1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Iphon 7 kam harru passin

Tema tek 'Telefona të mençur dhe Tabletë PC' e hapur nga Lavdim007, 12 Mars 2020.

 1. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Pershendetje
  Nuk po ja di pasin e iphonit.
  A mundem me hap telefonin me mdonje menyr tjeter.
  Pasin e ka pas me shkronja jo me numra
  Ju lutem me ndihmoni
   
 2. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po nese e din email e icloud si dhe passwordin provo ploteher te del me shkru acc e icloudit dhe hapet pastaj
   
 3. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Nuk e kam fjalen per icloud
  Por kodi ne fillim per me hap ekranin
   
 4. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Kshtu ndoshta e keni ma te kjart.
  Iphone is disabled
  Try again in 35 minutes
   
 5. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Po de provo ploteher dhe pastaj e hap me icloud kur e harron passwordin per me hap lock screen a me kupton?
   
 6. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Mas 35 minutave perseri provo deri sa te shfaqet me shkru acc e icloudit dhe zgjidhet eshte shume e thjesht
   
 7. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Nuk po te kuptoj
  Pas 35 minutave prap ma lyp paswordin. Po ja shenoj at qe po mendoj por pastaj prap gabim, edhe 45 minuta tjer
  Nese mundesh ma kjart
   
 8. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Valla vllaqko nuk po e kuptoj. Ju faleminderit nese mundesh ma gjersisht vlla
   
 9. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Shiko Iphone is disabled
  Try again in 35minutes kur te kalojn keta minuta provo perseri te shkruash passwordin pastaj te shfaq me shkru acc e icloudit nese e din dhe hapet telefoni nje menyre eshte te instalosh itunes ne pc ta besh hard reset iphone dhe zgjidhet me detajisht nese sme kupton shiko edhe ne youtube
   
 10. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Faleminderit per pergjigjeje por spo me ban as me pc me u lidh, se i oash ne youtube disa video
   
 11. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Shkuan minutat,
  Ia dhash passwordin dhe direkt me thot provo pas 50 minutave.
  Nuk me shfaqet per me shenu acc e icloudit
   
 12. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Prit provo perseri me vone deri sa te del
   
 13. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,342
  Pëlqimet:
  788
  Pikë nga trofetë:
  343
  Shiko videon e më poshtme

   
 14. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  A bene edhe per iphone 7
  Po e vendosi kabllen ne pc por as me.e.mbush spo e.mbush
   
 15. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,342
  Pëlqimet:
  788
  Pikë nga trofetë:
  343
  Po eshte per te gjithe. Shiko te ndryshosh fishin ose porten e usb.
   
 16. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Tjer telfona bejne ne pc
  Edhe ky me u mbush ne priza rrym mbushet kurse pc jo
   
 17. Poshnjari

  Poshnjari Anëtar Legjendë Staff Member IT Staff

  Postimet:
  2,342
  Pëlqimet:
  788
  Pikë nga trofetë:
  343
  Kur e lidh me pc dhe hap itunes cfare te nxjerrë?
   
 18. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Nuk lidhet me pc fare.
   
 19. Lavdim007

  Lavdim007 Anëtar

  Postimet:
  37
  Pëlqimet:
  0
  Pikë nga trofetë:
  6
  Po mundohem wdhe nje here te shpjegoj se nuk po di as vet mire se qka eshte puna.
  Telefoni eshte i vajzes dhe me tha se desha tja nderroj pascodin.
  E ka pas pascodin me numra e ka bere me shkronja,. A ka mundesi apo
  Mos ka bere ndonje gje tjeter.
  Sepse kur shkuan nje ore duke pritur doli nje rubrik per paword dhe perfundi shkruajke se duhet paswordi per te vazhduar me ristartu, diqka e tille
   
 20. Html5

  Html5 Anëtar Fillestar

  Postimet:
  63
  Pëlqimet:
  3
  Pikë nga trofetë:
  8
  Tani shkruaja acc e icloudit qe e ka pasur vajza jote ne iphone dhe passin e icloudit dhe rregullohet kaq e thjeshte eshte
   
  Poshnjari pëlqen postimin.

Shpërndaje faqen

Loading...