1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje iPhone is disabled

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga isarama, 2 Shtator 2017.

 1. isarama

  isarama Anëtar i Njohur

  Postimet:
  535
  Pëlqimet:
  41
  Pikë nga trofetë:
  58
 2. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  Shkyme krejt iphonin pastaj provo lidhe me itunes edhe bone reset all , ashtu i heket pass po vetem se fshihen kejta.
   
 3. Sickk.

  Sickk. Anëtar

  Postimet:
  17
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  18
  Reset all factory
   
 4. siimon

  siimon Anëtar i Njohur

  Postimet:
  782
  Pëlqimet:
  112
  Pikë nga trofetë:
  63
  Fute ne dfu mode dhe pastaj beje restore.
   
 5. Richkii

  Richkii Anëtar

  Postimet:
  6
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1


  qeshtu ja bon
   
 6. Bes Berisha

  Bes Berisha Anëtar

  Postimet:
  23
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  3
  A ka ndonje menyre per me i rujt gjerat qe i kam ne tel, sepse te njejtin problem e kam.
   
 7. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Të njëjtin problem e kam edhe unë,e provova me si në këtë video të youtube por nuk po ndryshon asgjë,a ka ndonjë mënyrë tjetër për ta rregulluar këtë problem?
   
 8. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  a e keni provuar me 3utools procedura eshte e njejte duhet ta futesh ne DFU MODE,pastaj e hap programin ................
  por mos harroni icloudin se ta kerkon iphoni dhe tju kujtoj se fshihen te dhenat te gjitha.
  www.3u.com


   
 9. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Problemin e zgjidha me tentimin e dytë (siç po shpjegohet në videon që e ka postuar anëtari @
  Richkii) por deshta me ditë se a mundem me përdorë iphonin pa e futur sim kartelën dhe pyetja e dytë: aplikacioni që po e rekomandon ti a shërben vetëm për ta futur iphonin në DFU mode apo edhe për gjëra tjera?
   
  Last edited: 13 Shkurt 2018
 10. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  Atlanti po mund ta perdoresh iphonin pa sim card dhe app sherben per RESTORE,FLASH disa gjera tjera
   
  Atlanti pëlqen postimin.
 11. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po unë nuk mundem me përdor pa sim kartë,a mundesh me më tregu?
   
 12. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  mfal po e keq kuptova pytjen siq duket eshte nje problem i ri nuk po e kuptoj mjaftueshem pytjen a mund ta hapesh nje teme dhe te japesh ca detaje me shume.
   
 13. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Nuk besoj se ka nevojë me hapë temë të re.Të kallxova më herët që e formatova iphonin me anë të itunes (restore)sepse e pata harru passwordin dhe pasi përfundoi formatimi po ma kërkon sim kartën,besoj se e shpjegova siç duhet.
   
 14. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  @mekanik a ka përgjigjje apo jo?
   
 15. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  Kur ta resetosh iPhonen kerkon nje sim kartele kompatibile me qene e vendosur ne iPhone per aktivizim, pasi ta aktivizosh munesh me heq simin
   
  Atlanti pëlqen postimin.
 16. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Dmth mjafton me fut sim kartelën në iphone veq për aktivizim dhe pasi të aktivizohet iphoni mundem me heq kartelën apo? Harrova me të pyet se për sa kohë aktivizohet iphoni pasi ta fus sim kartelën dmth sa kohë duhet ta mbaj sim kartelën në iphone ?
   
  Last edited: 13 Shkurt 2018
 17. sodovina-city

  sodovina-city Anëtar i Njohur

  Postimet:
  708
  Pëlqimet:
  181
  Pikë nga trofetë:
  88
  1 min pune ta shfaq aty aktivizimi me sukses, normal nese e ke iphonen full unlock edhe ta pranon sim, ne te kunderten ta shfaq sim not supported dhe te nevojitet me zhblloku, po nese ke ndonje sim kartel fute dhe provoje me aktivizu
   
 18. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Ok shumë falemnderit për info,po i zhbllokuar është.
   
 19. Atlanti

  Atlanti Anëtar Aktiv

  Postimet:
  445
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  18
  Tash më ka dalë një problem tjetër,po ma kërkon apple ID dhe passwordin e atij që e ka pëdorur më herët iphonin por unë nuk i kam,pyetja është se a mundem ta aktivizoj pa apple id?
   
 20. mekanik

  mekanik Anëtar

  Postimet:
  41
  Pëlqimet:
  9
  Pikë nga trofetë:
  8
  kjo eshte problemi yt qe po sillesh deri tash si me largu icludin
  me vjen keq nuk mund ta largosh at Shitttttt:(:(
  o_Oo_Opo mos u pikllo l mund ta blesh nje android telefon me nje qmin shume te lire ne dyqanet shqiptare:D:D
   

Shpërndaje faqen

Loading...