1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

iStockphoto portfolio

Tema tek 'Punimet Tuaja' e hapur nga LeKy.=), 6 Janar 2016.

 1. LeKy.=)

  LeKy.=) Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Pershendetje !

  Per ata qe nuk kan informata per stock photography, microstock dmth shitja e fotove ne ndonjeren prej kompanive iStock,Shutterstock,fotolia etj, etj. merrni perqindje ne shitjen e fotove.
  Po ktu nuk shiten qfaredo foto, po ato tcilat jane me karakter komercial ose editorial(per gazeta,billboarda magazina etj.)
  Per me u pranu duhet me i dergu 3 Foto eshte procedur e thjeshte quizi eshte ne internet me gjith pergjigje.
  Besoj qe informatat tjera i gjeni ne web, cmimi per foto sillet prej 0,30 cent deri ne qindra dollare, varesisht prej kualitetit tcilin e blejne kompanite ose njerzit,qfar license e blejne edhe madhesia e printimit nese osht per qellime mat mdhaja
  Linkun per portofolion time e gjeni ketu www.istockphoto.com/portfolio/menileek
   
 2. Elbunit

  Elbunit Anëtar Aktiv

  Postimet:
  246
  Pëlqimet:
  30
  Pikë nga trofetë:
  38
  qysh mun mi marr paret prej istock?
   
 3. LanAliu

  LanAliu Anëtar Aktiv

  Postimet:
  248
  Pëlqimet:
  43
  Pikë nga trofetë:
  38
  a vlen per foto artistike?
   
 4. LeKy.=)

  LeKy.=) Anëtar

  Postimet:
  11
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  Paret munesh mi marr me Payoneer ose me check.
  Vlen edhe per foto artistike po duhet mi pershtat per shitje qe me josh blersin, po psh nese fotografon njerez duhet me pas si njefar kontrante Model Release qe ti me personin nfoto dakordohesh per shitjen e fotove, ato krejt jane tspjegune ne website
   
 5. SokolSelmani

  SokolSelmani Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  18
  Bravo leki tem e mir, menimi jem kjo vlen per fotografat qe i kan aparatat e mir veq kan investu nta e kan foto qe i kan bo pse mos mi qit ktu e mi shit se kushtojn shum +2000 $ aparat profesional per me bo foto me dimenzione te mdha, per veti kom ble foto shum nkto faqe, fotot mas shumti qe shiten pejsazhet ,fotot e kafsheve edhe fotot artistike ...
   
 6. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,232
  Pëlqimet:
  184
  Pikë nga trofetë:
  183

  pasi qe e ki postu ketu ket teutorial u desht me tregu edhe si te aplikojn per me u pranu etj... se ka disa qe ju intereson amo nuk din njeri prej tynev jom edhe un qe pom intereson kjo tem amo spo di mas pari si te aplikoj edhe si te i uplodoj fotot etj shpresoj qe do na tregosh ket teutorial istockphoto
   
  Last edited: 1 Maj 2016

Shpërndaje faqen

Loading...