1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Itshqip me Sitem te ri te Njoftimeve - Risi

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga boom3rang, 1 Tetor 2017.

 1. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Atehere kam 0 njoftime dhe sa postova tek kjo tema.
  Normalisht kur futem ne forum me del numri 1 me te kuqe tek menuja lart djathtas dhe e hap aty dhe shkoj tek tema.
  Me ndryshimin ne momentin qe me del notification nga ky plugin dhe thot boom3rang te ka bere replike,dhe une e klikoj ate notification dhe hyj ne forum atehere nuk eshte e nevojshme qe te dali lart numri i njoftimeve me te kuqe (qe simbolizon njoftime qe si kemi pare).
  Nese njoftimi qe na shfaqet poshte hoqet me X atehere njoftimi te dali lart ku ka dale gjithmon. Por nese hapet direkt nga notificationi i ri atehere mos te dali si njoftim i pa lexuar lart.
   
 2. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Duhet nderhyrje ne kod te xenforo, dmth ne core, prandaj nuk e shoh te arsyeshme me prek aty, se eshte nje gje qe sna prish pune edhe keshtu sic eshte.

  E respektoj sugjerimin, por eshte pune qe per mendimin tim nuk behet ne kete moment, ka shum pune per dicka te panevojshme ne shikim te pare, pastaj edhe sistemi qe eshte tani eshte ne fazen e testimin, do te shikojm qysh do te punoje ne te ardhmen, dhe me verzionet e tjera te shfletuesve.

  klm.
   
  DarKr0x pëlqen postimin.
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,290
  Pikë nga trofetë:
  358
  Po e kuptoj qe nese do ishte dicka brenda mundesive do ishte bere...
  Dhe keshtu nuk ka problem.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 4. Marsida hoxha

  Marsida hoxha Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
   
 5. Enoo

  Enoo Anëtar

  Postimet:
  1
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  super bravo djema ju lunt
   
 6. ciroi82

  ciroi82 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Shu i mire
   
 7. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  Nuk po punon me opera ky sistem i njoftimeve.
   
 8. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Mund te tregosh cilin verzion te operas e ke?
   
 9. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  51.0
   
 10. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Tani sa e testova ne kete verzion, dhe tek un po funksionon super?!

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 11. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  Po klikoj ne shenjen e notifikacioneve posht, po nuk po reagon kurgja.

  Problemi koka te un pra.

  Sent from my GT-I9060I using Tapatalk
   
 12. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  E riinstalova operen po prap nuk po bon

  [​IMG]
   
 13. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,522
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Edhe un e perdori opera edhe nuk funksionon bro moti kam desht me te tregu :/
   
 14. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Kjo vlen per dyt.

  Ka mundesi ndonjehere ja keni bo deny, prandaj ju ndodh kjo.

  Ju kisha sugjeru mi fshi caches/cookies edhe me provu perseri.

  Me tregoni cfar po ndodh dhe a po rregullohet.

  Pastaj nese me kete nuk rregullohet, ka mundesi sistemi operativ per @urankajtazi dhe verzioni ndoshta ndryshe prej windows.

  [​IMG]
   
 15. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  E provova me fshi Cache dhe Cookies po apet njejt.
  [​IMG]
   
  Last edited: 26 Shkurt 2018
 16. Pjeter.B

  Pjeter.B Anëtar Aktiv

  Postimet:
  331
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  53
  opera://settings/contentExceptions?site=https%3A%2F%2Fforum.itshqip.com#notifications
  bonja allow

  ose qitna kur po hi itshqip qysh po ta qet aty te ikona per subsribe
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 17. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Mos ndoshta perdorni ndonje ad blocker.

  Ose opera blokon js per t’ju mbrojtur nga kerkimi sic ben firefox
   
 18. urankajtazi

  urankajtazi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,030
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  208
  Allow e kom po so ka bon.


  AdBlock normal qe perdori.
  JS osht on.

  Lene se kshtu-ashtu gjithmon i kqyri njoftimet me tvjetren.
  :)
   
 19. KALI-ALB

  KALI-ALB Anëtar i Njohur

  Postimet:
  918
  Pëlqimet:
  211
  Pikë nga trofetë:
  73
  Provoje njehere me e fik adblock po prap....

  Une per vete ne firefox nuk me shfaqet fare dhe kujtoja se ishte vetem per chrome.
  Po une e kam konfiguru firefox kundra pergjimit dhe them qe eshte kjo.


  Po nuk e pate problem beji default settings dhe shiko pastaj a te funksionon.

  Pastaj ti vendos vet.
   
 20. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,138
  Pëlqimet:
  502
  Pikë nga trofetë:
  193
  @boom3rang ka ndonje menyre qe te qendroje me gjate (ne PC) noftimet sepse per nje kohe te caktuar 5-10 sek hiqet njoftimi
   

Shpërndaje faqen

Loading...