1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

jQuery Bootstrap Slider Plugin

Tema tek 'Projektet Tuaja' e hapur nga Taboo, 9 Shtator 2018.

 1. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Pershendetje,

  Se fundi isha duke punuar ne nje projekt dhe kisha nevoje per te vendosur nje slider ne aplikacion. Cka duhet te beja aty ishte qe te kishe nje lartesi (height) fikse dhe te gjitha fotot te pershtateshin brenda ne te dhe te ishin gjithmone ne mes. Pastaj duke kerkuar mendova ta krijoj nje vet shpejt, dhe doli diqka shum e mire dhe e thjeshte (te pakten per ate qe me duhej mua).

  Gjithashtu per momentin e perkrah vetem Google Chrome pasi aty isha duke punuar dhe nuk munda ta bej komapkt edhe per browsers tjere per shkak te kohes se kufizuar.

  Linku ku mund ta shkarkoni eshte ky:
  https://github.com/ertanhasani/jsSlider

  Nese ndokush mundet nderkohe me e bo kompatibil edhe per browser tjere do ishte mire.

  Gjithashtu ia shtova edhe opsionin qe mos me ia dhane height fikse, por me doli nje problem kur behej load shfaqeshin te gjitha fotot njera mbi tjetren dhe pastaj zhdukeshin ngadale, pasi njehere elementet shtoheshin ne HTML dhe pastaj shtohen CSS.

  Poashtu mendoj se do ia bej edhe ne vend te teksit VIEW do ia le nje ikone te nje 'llupe' ku imazhi do te shfaqet ne nje popup, por per shkak te kohen e lash vetem si nje anchor link te hapet ne nje tab tjeter.

  Nese ndonjeri keni ndonje ide per ndonje funksion qe do ishte mire ti shtohej, ju lutem me tregoni ose mund ta punoni edhe vete.

  Faleminderit.
   
  urankajtazi, mrbajraktari1234 dhe wolf_mc12 pëlqejnë postimin.
 2. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  UPDATE

  Tani funksionon ne rregull edhe ne Mozilla dhe Microsoft Edge me versionet e fundit.

  Gjithashtu tani e ka edhe mundesine mos me ia percaktu height, ate e merr ne baze te asaj foto qe e ka height me te madhe.
   
 3. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
 4. p3n7357

  p3n7357 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  436
  Pëlqimet:
  109
  Pikë nga trofetë:
  53
  bravo dhe shume faleminderit
   
 5. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit shume :)

  Faleminderit shume. Shpresoj te te ndihmoje ne ndonje projekt!
   
 6. selim canar

  selim canar Anëtar Aktiv

  Postimet:
  145
  Pëlqimet:
  22
  Pikë nga trofetë:
  33
  Avanco edhe shite si produkt të themeforest
   
 7. Taboo

  Taboo Anëtar Aktiv

  Postimet:
  388
  Pëlqimet:
  108
  Pikë nga trofetë:
  43
  Faleminderit per sugjerimin, po per momentin nuk kom koh mu marre me to, se duhet me bo ni refactor te kodit komplet edhe me shtu ma shum feature. Po gjithsesi faleminderit per sugjerimin.
   

Shpërndaje faqen

Loading...