1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje Iphone 6 problem me wifi

Tema tek 'iOS' e hapur nga Enis Mulaj, 2 Shkurt 2017.

 1. Enis Mulaj

  Enis Mulaj Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  33
  Pershendetje,

  Deshta me ju pyet, e kam nje iphone 6 64gb gold, DHE problemi eshte se aji wifi i punon shume mire por
  wifija nuk she lerg, psh nese ne nje dhome e ke wifin dhe je aty te punon mire, por nese largohesh prej wifis
  njo 10 - 15 metra atehere nuk e she wifin hiq. qka mundet me pas a i ka fajet wifija apo antena e wifis se iphonit
   
 2. LTH05

  LTH05 Anëtar i Njohur

  Postimet:
  714
  Pëlqimet:
  89
  Pikë nga trofetë:
  48
  mundesh me bo provu ket test.

  merr nje iphone 6 te ndonje shokut apo te njofshmit ne familje dhe provoje se a po e sheh aj Iphone wifin e shtepis tane.
  nese eshte i njejti problem ka mundsi Wirelessin ne router e ke konfiguru keq.
  por nese me te ati shokit funksionon athere iphoni yt ka problem.


  met mira
   
  Enis Mulaj pëlqen postimin.
 3. bmwplako

  bmwplako Anëtar Legjendë

  Postimet:
  3,727
  Pëlqimet:
  687
  Pikë nga trofetë:
  243
  iphone pergjithsi e kan wifin e dobt mirpo per 10 a 15 metra normal duhet me gjet .
  po provo bone reset telin krejt
   
  Enis Mulaj pëlqen postimin.
 4. Enis Mulaj

  Enis Mulaj Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  33
  flm shume u kry mu ndreq vet, ma prej asaj dite skam problem hiq flm shume per ndihmen
   
 5. 0d1s34

  0d1s34 Anëtar Aktiv

  Postimet:
  131
  Pëlqimet:
  73
  Pikë nga trofetë:
  28
  Provo njer te lidhesh me modemin nga nje aparat telefonik tjeter ne nje distance per 10-15 metra nqs funksionon nuk ta ka fajin modemi, nqs ne iphone ke versionin ios 10.1.2 atehere te ka problemi versioni.
   
 6. Enis Mulaj

  Enis Mulaj Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  33
  e kam provu me telefon tjeter edhe ma larg se 10-15 metra ka bo shume mire bile me iphone 6 te tjeter kuj,
  edhe ka funksionu shume mire, por siq the ti ka mundesi i ket fajet versioni por kur ja bera update, me eshte rregulluar,
  skam problem me, nihere
   
  0d1s34 pëlqen postimin.
 7. Enis Mulaj

  Enis Mulaj Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  33
  vetem ja kom bo update ne versionin me te ri edhe mu ka ndreq edhe tash po me bon pa asnje problem
   
 8. alteo

  alteo Anëtar

  Postimet:
  14
  Pëlqimet:
  4
  Pikë nga trofetë:
  3
  nese e ben update dalin keto probleme wifi ose searching dhe po vet apple e regullon me updaitin tjeter
   

Shpërndaje faqen

Loading...