1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Diskutim IPHONE APO SAMSUNG

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga M.L, 27 Dhjetor 2018.

 1. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  790
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  Prsh
  Deshta me dit nga te gjith antaret ne lidhje me sigurin, samsung apo iphone ?
  Vetem per sigurin asgje me shume
   
 2. F.Ndrecaj

  F.Ndrecaj Anëtar Aktiv

  Postimet:
  272
  Pëlqimet:
  116
  Pikë nga trofetë:
  68
  Sipas mendimit tim iPhone ka me shum siguri sesa Samsung , Nje Nga arsyet me te medha per mendimin tim eshte se me nje virus shum te vogel mund te ken casje ne Filet e sistemit te Android, nese dikush ka casje ne filet e sistemit natyrisht qe Fotot ,Dokumentet dhe gjerat tjera personale mund ti marr.
   
 3. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,338
  Pëlqimet:
  786
  Pikë nga trofetë:
  343
  Pyetja më e sakt do të ishte iOS apo android, dhe përgjigjja absolute iOS. Përdorues i rregullt dhe i avancuar nga disa vite në ios dhe Android.
   
 4. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  790
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  ka mundesi qe virusi me depertu edhe ne IOS ?
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,338
  Pëlqimet:
  786
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nëse nuk i fut ti vetë të dhenat në faqe phishin nuk ka mundësi. Dhe nëse nuk perdor ndonjë profil gjasme për të hakuar game etc.
   
 6. Aureli AK

  Aureli AK Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  48
  Pikë nga trofetë:
  38
  Per sa i perket sigurise ios eshte me i sigurt dhe kete nuk e mohon dot askush por un do te zgjidhja android sepse te jep me shum liri.
   
 7. M.L

  M.L Anëtar i Njohur

  Postimet:
  790
  Pëlqimet:
  113
  Pikë nga trofetë:
  73
  Un sa po e shoh ketu iphone nuk qenka hackable hic
   

Shpërndaje faqen

Loading...