1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje IT ESSENTIAL

Tema tek 'IT Kualifikime' e hapur nga uniku, 12 Nëntor 2014.

 1. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje.
  mundet dikush t'me ndihmoj se si munde te gjeje disa tutoriale free per: IT Essentials: PC Hardware & Software. mundesisht te kene mundesi dhe per tu shkarkuar, sepse nuk po mundem te gjeje.
  flm.
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,475
  Pëlqimet:
  1,820
  Pikë nga trofetë:
  243
 3. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  @(.) flm per ndihmen por nuk me ndihmojne keto video sepse un e kam fjalen per tutoriale qe te fillojne nga fillimi i kursit deri ne funde.gjithsesi shume flm.
   
 4. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,475
  Pëlqimet:
  1,820
  Pikë nga trofetë:
  243
  e ke fjalen per tut te ndonje firme, gjithe setin
  jep ndonje link te tut online qe te mund ta kerkojme
   
 5. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  po per ate e kam fjalen.shkarkova nje ne torrent por nuk hapej se ishin filet te demtuara.ajo qe gjeta une ishte compTIA A+ certefication 220-801,220-802 dhe ishte diku te 6GB.flm.
   
 6. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,475
  Pëlqimet:
  1,820
  Pikë nga trofetë:
  243
  kerko torrent per kete
  CBT_NUGGETS_COMPTIA_A_PLUS_220_801_AND_220_802_TUTORIAL-kEISO

  dergoma PM torrentin qe gjete
   
 7. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,475
  Pëlqimet:
  1,820
  Pikë nga trofetë:
  243
  nqs dikujt i duhet dicka nga kjo , PM

  Agile_Development_and_Project_Management
  Amazon_Web_Services_AWS_Foundations
  AWS_Certified_Solutions_Architect_Foundations
  BackTrack_and_Kali_Linux
  Bitcoin_Basics
  CCIE_Lab_Concepts
  Certified_Associate_in_Project_Management_CAPM__c2_ae
  Certified_Associate_in_Project_Management_CAPM__c3
  Certified_Ethical_Hacker_Series
  Check_Point_CCSA_R65_R70
  Check_Point_Security_CCSE_R70_156-315.70
  Check_Point_Security_R71_75_CCMSE_156-815.71
  Cisco_640-863_CCDA_DESGN_update_videos
  Cisco_642-901_CCNP_BSCI
  Cisco_CCDA_640-864
  Cisco_CCDP_ARCH_642-873
  Cisco_CCDP_ARCH_642-873
  Cisco_CCENT_ICND1_640-822
  Cisco_CCIE_Routing_and_Switching_Practice_Lab
  Cisco_CCIP_BGP_642-661
  Cisco_CCIP_QoS_642-642
  Cisco_CCNA_ICND2_200-101
  Cisco_CCNA_ICND2_640-816
  Cisco_CCNA_Labs_Cisco_for_the_Real_World
  Cisco_CCNA_Security_640-554
  Cisco_CCNA_Security_IINS_640-553
  Cisco_CCNA_Wireless_IUWNE_640-721
  Cisco_CCNP_ISCW_642-825
  Cisco_CCNP_ONT_642-845
  Cisco_CCNP_ROUTE_642-902
  Cisco_CCNP_Security_Firewall_642-618
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_-_Exam-Pack_642-502_SNRS
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_-_Exam-Pack_642-504_SNRS_update
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_-_Exam-Pack_642-511_CSVPN
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_FIREWALL_642-617
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_SECURE_642-637
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_SNAA_642-515
  Cisco_CCNP_Security_formerly_known_as_CCSP_SNAF_642-524
  Cisco_CCNP_Security_IPS_642-627
  Cisco_CCNP_Security_VPN_v2.0_642-648
  Cisco_CCNP_SWITCH_642-813
  Cisco_CCNP_TSHOOT_642-832
  Cisco_Design_CCDA_DESGN_640-861
  Cisco_VoIP_CCNA_Voice_ICOMM_640-461
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_CIPT1_v8.0_642-447
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_CVOICE_v8.0_642-437
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_formerly_known_as_CCVP_CIPT1_642-446
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_formerly_known_as_CCVP_CIPT2_642-456
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_formerly_known_as_CCVP_CVOICE_v6.0_642-436
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_formerly_known_as_CCVP_GWGK_642-453
  Cisco_VoIP_CCNP_Voice_formerly_known_as_CCVP_TUC_642-426
  Citrix_Presentation_Server_4_CCA_Certification_Series_with_4.5_Updates
  Citrix_Virtualization_CCA_Presentation_Server_5
  Citrix_Virtualization_CCA_XenApp_6_A18
  Citrix_Virtualization_CCA_XenDesktop_5_A19
  Citrix_XenApp_6.5_CCA_A20
  CIW_Web_Development_JavaScript_Specialist_1D0-435
  CIW_Web_Development_Perl_Specialist_1D0-437
  CIW_Web_Development_Web_Foundations_Associate_1D0-510
  Cloud_Computing
  CompTIA_Healthcare_IT_Technician
  CompTIA_iNet_2b
  CompTIA_IT_for_Sales_FC0-TS1
  CompTIA_Network_2b_N10-004_2c_JK0-016
  CompTIA_Project_2b_PK0-003
  CompTIA_Project_2b_Series
  CompTIA_Security_2b_SY0-201_with_SY0-301_2c_JK0-018_updates
  CompTIA_Server_2b_SK0-003
  CWNP_CWSP
  CWNP_Wireless_CWNA_Wireless_Network_Administrator_PW0-104
  CWNP_Wireless_CWNE_Wireless_Network_Expert_PW0-300
  CWNP_Wireless_CWTS_Wireless_Technology_Specialist_PW0-070
  CWNP_Wireless__Certification_Series
  Database_Various_SQL_Languages
  EC_Council_Certified_Ethical_Hacker_v7.0
  Evernote
  GNS3
  HDI_Desktop_Support_DST_HDI-DST
  HDI_Desktop_Support_SCA_HDI-SCA
  Intuit_Quickbooks_2007
  IPv6
  ISACA_CISA_Certification
  ISACA_Security_CISM
  ISC_2_Security_CISSP
  ISC_2_Security_SSCP
  ITIL_Foundation_for_Project_Management
  ITIL_Foundation_Level_for_Project_Managers
  ITIL_Foundation_Level
  ITIL_Foundation
  Java_Programming_For_Developers
  Juniper_Networks_Certified_Specialist_Security_JNCIS-SEC
  Juniper_Networks_Junos_Associate
  Linux_in_the_Real_World
  Linux_Intermediate_to_Advanced_Development
  LPI_Linux_LPIC-1_101_and_CompTIA_Linux_2b
  LPI_Linux_LPIC-1_102_and_CompTIA_Linux_2b
  Mac_OSX_for_IT_Administrators
  Mastering_VMware_View_5_and_Preparing_for_the_VCP510-DT_Exam
  Microsoft_70-403_SCVMM_&_70-652_Hyper-V_MCTS
  Microsoft_70-415_MCSE_Desktop_Infrastructure
  Microsoft_70-649_Upgrading_MCSE_to_MCITP_with_R2_updates!
  Microsoft_70-663_PRO_Exchange_Server_2010
  Microsoft_Automating_Windows_Server_2008_Admin
  Microsoft_Database_PRO_SQL_Server_2005_Administration_70-444
  Microsoft_Database_PRO_SQL_Server_2005_Design_70-443
  Microsoft_Database_PRO_SQL_Server_2008_Admin_70-450
  Microsoft_Database_PRO_SQL_Server_2008_Business_Design_70-452
  Microsoft_Database_PRO_SQL_Server_2008_Design_70-451
  Microsoft_Database_SQL_Server_2005_Implementation_70-431
  Microsoft_Database_SQL_Server_2008_Business_Development_70-448
  Microsoft_Database_SQL_Server_2008_Develop_70-433
  Microsoft_Database_SQL_Server_2008_Implementation_70-432
  Microsoft_Desktop_Support_PRO_Windows_7_Enterprise_Administration_70-686
  Microsoft_End-User_Security_Training
  Microsoft_Excel_2011_for_Mac
  Microsoft_Exchange_Server_2003_Design_70-285
  Microsoft_Exchange_Server_2003_Managing_70-284
  Microsoft_Exchange_Server_2010_Config_70-662
  Microsoft_Exchange_Server_2013_70-341
  Microsoft_ISA_Server_2000_Enterprise_Edition_70-227
  Microsoft_Lync_Server_2010_70-664
  Microsoft_Managing_Windows_2000_70-218
  Microsoft_MCAD_Visual_Studio_.NET_70-306
  Microsoft_MCDST_Troubleshooting_Apps_70-272
  Microsoft_MCDST_Troubleshooting_XP_70-271
  Microsoft_MCSA_2003_Upgrade_70-292
  Microsoft_MCSA_Windows_8_70-687
  Microsoft_MCSE_2003_Upgrade_70-296
  Microsoft_MCTS_Accessing_Data_with_.NET_Framework_4_70-516
  Microsoft_Messaging_Exchange_2000_Administration_70-221
  Microsoft_Messaging_Exchange_2000_Administration_70-224
  Microsoft_MTA_Networking_Fundamentals_98-366
  Microsoft_MTA_Security_Fundamentals_98-367
  Microsoft_MTA_Windows_Server_Administration_98-365
  Microsoft_Office_2000_Excel
  Microsoft_Office_2000_PowerPoint
  Microsoft_Office_2000_Word
  Microsoft_Office_2003_Access
  Microsoft_Office_2003_Excel
  Microsoft_Office_2003_FrontPage
  Microsoft_Office_2003_Outlook
   
  .:31:. dhe uniku pëlqejnë postimin.
 8. Bushido King

  Bushido King Anëtar i Njohur

  Postimet:
  648
  Pëlqimet:
  265
  Pikë nga trofetë:
  83
  Une muj me te mundesu qasje ne IT Essentials 5.0 drejt ne trajnim jo tutoriale e ksi sene si te ishe student ama nuk je po qato i msojne edhe ata !
  Me kontakto ne PM !
   
  uniku pëlqen postimin.
 9. Fitahh

  Fitahh Anëtar Aktiv

  Postimet:
  135
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  38
  Prsh deshta te pyes nese i ke ende edhe pse kohe e gjate ka kalu.!!

  Nuk munda te tdergoj mesazh se e paske privat :)
   
 10. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,475
  Pëlqimet:
  1,820
  Pikë nga trofetë:
  243
  @Fitahh nuk i kam me
  kerko ne google by filename mbase i gjen
   

Shpërndaje faqen

Loading...