1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
    Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

iPhone 6 Wi-fi Problem

Tema tek 'iOS' e hapur nga Genti.1, 2 Tetor 2017.

1. Genti.1

Genti.1 Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Pershendetje itshqip Forum
    Kam nje problem me nje iPhone 6 te cilit nuk i funksionon wi-fi dhe desha tju pyes nese mund te me ndihmoj ndokush nga ju se a rregullohet ky problem ose ku mund te rregullohet.
    Tek adresa e wi-fi paraqitet N/A. Me duket se i ka humb adresa apo spo di qfar problemi ka.
    Wi-fi nuk leshohet hiq pra eshte greyed out dhe sa kam hulumtuar pak e pash qe ka problem me nje chip qe e ka te integruar ne pllake por nuk e di nese rregullohet ne Kosove apo ku mund te rregullohet.
    Faleminderit paraprakisht!
    https://imgur.com/6Dt6FDq
    https://imgur.com/FrRM2Qy

2. Poshnjari

Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

Postimet:
    2,320
    Pëlqimet:
    783
    Pikë nga trofetë:
    343
    Me sa di unë nuk servis që e bën. Është problem në qark.

3. lumz

lumz Anëtar Legjendë

Postimet:
    1,688
    Pëlqimet:
    59
    Pikë nga trofetë:
    93
    Sa pe shoh teli osht refurbished , edhe shumica e tyre kan problem me wifi batteri ose ndonje problem tieter hardwerik , spari provo nje hard reset nese nuk te bon provo qele edhe merre nje tharse te flokve edhe nxehtsin qe e lshon tharsja fokusoje tek chipi i wifi nxeje spaku nja 2 min tek qipi , mos harro qe teli duhet tjet shym deri sa e provon ket metode .

4. Genti.1

Genti.1 Anëtar

Postimet:
    2
    Pëlqimet:
    0
    Pikë nga trofetë:
    1
    Faleminderit per pergjigjjet tuaja.
    Pasi hulumtova pak e pash qe duhet te jete aj problem por nuk e di nese kryen pun vetem me nxe chipin e wifi me tharese te flokeve pasiqe sipasj kesaj videoje duhet me ja bo refresh apo qa po di adresen e wifi, por gjithsesi do e provoj dhe at metode. Reset e kom bo po ska funksionu.

5. Alkeo

Alkeo Anëtar i Njohur

Postimet:
    683
    Pëlqimet:
    241
    Pikë nga trofetë:
    73
    nuk rregullohet i esht djeg hardware i wifis

Shpërndaje faqen

Loading...