1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje iPhone - Active (ndimë)

Tema tek 'iOS' e hapur nga 4n0n!m, 6 Dhjetor 2015.

 1. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Përshëndetje si ja kaloni!
  Nuk kam shum njohuri ne iOS.
  Kam problem me iPhone 5 dhe nje 4s te dyt njëjtin problem pas disa muaj mospërdorim, ja kam harru pass code dhe lexova diqka se si me ja largu por tash me ka dal nje problem i ri pas e resetova dhe e bera update me del te jap email dhe password te iCloud. Nuk mbaj mend asgje ne lidhj me informatat ose emrin, ID ose diqka te ngjashme.
  Lexova disa tema ketu ne forum me iCloud qe thoshte nese eshte iPhone "clean" ben te ja largosh. Telefoni nuk eshte lajmruar si i vjedhur ose i humbur.
  Kontrollova edhe ne nje sajt nese iPhone eshte me iCloud përmes IME aty me thot PHONE IS LOCKED. Edhe gjithashtu kur e lidhi me iTunes me del te ja bej emailin dhe passwordin.
  Lexova nga një antar ketu ne forum dhe disa tutoriale ne YouTube se ben te kalosh iCloud permes nderrimit te DNS por nuk mu dukë rrugëzgjidhje sepse nuk kishe pastaj qasje te plot ne celular.
  Kush mund te me ndimoj le te me kontaktoj. Ju faleminderit!
  Me Rrespekt
  Kaloni mir...

  Sent from my C6603 using Tapatalk
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.
 2. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  A ka ndonjë zgjidhje?? A mund te largohet ICloud duke ber downgrade ose diqka tjeter?

  Sent from my C6603 using Tapatalk
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.
 3. Misteriozi

  Misteriozi Anëtari i muajit I

  Postimet:
  2,102
  Pëlqimet:
  250
  Pikë nga trofetë:
  153
  Nuk ke llogari me ja hek iCloud , pasi qe tash me 120 Euro e merr Iphone 4 dhe me 200 e merr Iphone 5 , e iCloud osht 100 Euro me ja hek , ndoshta gjan edhe me lir !
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 4. ArditS

  ArditS Anëtar i Njohur

  Postimet:
  868
  Pëlqimet:
  599
  Pikë nga trofetë:
  263
  I nderuar une mund te ndihmoj qe ne iPhone 4 ta perdoresh te gjithe telefonin pa apple id vetem kartela nuk do te funksionoje, kurse sa i perket iPhone 5 largimi i icloud kushton 130euro.
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 5. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Te falënderoj por problemi u zgjidh!

  Sent from my C6603 using Tapatalk
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.
 6. Danyel Cool

  Danyel Cool Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  2
  Pikë nga trofetë:
  23
  Si e rregullove kit problem ?
   
  4n0n!m pëlqen postimin.
 7. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Ju faleminderit...
  ArditS a mund të me ndimosh ne largimin e iCloud te iPhone 4s?

  Sent from my C6603 using Tapatalk
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.
 8. 4n0n!m

  4n0n!m Anëtar Aktiv

  Postimet:
  226
  Pëlqimet:
  372
  Pikë nga trofetë:
  98
  Ja kam largu iCould permes eMail personal !
   
  loneytunes dhe htconemeight pëlqejnë postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...