1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Itshqip me Sitem te ri te Njoftimeve - Risi

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga boom3rang, 1 Tetor 2017.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Anetari @Lodvald me dergoi nje mesazh me nje sugjerim tejet interesant, ky anetar kerkoi ne itshqip pra forum te integrojm nje sistem te njoftimit edhe kur jeni offline ne forum te merrni notification(njoftime) nese dikush ju ka derguar nje mesazh privat.

  Meqe mu duk tejet interesant fillova te analizoj si mundemi ta realizojm nje gje te tille, dhe arrita te gjej nje zgjidhje tejet interesante.

  Cfar ben ky sistem?
  Shembull merrni nje pelqim ose nje mesazh privat ne itshqip, por nuk jeni online ne forum, me kete plugin qe kemi integruar i cili akoma eshte ne fazen e testimit, direkt merrni nje njoftim ne browser te telefonit tuaj, ose ne PC, ku njoftoheni per kete gje. Mjafton ti klikoni 2 buttona, sikur me posht. Pra ndodhet nje ikon e kuqe ne anen e majt te forumit, me nje zile, me ngjyre te kuqe. per me shum shikoni keto dy foto me posht.

  Screenshot 1:
  [​IMG]

  ScreenShot2:
  [​IMG]

  Dmth mjaftoni te klikoni vetem ne keto dy buttone, dhe do te jeni te regjistruar per te marre njoftime nga ITSHQIP, per cdo aktivitet qe behet ne llogarin tuaj.

  Itshqip, asnjehere nuk do ta keqperdore kete sistem per te ju derguar spam mesazhe ose dicka te ngjajshme.

  Nese keni ndonje problem, ose paqartesi ju lutemi te na njoftoni ketu.

  Ju flm.
   
  futubox, Bet365.07, Nertila gjoka dhe 43 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. H!TM3N.

  H!TM3N. Anëtar i Njohur

  Postimet:
  920
  Pëlqimet:
  228
  Pikë nga trofetë:
  78
  Perhajr koft shum e qellume shpesh futem me kqyr a ka naj notification sepse skam koh ma shum e tash spasna nevoj hiq
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 3. Edm0nd

  Edm0nd Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  38
  Itshqip si gjithmone me Risi, shum raste ndodh qe nuk hyj 1 jav(ne pamundsi te gjetjes se kohes) edhe kur hyj i sheh se tkan ardh shum mesazhe e sju ke pergjigj asnjove.e keni nje biglike per punen edhe perkushtimin qe e beni.
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 4. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,262
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  Siq than edhe anetar me siper sygjerim ta bera nga pamundesia per ta majt te hapur faqen gjith kohes e kur hy behe shum njoftime e mesazhe :)
  Brravo @boom3rang shum i fort je, pa u ba 24 or e rregullove :)

  [​IMG]
   
  H!TM3N. dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 5. albert1

  albert1 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  452
  Pëlqimet:
  91
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pom pelqen :)
   
  sarasara dhe boom3rang pëlqejnë postimin.
 6. Alkeo

  Alkeo Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,156
  Pëlqimet:
  510
  Pikë nga trofetë:
  193
  super bravo bro
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 7. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,291
  Pikë nga trofetë:
  358
  Ma thjeshtoi shume jeten :p
  Me para kur me vinin mesazhe i shifja nga emaili... tani ktu direkt ne sekond e marr vesh.
   
  sarasara pëlqen postimin.
 8. pumma

  pumma Anëtar i Njohur

  Postimet:
  620
  Pëlqimet:
  60
  Pikë nga trofetë:
  58
  ide dhe realizim shume i mire
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 9. EgzonH01

  EgzonH01 Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  1
  Pikë nga trofetë:
  3
  cong man
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 10. UnSeen

  UnSeen Anëtar Aktiv

  Postimet:
  206
  Pëlqimet:
  23
  Pikë nga trofetë:
  18
  Shum kena hjek per qita haha,Bravo
   
  boom3rang pëlqen postimin.
 11. sp0nTeX

  sp0nTeX Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,522
  Pëlqimet:
  390
  Pikë nga trofetë:
  138
  Bravo ka pas nevoj forumi per diqka te till
   
 12. F95

  F95 Anëtar

  Postimet:
  25
  Pëlqimet:
  5
  Pikë nga trofetë:
  3
  Cilin version ke instaluar 1.1.11.1 apo 1.1.11.2 ?

  Un kam provuar ta instaloj ne forumin tim por funksiononte vtm ne firefox jo chrome pastaj e çinstalova :p
   
 13. Artin J.

  Artin J. Anëtar Aktiv

  Postimet:
  129
  Pëlqimet:
  19
  Pikë nga trofetë:
  28
  interesante :p
  brw
   
  Haxhi M Lleshi pëlqen postimin.
 14. Blerim R.

  Blerim R. Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  7,259
  Pëlqimet:
  1,267
  Pikë nga trofetë:
  358
  Me pelqen vetem se me pengon kjo logo e kuqe ne anen e majt "Subscribe to notifications"
   
  Haxhi M Lleshi pëlqen postimin.
 15. MaxxeR^

  MaxxeR^ Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ctrl + Shift + I ose F12 edhe e klikon e gjan edhe delete. Punon per mua
  Foto :
  [​IMG]
   
  Haxhi M Lleshi pëlqen postimin.
 16. Lodvald

  Lodvald Anëtar Legjendë

  Postimet:
  2,262
  Pëlqimet:
  628
  Pikë nga trofetë:
  258
  mua nuk ma nxjerr fare pasi i bera allow.
   
  Haxhi M Lleshi pëlqen postimin.
 17. MaxxeR^

  MaxxeR^ Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po mundesh me ja bo follow , ose une tek disa faqe e bej me adblock e bllokoj dhe nuk me shfaqet
   
 18. MaxxeR^

  MaxxeR^ Anëtar

  Postimet:
  13
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  eshte e leht vetem pranoni njoftimet dhe mbasi jav qet kete me posht nuk ju del ma :
  [​IMG]
   
  Haxhi M Lleshi pëlqen postimin.
 19. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,564
  Pëlqimet:
  1,291
  Pikë nga trofetë:
  358
  @boom3rang do sygjeroja psh nese njoftimi me del aty posht dhe une e klikoj tabelen dhe me hapet tema, numri 1 tek njoftimet lart tek menuja mos te dali.
   
  Haxhi M Lleshi pëlqen postimin.
 20. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,521
  Pëlqimet:
  2,130
  Pikë nga trofetë:
  448
  Nese i beni subscribe nuk duhet te ju shfaqet me.
  Por nese nuk beheni atehere shfaqet patjeter, qe nese deshironi te beheni ne te ardhmen ta beni kete me leht.

  Nuk po e kuptoj kete, mund ta shpjegosh pak me mire.
   

Shpërndaje faqen

Loading...