1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

iPhone 6 Wi-fi Problem

Tema tek 'iOS' e hapur nga Genti.1, 2 Tetor 2017.

 1. Genti.1

  Genti.1 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Pershendetje itshqip Forum
  Kam nje problem me nje iPhone 6 te cilit nuk i funksionon wi-fi dhe desha tju pyes nese mund te me ndihmoj ndokush nga ju se a rregullohet ky problem ose ku mund te rregullohet.
  Tek adresa e wi-fi paraqitet N/A. Me duket se i ka humb adresa apo spo di qfar problemi ka.
  Wi-fi nuk leshohet hiq pra eshte greyed out dhe sa kam hulumtuar pak e pash qe ka problem me nje chip qe e ka te integruar ne pllake por nuk e di nese rregullohet ne Kosove apo ku mund te rregullohet.
  Faleminderit paraprakisht!
  https://imgur.com/6Dt6FDq
  https://imgur.com/FrRM2Qy
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,320
  Pëlqimet:
  783
  Pikë nga trofetë:
  343
  Me sa di unë nuk servis që e bën. Është problem në qark.
   
 3. lumz

  lumz Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,688
  Pëlqimet:
  59
  Pikë nga trofetë:
  93
  Sa pe shoh teli osht refurbished , edhe shumica e tyre kan problem me wifi batteri ose ndonje problem tieter hardwerik , spari provo nje hard reset nese nuk te bon provo qele edhe merre nje tharse te flokve edhe nxehtsin qe e lshon tharsja fokusoje tek chipi i wifi nxeje spaku nja 2 min tek qipi , mos harro qe teli duhet tjet shym deri sa e provon ket metode .
   
 4. Genti.1

  Genti.1 Anëtar

  Postimet:
  2
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  1
  Faleminderit per pergjigjjet tuaja.
  Pasi hulumtova pak e pash qe duhet te jete aj problem por nuk e di nese kryen pun vetem me nxe chipin e wifi me tharese te flokeve pasiqe sipasj kesaj videoje duhet me ja bo refresh apo qa po di adresen e wifi, por gjithsesi do e provoj dhe at metode. Reset e kom bo po ska funksionu.
   
 5. Alkeo

  Alkeo Anëtar i Njohur

  Postimet:
  683
  Pëlqimet:
  241
  Pikë nga trofetë:
  73
  nuk rregullohet i esht djeg hardware i wifis
   

Shpërndaje faqen

Loading...