1. Përshëndetje dhe mirësevini në forumin e Itshqip.com
  Nëse akoma nuk jeni pjesë e IT komunitetit më të madhë Shqiptarë nga fusha e Teknologjisë Informative, ju ftojmë që të bëheni pjesë e këtij komuniteti që tani duke u regjistruar këtu - procedura është shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Gjithashtu ju mund të regjistroheni edhe përmes rrjetit social Facebook, Twitter, Google+.

Pyetje IP e Printerit

Tema tek 'Kartela Grafike // Monitorë // Skenerë // Printerë' e hapur nga uniku, 18 Nëntor 2016.

 1. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Pershendetje!
  Si mund te gjejme se cfare IP ka printri jone.
  Printeri eshte i lidhur ne rrjet dhe ne rjet jane gjithesej 4 pintera.
  Faleminderit!
   
 2. ﴾.﴿

  ﴾.﴿ Anëtar Legjendë

  Postimet:
  4,054
  Pëlqimet:
  1,432
  Pikë nga trofetë:
  243
  uniku pëlqen postimin.
 3. Fannol Gashi

  Fannol Gashi SysAdmin Staff Member Administrator

  Postimet:
  3,255
  Pëlqimet:
  1,428
  Pikë nga trofetë:
  343
  Tek Printeri, shiqo tek MENU pastaj REPORTS, edhe mundesh me shtyp raportet per konfiguracionin e Printerit ku e tregon edhe IP-ne.

  Ose shko ne printerin ku eshte i instaluar, pastaj Printer Properties dhe tek Ports mundesh me e pa IP-ne.
   
  uniku pëlqen postimin.
 4. uniku

  uniku Anëtar Aktiv

  Postimet:
  433
  Pëlqimet:
  15
  Pikë nga trofetë:
  28
  Ok, shume faleminderit per ndihmen.
   

Shpërndaje faqen

Loading...