetë:
  133
  Munesh me pas problem power supply nuk jep motherboard rrymen mjaftushem sa per ti aktivizu karteln processor etj..
   

Shpërndaje faqen

Loading...