1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Itshqip largon 11k anetar.

Tema tek 'Njoftimet, Komentet dhe Sugjerimet në itShqip' e hapur nga boom3rang, 5 Tetor 2016.

 1. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,083
  Pikë nga trofetë:
  448
  Pershendetje!

  Deshiroj me ju njoftu, qe Itshqip i largon 11k anetare nga databaza te cilet tashme 3-4 vite nuk kan qen aktiv ne forum, dhe te njejtit ne konton e tyre kan patur nga 0 postime.

  Arsyet jan te thjeshta:
  1. Keta anetar ne asnje menyre nuk kan kontribuar ne kete komunitet.
  2. Nuk na duhen vetem numra fiktiv, por vlera.
  3. Shum username ishin te nxona nga po keta persona dhe te tjeret qe deshironin ti regjistronin dhe te ishin aktiv ne forum, ne munges per te zgjedhur usernamen e deshiruar anetaret ishin te detyruar te zgjidhnin ndonje tjeter padeshire, dhe keshtu ndikonte negativisht edhe tek aktiviteti i ketyre anetareve te rinj.


  E di qe eshte nje hap i guximshem, por ju paralajmroj qe do te kete edhe pastrim te temave te panevojshme ne te ardhmen.

  Kaloni Mir.
   
  Last edited: 5 Tetor 2016
  tonkeri, ski11z, Pjeter.B dhe 31 anëtarë tjerë pëlqejnë postimin.
 2. edy007

  edy007 Anëtari i muajit IV

  Postimet:
  1,884
  Pëlqimet:
  179
  Pikë nga trofetë:
  108
  Pershendetje,

  Kjo eshte vertet nje pune e qelluar, shpresojm te ndodhe edhe tek temat qe jane te hapura pa nevoje apo pa ndonje kuptim, por mua me ka rastesish te shofe tek do tema ku antaret vete kerkojne qe ti fshihet username nga ky forum, pse nuk i largoni edhe ata meqenese kta 11k jane larguar pa deshiren e tyre por kta qe kane vete deshir?!

  Me te mira...
   
 3. boom3rang

  boom3rang Ninja Staff Member Administrator

  Postimet:
  4,496
  Pëlqimet:
  2,083
  Pikë nga trofetë:
  448
  Keta qe kan deshir te largohen vet, munden mos te fusen aspak ne Itshqip, dhe me kete mbaron aktiviteti i tyre ketu. Askend me zorr nuk e kemi kushtezuar te futet ketu, dhe te bej aktivitet, secili prej nesh ne menyre vullnetare e ben kete gje.

  Postimet, Temat dhe aktiviteti i anetareve ne kete forum eshte eskluzivisht prone e ketij Forumi.

  Jane fshire vetem anetaret me zero postime, dhe aspak aktivitet mbrenda 3viteve.
   
 4. Slumerican

  Slumerican Anëtar Aktiv

  Postimet:
  216
  Pëlqimet:
  34
  Pikë nga trofetë:
  38
  Hallall! Jom kon pjes e forumeve te ndryshme qe nga 2010 edhe asnjiher nuk kam pa qe stafi e ben nje gje te till sepse krejt dojn me pas numer "fiktiv" sa ma t'nalt te antarve .... HIGH QUALITY FORUM bravo djem veq vazhdone punen ... faleminderit per kit komunitet qe vazhdoni me mirembajt!
   

Shpërndaje faqen

Loading...