1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Iphone IOS 10.3

Tema tek 'iOS' e hapur nga DOTS, 18 Korrik 2018.

 1. DOTS

  DOTS Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Me eshte Fikur Iphone dhe Nuk me ndezet vetem qet Logo e apple dhe para fiket Si mund te rregulloj
   
 2. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Shkarko iTunes , pastaj fike telefonin dhe fute usb kabllen ne pc pastaj ne tel , menjeher pasi te futesh ne telefon mbaj shtypur buttonin Home, dhe te shfaqet recovery mode dhe pastaj ne iTunes te shfaqet Update Software nese nuk gaboj dhe pret rreth 30 min dhe rregullohet
   
 3. DOTS

  DOTS Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Telefoni eshte fikur ai nuk ndezet hiq vetem tregon shejen e apple dhe prap fiket
   
 4. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Hmm kjo ka mundsi te ndodh edhe per shkak te bateris , nese e fut ne rrym ndezet dhe nese e heq fiket ? nese po eshte faji tek bateria , por nese jo beje ashtu si te thash do te funksionoj
   
  DOTS pëlqen postimin.
 5. @Alvi

  @Alvi Anëtar i Njohur

  Postimet:
  658
  Pëlqimet:
  172
  Pikë nga trofetë:
  88
  A kupton ti?
  Ai nuk ka access ne asnje app ne celular.
   
 6. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,572
  Pëlqimet:
  154
  Pikë nga trofetë:
  93
  Cka i duhet app ne cel per me bo restore?
  Kur eshte stuck ne apple logo apo ndezet dhe per 5-10 sec e hap apple logo dhe fiket duhet me testu nese i ka fajet bateria apo ka dal nga programimi, te cilen nese osht kjo e dyta edhe pa u ndez telefoni mundesh me pas akses ne DFU apo restore mode dhe zgjidhet ky problem.
  Kshtuqe ai djali ka kuptu shum mire, ti aspak.
   
  F.Ndrecaj dhe BlackEagle pëlqejnë postimin.
 7. DOTS

  DOTS Anëtar

  Postimet:
  21
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  3
  Batari e telofonit osht e re por po e mabj te shtypur buttoni home por nuk me qet asgje ne itunes
   
 8. FitimKurteshi

  FitimKurteshi Anëtar me Përvoj

  Postimet:
  1,219
  Pëlqimet:
  180
  Pikë nga trofetë:
  183
  Merre itunes n'lloptop instalo tani downlodo ne google firmware iphone 11.4.1

  Kerko ketu qfar iphone ki.. Https://ipsw.me/11.4.1

  Pasi qe te downlodon ket firmware shkon te itunes edhe e man shift edhe e prek restore ta kerkon qit firmware qe e ki downlodu n'lloptop edhe e pret deri tmushet edhe kryhet me sukses shpresoj qe mke kuptu...
   
 9. Liridoni

  Liridoni Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,572
  Pëlqimet:
  154
  Pikë nga trofetë:
  93
  Ta ktheva edhe ne PM, po e shkruj edhe ktu..
  Nuk e njeh iTunes mesiguri kshtuqe kerko nje tutorial ne youtube "how to put iphone in restore mode" pasi ta qet shejen me konektu ne iTunes atehere e hap iTunes dhe e prek restore ai e downloadon vet iOS ski nevoj me u lodh ti me marr edhe kryhet procedura nese osht faji qatu.
   
 10. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  271
  Pëlqimet:
  115
  Pikë nga trofetë:
  68
  Nese e ke lexuar me vemednje qfar kam then telefonin duhet ta shymesh , pastaj fut nje usb cable ne laptop&pc (iTunes duhet te jet hapur) telefoni eshte i fikur pasi te futesh kallbon ne telefon menjeher shtyp butonin Home dhe te hapet recovery mod , pastaj ne menyr automatike te hapet telefoni yt ne itunes
   

Shpërndaje faqen

Loading...