1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Itshqip me Sitem te ri te Njoftimeve - Risi

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga boom3rang, 1 Tetor 2017.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Ka menyre, por mendoj qe me gjat veq cka teprohet, dhe nuk ja vlen.

  Momentalisht eshte duke funksionuar ne rregull, perveq me Opera qe ka pak problem me disa usera.
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 2. ALBCODERS

  ALBCODERS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  43
  keni dhe nje problem ne menun kryesore te itshqip, social menu djathtas
  [​IMG]

  besoj se do ishte me mire te ishte vertikale

  Nese e ndryshoni
  HTML:
  #navigation .content-social ul{width:100%;max-width:85px;overflow:hidden;max-height:28px;-moz-transition: all 0.6s; -o-transition: all 0.6s; -ms-transition: all 0.6s; transition: all 0.6s; -webkit-transition: all 0.6s;}
  #navigation .content-social:hover ul{ max-width:360px;}
  me kete poshte besoj se do ishte me mire se sa ajo horizontale.
  HTML:
  #navigation .content-social ul{width:100%;max-width:40px;overflow:hidden;max-height:28px;-moz-transition: all 0.6s; -o-transition: all 0.6s; -ms-transition: all 0.6s; transition: all 0.6s; -webkit-transition: all 0.6s;}
  #navigation .content-social:hover ul{ max-height:360px;}
  ishte thjesht nje prove ne inspekt element sepse duket shum keq.

  [​IMG]
   
  Last edited: 18 Mars 2018
  Alkeo pëlqen postimin.
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Cfar rezulucioni perdore?
   
 4. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  Nese keni mundsi me kriju nje Tooltip te Postimet e Reja, siq eshte tek Temat e Fundit.

  [​IMG]
   
  KALI-ALB dhe ALBCODERS pëlqejnë postimin.
 5. ALBCODERS

  ALBCODERS Anëtar Aktiv

  Postimet:
  124
  Pëlqimet:
  46
  Pikë nga trofetë:
  43
  macbook 15 ne firefox
   
 6. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Provoje tani nuk duhet mu shfaq, edhe nuk pe di cfar rezulucioni sakt perdore me dimenzione?!

  Sepse paska patur konflikt ne dimenzione ne css.
   
  ALBCODERS pëlqen postimin.
 7. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  @boom3rang disa muaj qe kur eshte integru kjo , shum rrezultat ka dhen . SMS vjen njoftimi direkt kur te shkrujne , kur dikush pergjigjet ne temen tende vjen njoftimi direkt :)

  Kurjoz jam me e di sa subscribe (allow notifications ) jan ba :p ?
   
  Alkeo pëlqen postimin.
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  @Lodvald zakonisht nuk japim info te tilla,por mund te them qe kogja mir ka funksionu.

  Total te regjistruar, nese nuk gaboj heren e fundit ka qene mbi 4.5k anetare, ndersa aktiv mrenda javes nese nuk gaboj 900-1k.
  Tani te ky numri total normalisht ka edhe prej atyre qe e kan fshire ne nderkohe, ose bere disable...

  Overall nuk eshte keq.
   
  Lodvald pëlqen postimin.
 9. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,261
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  Super aktivitet :)
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 10. amsalb

  amsalb Anëtar

  Postimet:
  4
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Na e tregoni si ta instalojm edhe ne ne wesitet tona. flm
   
 11. EliMiNiMi

  EliMiNiMi Anëtar Fillestar

  Postimet:
  92
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  16
  Super! Ka mungu!
   
 12. Ardian Ardian

  Ardian Ardian Anëtar Fillestar

  Postimet:
  90
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  18
  1
   
 13. vogli

  vogli Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje
  doja te dija nese do me ndihmonit me ndonje link ose me ndonje vend ku mund te gjeje libra per gjuhen e programimit.
  :)
   
 14. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  3,323
  Pëlqimet:
  1,210
  Pikë nga trofetë:
  343
  Ke disa libra ketu
   
 15. vogli

  vogli Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  faleminderit do doja rreth programit c++
  por dhe java me hyn ne pune
   
 16. lojrafati

  lojrafati Anëtar Aktiv

  Postimet:
  236
  Pëlqimet:
  74
  Pikë nga trofetë:
  38
  Good Job, thanks!
   
 17. Avioni

  Avioni Anëtar Aktiv

  Postimet:
  229
  Pëlqimet:
  94
  Pikë nga trofetë:
  38
  Last edited by a moderator: 10 Shkurt 2021
 18. Coder Wan

  Coder Wan Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  very good
   

Shpërndaje faqen

Loading...