1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ITShqip Interesante Cfare po ndodh

Tema tek 'Biseda të Lira' e hapur nga KodimNeTirane, 9 Gusht 2017.

1. KodimNeTirane

KodimNeTirane Anëtar

Postimet:
    4
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Pershendetje te gjitheve.

Une jam nje anetar i njohur ne ITShqip me pare, por per shume kohe nuk u kyca ne llogarin time dhe nuk e mbaj mend me password, sidocoft krijova kete llogari te re :p.
    Sa po shof dicka me beri pershtypje, ne ITShqip flitet gjat gjithe kohes per Lek, si te bejm lek , si te shtojm views per lek , si te bejm monetize etj etj, eshte me mire te vendoset Titulli i forumit EkonomiShqip.

Per mendimin tim , per te gjithe keta te rinj qe jane ne ide te tilla, te largohen qe tani sepse ai eshte nje lek i perkohshem dhe te kapen seriozisht mbas informatikes ne forumin ITShqip, dhe jo ta perdorin forumin per arsye komerciale.

Rrespekte te gjitheve.

MEkaNIku dhe emiljano22 pëlqejnë postimin.
  2. armend.durmishi

armend.durmishi Anëtar Aktiv

Postimet:
    174
    Pëlqimet:
    9
    Pikë nga trofetë:
    43
    Nese nuk fol per lek duhet per poltik hahaha ma mir per lek

Sent from my iPhone using Tapatalk

ahmet123 pëlqen postimin.
  3. VaaL

VaaL Anëtar Fillestar

Postimet:
    83
    Pëlqimet:
    14
    Pikë nga trofetë:
    23
    Per Cka kishe thon ti me bisedu a ki naj ide?

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. KodimNeTirane

KodimNeTirane Anëtar

Postimet:
    4
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Un nuk po i ndaloj te flasin per lek, por jo edhe te shkruhet me intensitet kaq te madh neper postime.
    Une mendoj qe duhet ti perkushtohen me shume mesimit sesa lekut te perkohshem.
    Gjithsesi , ky eshte vetem nje mendim i imi.

lynx dhe p3n7357 pëlqejnë postimin.
  5. KodimNeTirane

KodimNeTirane Anëtar

Postimet:
    4
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Ke ndonje problem ne lidhje me informatiken vella ? Pyet ... Nga pyetja do marresh pergjigje, do zgjidhesh problemin e pytjes qe bere, do mesosh pergjigjen per heren tjeter. Cka do te thote qe ti meson dicka.
    Apo jo ?

boom3rang pëlqen postimin.
  6. Koraab

Koraab Anëtar i Njohur

Postimet:
    536
    Pëlqimet:
    173
    Pikë nga trofetë:
    73
    Fillo pra bej tutoriale tani ritet interesi ne ate lemi. Fillo bej programim tutoriale jam i sigurt se do bejn pyetje dhe per programim

7. KodimNeTirane

KodimNeTirane Anëtar

Postimet:
    4
    Pëlqimet:
    7
    Pikë nga trofetë:
    3
    Ja se shpejti do pergatis disa tutoriale ne Programim .
    Kam nje ide te filloj tutorialet ne programim C , pastaj C++ , JAVA.

Blerim R. dhe beharluu pëlqejnë postimin.
  8. dr.linux

dr.linux Anëtar Aktiv

Postimet:
    497
    Pëlqimet:
    17
    Pikë nga trofetë:
    18
    Sepse te gjithe duan te fitojn lekun. sidoqoft ktu ne forum ka edhe gjera tjera shum te mira.

9. Rrezart123

Rrezart123 Anëtar i Njohur

Postimet:
    687
    Pëlqimet:
    156
    Pikë nga trofetë:
    63
    E respektoj mendimin tend, mirpo je shum gabim pasi qe nqofse ndonjeri do te ofronte te holla te gatshme jam i sigurt qe do e kishe len Infortmatiken.
    Qdo pune eshte Lek i perkoheshem, veqse varet nga lloji i punes dhe shkathtesia e personit per te punuar, dikujt i shkon me Dite/Jave/Muaj/Vite/Dekada e keshtu me radhe.

Gjithashtu nuk ma merr mendja qe njerzt e msojn Infortmatiken veq me dit qashtu, qellimi kryesor pse mesojn dhe punojn = LEKU :p;)
    KLM

aksham, LorentK dhe ahmet123 pëlqejnë postimin.
  10. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Normale gjithcka qe meson rreth IT per cfare sherben ? Per PARA ;)
    O shoku fale ketij forumit po nxjerr nje rrog te mire per veten + qe jam student.
    Kur te vi koha do mesohen dhe gjera te tjera rreth it me shkolle.
    Po shkolle per te mesuar si te besh leke online ska. ITSHQIP eshte shkolla jone per kete gje :)

11. Pleurat

Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,330
    Pëlqimet:
    583
    Pikë nga trofetë:
    343
    Eshte e vertet qe shumica mirren me ads,por edhe ajo kerkon shkathtesi per te pasur fitime.
    Ka njerez qe muaji ju del mbi 1k vetem me ads,por nuk i perkrahi ata qe te ardhmen e shohin vetem aty dhe nuk punojne ne ndonje projekt tjeter me madhor pasi qe majfton nje perjashtim nga ads dhe i mbyllen te ardhurat.

Informatika si term tani me eshte shume primitive sepse tani programmimi,intelegjenca artificiale etj jane shume me te rendesishme per te ardhmen.

Sa i perket ads,mendoj se kjo behet qe te arrihet sa me shpejte tek te ardhurat dhe te ardhmen nuk e shohin ne drejtime tjera te teknologjise.

Ktu ka njerez qe te ardhurat nuk i kane vetem nga ads,sigurisht qe ka plot metoda tjera profesionale qe sjellin tek fitimet sic jane crypto monedhat,web developer,template & theme developer,security & bugs etj etj.Per te gjitha kto profesione ekzistojne antart qe i ushtrojne.

12. H!TM3N.

H!TM3N. Anëtar i Njohur

Postimet:
    882
    Pëlqimet:
    220
    Pikë nga trofetë:
    78
    it's all about money dude

13. MEkaNIku

MEkaNIku Anëtar Aktiv

Postimet:
    121
    Pëlqimet:
    39
    Pikë nga trofetë:
    38
    shume e ver8

14. boom3rang

boom3rang Ninja Staff Member Administrator

Postimet:
    4,483
    Pëlqimet:
    2,074
    Pikë nga trofetë:
    448
    Pershendetje!

Pajtona shum me anetarin qe e ka hapur kete teme.

Nuk po them ti ndalojm postimet per Lek, do ishte dicka e qmendur sepse sic e ceket edhe ju, edhe programerat mesojn dhe studiojn qe neser te punesohen dhe te fitojn lek, ose mesojn qe neser projekti i tyre te shitet dhe prej tij te perfitojn materialisht.

Por duhet pak ti kushtojm rendesi edhe pjeses teknike dhe IT-s ne pergjithsi, si dhe ne cfar menyra eshte me mire te perfitojme njohuri se bashku ketu ne forum.

Pra do te me kishte pelqyer me shum nese do te kishem bisedu per projekte, dhe ide rreth shum gjerave qe i perkasin IT-s, duke mos anashkaluar edhe lekun kuptohet, pasi eshte pjese e pandashme edhe e IT-s.

15. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Pershkrimi i temes eshte i mire keshtu qe po e bej dhe une nje pyetje.

Qe kur stafi ka filluar te fshije tema pa asnje njoftim dhe arsye te komunikuar dhe sipas mendimit tim pa nje arsye te forte per ti fshire ??

Qe kur te permendet KHG eshte e ndaluar. Dmth te drejten e fjales nuk e kemi ? Nuk flasim dot per te kaluaren ? Apo sepse adminat kane pas lidhje direkt dhe cfare ? Jopo thjesht ku eshte rregullorja.

16. Fannol Gashi

Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

Postimet:
    3,255
    Pëlqimet:
    1,423
    Pikë nga trofetë:
    343
    Edhe pse tema eshte e vjeter, ji pak me specifik, edhe do marresh pergjigjje pasi qe veq ke pyetur :)!

17. aksham

aksham Anëtar i Njohur

Postimet:
    920
    Pëlqimet:
    31
    Pikë nga trofetë:
    48
    Antari @Rrezart123 shum mir e dha pergjigjen, gjithqka qe bojm osht per lek dikush qohet 8 mengjes per lek dikush 2000 km larg familjes per lek e shum sene tjera, kshtu qysh thu ti veq me msu dhe me nejt ti po dekshe per buk at her, dhe je shum gabim kur thu lek i perkohshem dhe du me dit pse e thu kete? apo edhe ti mendon sikur "do e do" qe thojn per bitcoinin kan me hek prej ryme hahahah, ti mundesh me punu me ads dhe ke gjet nje metod fiton nje dit ajo metod dot mbyllet po hapet tjetra qdo her kjo procedur shkon ne PC asnjeher nuk mbet pa lek vetem nese largohesh nga PC :).

18. aimilius

aimilius Anëtar Aktiv

Postimet:
    115
    Pëlqimet:
    96
    Pikë nga trofetë:
    38
    Epo tani leku euro dollari.
    Nuk jane gjera pa rendesi.
    Fundja cdo profesion dhe karriere pervec
    kenaqesise personale per leke behet. Por normale qe ka shume rendesi sesi behet leku. Nuk shoh asgje te keqe nese nje sajt i madh fut reklama pasi ka shpenzime per tu mbuluar si fillim, dhe nese del me filtim aq me mire. Por parate me genejshtrae mashtrime normale qe nuk e kane te gjate

19. DarKr0x

DarKr0x Anëtar Legjendë

Postimet:
    3,451
    Pëlqimet:
    1,081
    Pikë nga trofetë:
    358
    Nuk kam si te tregohem me specifik, u hap nje teme "Kush kane qene hackerat e pare shqipetar" dhe u permend KHG dhe AHG. Bera nje koment dhe me pas pash qe tema ishte fshire komplet. Kjo fshirja pa asnje sqarim, paralajmerim me besdis shume.
    Si antar ne itshqip dhe si perdorues gati i perditshem jam i zhgenjyer nga disa sjellje qe po behen kohet e fundit nga stafi.

20. Pleurat

Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,330
    Pëlqimet:
    583
    Pikë nga trofetë:
    343
    Une e kam fshire ate teme per arsye se diskutimi ishte teper i pa dobishem dhe filluan me ofendime tek njeri tjetri,si zakonisht qe ndodh.

Nuk eshte problemi tek stafi qe nuk lejon keso nivele ne forum por me shoqrine tone qe nuk ekziston nje teme apo diskutim pa ofendime tek njeri tjetri.

Shpërndaje faqen

Loading...