1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Jeta e perditshme dhe Adsense

Tema tek 'Pyetje dhe Përgjigje' e hapur nga Versi, 15 Gusht 2015.

 1. Versi

  Versi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pershendetje e hapa kete TEME per te diskutuar rreth jetes se perditshme dhe sa kohe na harxhon adsense

  Pyetja 1 : A duhet ti tregojm shoqeris per punen qe ne bejm online ? A do ishte kjo ide e mire

  Duke qene se une kam pasur fitime mjaft te mira ne adsense dhe kam shpenzuar shume per veshje dhe gjera te tjera sende ,celulare etj , dhe shoqeria ime ka filluar te dyshoj mbi mua se nga i fiton ky keto para ...

  Pyetja 2 : A mund te sigurojm nje jetese te mire me adsense pa studiuar ne shkolle ??

  Kjo eshte nje pyetje mjaft e mire pasi te gjithe ju qe mendoni se nepermjet adsense do te keni nje jetes si neper filma eshte nje genjeshter .. Adsense ju siguron nje jetes normale ama jo nje jete te shfrenuar duke prishur para si neper filma .. Nese arrini te mblidhni 30.000 mije euro nga adsense per nje kohe te gjate ateher keto para nese i investoni sic duhet per shkollim apo biznes ateher do te arrini ate qe ju deshironi ??

  Keto ishin pyetjet dhe pergjigjet e mija pres pergjigje dhe pyetje te tjera rreth jeteses se perditshme
   
 2. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,099
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  1.) Mendoj qe ja vlen me i tregu atyre qe din qka osht IT , se ata qe nuk mirren me IT nuk ka vlen me i tregu , sepse ta lodhin kryt tu bo pytje , qysh , pse , sa , ku , etj , edhe nese i tregon prap i vyhet 1 koh e gjat qe ta kuptojn edhe per me arrit diqka . E ata qe mirren me IT mundesh me i tregu sadopak menyren e fitimit !
  E sa per dyshime ( secili e ka jeten e vet , le te mendojn qka dojn shoqnia , se ata qe mirren me pun pa djers shihen ne fizionemi , dikur edhe shoqeria e kuptojn se qysh i fiton parat ti ) .

  2.)Mendoj nese fiton shumen 500-600 Euro ne muaj me Adsense , ateher me keto para e bon nje jet normale , por nese fiton 800 e me shum ateher bon nje jet pak me moderne .
   
  MIRLIND.J pëlqen postimin.
 3. Versi

  Versi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Shume mire po me pelqejn pergjigjet e tua vlla ... une kam fitime nga adsense mshume se 2000 Euro nmuaj dhe deri me tani as kam rren ne sy qe merrem me adsense asgje ahahahah edhe kta te shpis nuk e din se fillojn me pyetje cka eshte kjo cka eshte ajo
   
  Misteriozi pëlqen postimin.
 4. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  1- Mund te tregosh qe punon ne internet por pa dhene detaje eshte me mire mendoj !

  2- Kete vit filloj universitetin ne privat me leket e Adsenses dhe besoj se do ja vleje :p
   
 5. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,449
  Pëlqimet:
  1,080
  Pikë nga trofetë:
  358
  Mvjen keq per ty Versi po mduket se ti spaske shoqeri :) (DHE PER TE TJERET QE VEPROJNE SI TY - JO PERSONALE)
   
  phoenix pëlqen postimin.
 6. shpetim123

  shpetim123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  311
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  53
  Nui mundesh me bo ku me dit sa me adsense nuk eshte pergjithmone por edhe nuk i dihet ku hyn njeri me at pune,por me rendsi eshte koha e lire pa be asgje e mire me punu pse jo kur te bojsh ni lloj profesioni,e mju tregu tjerve ,mire eshte me bo mire amo adsense per qata spo na don qdo fmi tu munu me fitu pare kishe a nuk e din qe nuk eshte lhete me hi ne rrjedha sa dallaveri plus ka qe ju kam qel sdin skan lidhje problem osht me msu dikon qe sdin mso dikon qe munet mi kuptu.
   
 7. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Per ata qe perdorin skripte ( si un psh ) adsense nuk esht pergjithmon, ndersa per ata qe jan te ligjshem mund te zgjase aq sa kreativiteti i tyre.

  1- nqs kam mesu dicka esht qe kurr mos u trego shokve se ti fiton lek ne internet. Sepse do duan edhe ata dicka si e jotja, dhe nmomentin qe ua mso te gjitha atyre do u duket vetja qe i kan arrit vet tgjitha sa bojn 200 euro ... ( te pakten nga eksperienca personale ) Do ju vijn pytje te tipit : si i ben leket ti, mso dhe mua te fitoj lek, etj etj edhe pse sja kan haberin nga asgje.

  2- Normal qe mund te sigurosh nje jetes te mire, por jo per ket arsye duhet te lesh mas dore shkollen. ( Kete gabim e bera un ket vit )

  800 euro sjan sen nqs ndihmon ne shpi :p un muajn e kalum 1.8 K euro i mora dhe tash mkan ngel a jo 100 euro ...
   
 8. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  243
  Mundesh me ju tregu gjithve qe punon thjesht me marketing online .. edhe shumica e din qe ne ditet e sotme nese din mund te beshe lek nga llaptopi ..
  Jeten te mire jo po super jete mundesh me bo me adsense kuptohet qe duhet me punu nje kohe te gjate me arrit ate standard , per mendimin tim ska pune mat mire tash per tash per kosove edhe shqiperi tu e marr parasysh se nese punon ne ndonje kompani private pa marr parasyshh per 150 apo 200 euro ta nxine jeten . A ti thjesht punon nga shtepia kur te del gjumi pak me dasht nuk punon ehde fiton shume me shume se nje kamarier nje puntor fizik apo nje puntor qfardo qoft ne sektorin privat ..
  Na as vete nuk e dim sa kemi me jete nuk e kemi t garantuar jetenn .,. kshtu qe as adsense nuk dihet sa ekzistonn .. mirpo keshtu qysh osht duke hecur ajo veq osht duke u rritur .. pra marketingu online osht on topp edhe ka mu bo on top hala ma shume ne te ardhmen..
  Njerzt me adsense kane ndertu shtepia , kane ble vetura luksi ,, rroba e pushime teper luks...
  E per shkollenn une mendoj qe ndoshta eshte mire ma pauzu 2 vjet per fakultet mirpo ato 2 vjet me u koncentru ne adsense , me arrit ni standard edhe masnej me vazhdu shkollimin qfardo qoft .. qoft privat apo i shtetit vetem me kry diqka .. qe ndonjeher mundet edhe met hy ne pune ajo diplome ...
   
  sp0nTeX pëlqen postimin.
 9. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,449
  Pëlqimet:
  1,080
  Pikë nga trofetë:
  358
  O djema ? Ke quani shoke ju ?
   
 10. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  O njerz, nqs boni lek ne adsens leni shkollat private apo qefin. Mgoni mu kurseni sa me shume lek se qefi ska fund, asniher nuk knaqeni tu prish pare.
   
 11. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  nuk qujm dot ata qe permenda un me siper ...
  Mrapa nqs ti i ke shokt qe u thu boj shum lek adsens e ste pysin, na i kallxo emrat ti bojm edhe na shok se trrall kokan.
   
  Unnamed83 pëlqen postimin.
 12. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  Pse sipas teje cfar duhet bere ?
   
 13. Versi

  Versi Anëtar Aktiv

  Postimet:
  262
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  38
  Une e kam hasur vete nje rast te till ku i kam tregu nje shoku dhe ai ka fillu nga pyetjet jo mesom dhe mua jo kshu ashtu derisa ja bera tqart gjerat
   
 14. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,449
  Pëlqimet:
  1,080
  Pikë nga trofetë:
  358
  Perderisa sa e konsideron dike "shoke" atehere atij mund ti dregosh gjithcka ;)
  Shok seshte njeri qe del per kafe me ty eshte dikush qe kur e di ti qe do kesh nje hall do mbeshtetesh tek ai :) Dmth ti ke nje hall dhe kerkon mbeshtetjen e shoqeris dhe ti ne te vertet si tregon per nje menyre ordinere qe ben leke online qe e dine gjithe kidsat e botes.
   
  emimer pëlqen postimin.
 15. MyUberNick

  MyUberNick Anëtar Aktiv

  Postimet:
  186
  Pëlqimet:
  18
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po kur ti ke investu lek nga vetja dhe ti ja trego ati shokut por ai thjesht e do, nuk i intereson se ti ke harxhu 200-300 euro?
  Po kur ti ua trego dhe ata kur sje ti aty thon qe e dinin vet si bohej leku, dhe kur je ti aty thon prap e dija vet si bohej leku po mdihmoj filani psh. "MyUberNick" qe vetem tja nisja.

  nuk po them qe ska shok tmir, ka por jan pak te rrall. Nga 10 cuna vetem 1 mka dal i hajrit.
   
 16. Cyb3R-Gh0sT/

  Cyb3R-Gh0sT/ Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  63
  Pikë nga trofetë:
  38
  Si mund te tregosh kur shumica thon mbej dhe mua admin te fanpage jote qe shperndaj webin kur ata fanpage me zor te madhe e ke rritur, ose nga ata qe thon me hap dhe mua nje web me gjith adsense qe te bej nganje lek kur ata din vetem te hapin fb ne internet.

  Ah per dike te rralle qe mund te ndihmojme njeri tjetrin jam dakort un.
   
  Versi pëlqen postimin.
 17. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,449
  Pëlqimet:
  1,080
  Pikë nga trofetë:
  358
  Jopo me jep ti leket e mia.Une spo them ti japesh weba fanpage por ti tregosh qe une bej leke online me kete menyre po ta jap kte blogun qe te lexosh me shume per adsense dhe do te ndihmoj do ta postoj disa here webin tend.Kaq.Fundja per nje shok nuk eshte shume e veshtire kjo.
   
 18. ardit71717q

  ardit71717q Anëtar Aktiv

  Postimet:
  152
  Pëlqimet:
  7
  Pikë nga trofetë:
  28
  Se di a jeni tu e pa se qeto pare te adsensit apo te kujt do kofshin online , nuk munesh me ja pa hajrin edhe shum , Po une mendoj qe qato pare qka i merr online duhesh nje perqindje te caktume psh. 2.5% me e dhon per bamirsi ose me i ndihmu ati qe ka nevoj ..
  Edhe sa i perket shkolles mendoj qe Adsense po te pengojke shum prej se mirrem me adsense/youtube qe 2 vite shkollen/fk e kom lon anash shum .. dhe tani sun po e kthej vullnetin per te mesuar a keshtu po kom qef shum me ju kthy fakultetit dhe me msu amo kot sun po kthena ..!!
   
  Albi Bytyqi pëlqen postimin.
 19. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,721
  Pëlqimet:
  679
  Pikë nga trofetë:
  243
  O zotri paret qka i merr nga adsense i merr me njers .. punonn edhe paguheshh .
  nukk osht hajni .. ska kjoo kurgjo t keqe .. mos i perzi gjonat me hakerizem e me cc ..
  ktuu thjesht njerz punojnn me ore te tera pa gjume .. tu bo ide .. sene --
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 20. shpetim123

  shpetim123 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  311
  Pëlqimet:
  32
  Pikë nga trofetë:
  53
  Shkurt une i hapa ni shokut i kushtova kohe e msova edhe me punu po aj mendoj me bo shume mejhere edhe e ka lon spe perdor , i sgkrujta thash nese sje tu e perdor ama se e kom ni faqe shqip me perdor se spo guxoj temen , mejhere jo valla pe lo qaty ,a me ma shit nuk hezitoj hiq po qaq ska lidhje e tij u bo ajo amo veq thash
   

Shpërndaje faqen

Loading...