1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Kam nevoj per ndihme shtepiza punon normal mirpo ne monitor nuk qet asgje

Tema tek 'Procesorë // Pllakëza amë // Memorie //Disks' e hapur nga ingjeksion, 22 Maj 2013.

 1. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Kam nevoj per ndihme shtepiza punon normal mirpo ne monitor nuk qet asgje e kam provuar edhe ne computera tjer por perseri asgje nuk qet vetem zi ashtu
  QE fotot
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  I nderuar shiqo mos u djeg grafika gjeje nje dhe vnoja...!
   
 3. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  mos e ka te integruar kartelen grafike shiko ne foto
   
 4. Gëzim

  Gëzim Anëtar i Njohur

  Postimet:
  828
  Pëlqimet:
  31
  Pikë nga trofetë:
  58
  PO te integruar e ka por ajo besoj qe ju ka djeg keshtu qe shiqo te ndonje shok ose diku gjeje nja sa per test me provu a po te punon...!
   
 5. ArnY

  ArnY Anëtar Aktiv

  Postimet:
  335
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  ti siq e pash ke 4 Ram Memorje te vendosura ne PC meri dhe jekja 3 dhe leje vetum me nje Ram memorje dhe shiko a po te jep pamje ..Provo me te gjitha nje nga nje se mund te kesh problem me Ram...
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 6. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  I kam 4 ram ka 512mb e kam provuar krejt ram ja kam hek ja kam fut ram tjeter mirpo nuk funksionon .
   
 7. Aihann

  Aihann Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  0
  a e ke provu pa ram memmory a jep sinjal BIP nese po ateher vetem gjeje nje kartel grafike PCIE edhe dot zgjidhet problemi
   
 8. BiTiMoBiLe

  BiTiMoBiLe Anëtar Aktiv

  Postimet:
  220
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Shoki kshyr mos i ka fajet procesori qe nuk te qet hiq pamje ne ekran.
   
 9. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  po nganjeher ndezet
   
 10. ditiendrit

  ditiendrit Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,619
  Pëlqimet:
  153
  Pikë nga trofetë:
  93
  Une e kom pas pak a shume problemin e njejt...u ndezke pc nganjer po tana ma von hiq e kom dergu ne servis edhe me ka thon qe tranzistort jon prish .Tash per me kqyr a tu kan prish (apo djeg nuk di cila osht ma e pershtatshme) kqyr nese jon te fryta nalt

  p.s. tranzitort jon keto...[​IMG]
   
 11. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  kur thu e ke provuar edhe ne kompjutra te tjer e ke fjalen per ekranin ?
  nga detajet qe ke dhen ti ky duket si problem i ekranit se sa i kompjutrit se ti thu vet qe e ke provuar edhe ne kumpjutra te tjer
   
 12. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Po per ekranin e kom pas fjalen
   
 13. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  Jo rrafsh jan nuk jan te fryta nalt
   
 14. ingjeksion

  ingjeksion Anëtar i Njohur

  Postimet:
  506
  Pëlqimet:
  35
  Pikë nga trofetë:
  48
  nuk besoj qe kartela grafike per arsye se nuk e kam perdor as 3 dit kete kompjuter edhe kartelen grafike e ka pas 2 gb nvidia
   
 15. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  po mir pra dakort ca ja veshin kot keta ketu ndro karten grafike shif ramin apo procesorin nese e ke provu ne kompjuter tjeter e ka dal e zez ta ka fajin ekrani
  edhe duke fol sinqerisht shum i vjeter eshte per mu hidhe fare me mir e blej nje lcd
  ke ushtari i panjohur ne tiran eshte nje dyqan qe shte monitor te perdorur ika cmimet goxha te lezetshme nese jeton ketu
   
 16. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ka mundsi me ju sos llampat ndriquese monitorit prandaj nuk tparaqet kurgjo
   
  albo88 pëlqen postimin.
 17. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,256
  Pëlqimet:
  1,266
  Pikë nga trofetë:
  358
  Zimiz ta ka jepur pergjigjen e sakt, nuk ka rendesi se kur e ke vendos ate kartele grafike, sa GB e ke pas, a eshte e re a e perdorur.
  Ajo mund te djeget menjhere!
  Perfundimi sipas meje: te eshte djegur kartela grafike!
   
  ingjeksion pëlqen postimin.
 18. ajerton

  ajerton Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Problemin e njejt e kom pas edhe un, nuk eshte problemi te gartela po te plaka am ose madherbordi tu ka djeg, zdi sa e ki vrejt kur ta dhez pc-n i she flutrat "kullerat" nuk funksionon ne at shpejtsi se sa duhet..
   
 19. albo88

  albo88 Anëtar

  Postimet:
  20
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  0
  lezoni shqip bre bura po thot kjart qe ekranin e ka provu ene me i kompjuter tjeter e del i zi
  e ka fajin ekrani ca lesh karte grafike
  tash i vetmi sygjerim qe mund te jap une eshte provje kompjutrin ne nje ekran tjeter se ska mundesi qe te dy kompjutrat qe i ke provu ke ai ekran te jen te prishm tung
   
 20. albasoul

  albasoul Anëtar Aktiv

  Postimet:
  101
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  18
  e ndegjova 1 zhurm t'madhe prej Fan(permbi procesor, flutres), kqyre flutra a po e ngreh ajrin kah procesori a jo.. edhe preke procesorin a po te nxehet..
   

Shpërndaje faqen

Loading...