1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

ISIS ndërron strategji, nuk e përdorin më Telegram-in

Tema tek 'Lajme nga itShqip' e hapur nga VaLoN, 8 Shkurt 2016.

 1. VaLoN

  VaLoN Co-Founder Staff Member Administrator

  Postimet:
  841
  Pëlqimet:
  347
  Pikë nga trofetë:
  208
  [​IMG]
  Kalifati Kibernetik (CyberCaliphate), pjesë përbërëse e Shtetit Islamik është në kërkim të një platforme të re për dërgimin e mesazheve, për të komunikuar me përkrahësit, ndjekësit apo anëtarët e vet.


  Deri më tani Telegram ka qenë platforma e mesazheve që përdorej nga ISIS-i për të shpërndarë propagandën e tij, por duket se tani ata do të përdorin Threema, aplikacion ky i krijuar nga kompania zvicerane Threema GmbH, shkruan itshqip.com.

  Portali itshqip.com këtë gjë e ka kuptuar nga një postim i bërë nga një llogari në Telegram e cila llogari menjëherë është mbyllur. Nëpërmes këtij postimi përfaqësuesit e Kalifatit Kibernetik kanë njoftuar se komunikimin e tyre ata do ta zhvendosin tek një platformë e re, përkatësisht tek aplikacioni Threema.

  Muajin e kaluar pas fjalimit të Presidentit Obama, pjesëtarët e Kalifatit Kibernetik kishin këshilluar dhe bërë thirrje për përkrahësit dhe anëtarët e tyre që të mos përdornin rrjetet e famshme sociale siç janë Facebook apo Twitter për të komunikuar si dhe shfletimin në internet ta bënin vetëm duke përdorur shfletuesin e internetit TOR./itshqip.com
   
  WuL1, RexhepS, LTH05 dhe 1 anëtarë tjetër pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...