1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

iPhone është multifunksional, së shpejti mund të zëvendësojë patentën!

Tema tek 'iOS' e hapur nga beni20, 21 Mars 2018.

 1. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  [​IMG]
  iPhone zëvendëson një bllok shënimesh, një magnetogon, një aparat fotografik, një elektrik dore, një videokamera, një kartë krediti e shumë gjëra të tjera dhe në të ardhmen mund të trasformohet edhe në një patentë dixhitale.

  Shtetit i Delaware në SHBA, ka nisur të testojë patentën mobile (MDL) me disa persona të vendit, për të kuptuar nëse një aplikacion për smartphone është në gjëndje të ofrojë të njëjtën siguri kur bëhet fjalë për dokumenta të rëndësishëm. Dëshirojnë të kuptojnë nëse një aplikacion dixhital mund të ketë avantazhe në krahasim me një copë plastike.

  Një database me patenta dixhitale do t'i ofronte forcave të rendit më shumë të dhëna rreth shoferit në mënyrë më të shpejtë se sa patentat e sotme. Programi pilot duhet të përballet me problemin e hakimit, sepse jo të gjitha pajisjet ku ndodhet patenta dixhitale janë të siguarta si iPhone. Ky është edhe problemi kryesor për operatorët.
   
 2. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  shkrim shume i mire por burimi nga?
   
 3. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
   
 4. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  zdmth nese ne nuk i prodhojm qe nuk mund te shkruaj rreth tyre.
   
 5. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nga kur faqet amerikane shkruakan shqip? Edhe nëse burimi është amerikan vendoset burimi i lajmit.
   
 6. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  shkruj shoki nese din mos flej
   
 7. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  ti nuk munesh mem msu mu qa qes ok
   
 8. DamageraL

  DamageraL Anëtar Aktiv

  Postimet:
  333
  Pëlqimet:
  24
  Pikë nga trofetë:
  18
  Po nuk esht najsen qaq mu qudit , kur tasht ti paret po i man me ni Kredit Kart , edhe patenten me majt n iphone spo mu doket najsen.
  a kta qe po e lypin Burimin e lajmit , thu ti skeni me mujt me flejt tasht pa e dit burimin e lajmit qaq t interesun , t ishi kan t interesun per najsen tjeter ma mir iishum kan
   
 9. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  @beni20 , @DamageraL Të citosh burimin është çështje etike, serioziteti, besimi, respekti për autorin (perkthyesin) o shqipe.
   
 10. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  shoki une shum mir te thash ne kosov nuk prodhojm iphone edhe nuk kemi lajem po thash nga disa media te huja krysish amerikane
   
 11. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  BlackEagle pëlqen postimin.
 12. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,224
  Pëlqimet:
  741
  Pikë nga trofetë:
  343
  A e kupton që gjithë këto postime po bëhen vetëm për burimin? Trego burimin.
   
 14. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  more ti nese don e lexon qa po menon ti qe shqiptart prodhojn lajme i koke shko merru me naj sen tjeter
   
 15. Pleurat

  Pleurat Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,330
  Pëlqimet:
  583
  Pikë nga trofetë:
  343
  Nuk shkruan ne rregullore qe duhet patjeter te ceket burimi lajmit.Ketu eshte forum dhe jo portal lajmeve,thjesht nje informat per antart.

  Keshtu qe ju lus mos e zgjatni ma shume duskutimin,per deri sa ne rregullore nuk shkran e kunderta,thjeshte nuk mund te detyrohet askush te postoj diqka perderisa nuk eshte kunder rregullores por ne etiken apo pergjegjesine personale.

  Cdo te mire

  Rregullorja : https://forum.itshqip.com/link-forums/kushtet-dhe-rregullat-e-forumit.155/
   
  beni20 pëlqen postimin.
 16. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  faliminderit shum per sqarim edhe besoj qe ne shqiptart nuk i prodhojm iphonet une jam mundu sa do pak me inforumu kush ka nevoj e lexon flm shum Pleurat
   
 17. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  kjo qe e ka thene antari me lart eshte shprehje ofendimi kshu qe ju duhet ta zbatoni rregullores si ai qe ka 1000 postime si ai qe ka 1 post.
   
 18. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  per cillin po thu
   
 19. BlackEagle

  BlackEagle Anëtar Aktiv

  Postimet:
  421
  Pëlqimet:
  145
  Pikë nga trofetë:
  43
  per ty po them qfare shprehje o ajo mos i rras hunt i ke bo 1000 postime edhe ende nuk mundesh me shkru ni post prej vetit,vetem kopy paste edhe plus as burimin nuk e qek gje qe ia thyen te drejtat autoriale te dikujt,kshu un po ta kthej me nje pergjigjje qe ti ma ktheve ,shko bir flej ma mire sesa me na dhan lajme flash neve.
   
 20. beni20

  beni20 Anëtar Legjendë

  Postimet:
  1,616
  Pëlqimet:
  52
  Pikë nga trofetë:
  78
  shoki edhe une po te tham lexo rregulloren edhe te gjith ketu qe postoj ne forum aplikacione ose diqka tjeter as nja nuk than burimin ti e ki drejten mos me hin ne forum edhe mos me lexu se po e sho edhe ti qe je fillestar ki koh mu msu
   

Shpërndaje faqen

Loading...