1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Ofertë Kali Linux - An Ethical Hacker's Cookbook, 2nd Edition

Tema tek 'Oferta dhe vende të lira pune' e hapur nga ﴾.﴿, 16 Janar 2020.

 1. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,415
  Pëlqimet:
  1,000
  Pikë nga trofetë:
  243
  Code:
  Discover end-to-end penetration testing solutions to enhance your ethical hacking skills
  
  
  
  Many organizations have been affected by recent cyber events. At the current rate of hacking, it has become more important than ever to pentest your environment in order to ensure advanced-level security.
  
  This book is packed with practical recipes that will get you off to a strong start by introducing you to the installation and configuration of Kali Linux, which will help you to perform your tests. You will also learn how to plan attack strategies and perform web application exploitation using tools such as Burp and JexBoss. Delve into the technique of carrying out wireless and password attacks as well as the wide range of tools that help in forensics investigations and incident response mechanisms.
  
  
  Practical recipes to conduct effective penetration testing using the latest version of Kali Linux
  Leverage tools like Metasploit, Wireshark, Nmap, and more to detect vulnerabilities with ease
  Confidently perform networking and application attacks using task-oriented recipes
  
  Free offer expires 1/21/20.
  
  Offered Free by: Packt
  
  Code:
  https://thehackernews.tradepub.com/free/w_pacb116
   
  kastiot dhe DardanDaci pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...