1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ISTQB Training (pa pagese)

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga Fannol Gashi, 25 Gusht 2015.

 1. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,423
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tung,

  E mora kete lajm dhe mendova qe dikush nga ju do ti pelqej ta mbaj kete trajnim i cili eshte pa pages dhe sponzorohet nga USAID dhe mbahet ne zyret e kompanise Cacttus.

  Ky lloj trajnimi mundeson qe individet qe marrin pjese te mesojn se si behen testimet e aplikacioneve duke perfshire: Automatizimin, Sigurine, Menagjimin, disponueshmerine etj.. Pastaj per mbajtjen e provimit duhet ta paguaj secili personalisht qe kushton rreth 250$ (por kjo eshte opcionale). Dhe nese e mbani edhe provimin ateher e keni edhe nje perparesi sepse ajo certifikate njihet nderkombetarisht dhe gjithashtu do te keni mundesine ta shtoni ne CV-ne tuaj.

  Ata qe mund te marrin pjese ketu jane Studentat e vitit te fundit ne drejtimin shkenca kompjuterike ose ata qe veq kan diplomuar dhe ende nuk kan gjetur pune.

  Informata rreth ceritifkates mund te gjeni ketu: http://www.istqb.org/

  Ndersa ketu jane informatat se si duhet te aplikoni:
  [​IMG]

  Shpresoj qe do ta shfrytezoni kete mundesi, sepse me te vertet ja vlene.

  Suksese.
   
  shkelqim12 dhe LTH05 pëlqejnë postimin.
 2. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  Interesante.
  Merrni pjes kush don nje te ardhme te sigurt.

  Flm Fannol
   
 3. DarKr0x

  DarKr0x Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,451
  Pëlqimet:
  1,081
  Pikë nga trofetë:
  358
  Pershendetje,
  Flm si fillim per shperndarjen.
  A duhet qe ne te kemi njohuri fillestare ?
  Flm.

  Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
   
 4. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  lexoje me wemendje ..
  Ata qe mund te marrin pjese ketu jane Studentat e vitit te fundit ne drejtimin shkenca kompjuterike ose ata qe veq kan diplomuar dhe ende nuk kan gjetur pune.

  PS: Faleminderit Fannol
   

Shpërndaje faqen

Loading...